Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > PL: Trzy punkty dla Onico Warszawa

PL: Trzy punkty dla Onico Warszawa

Siatkarze Onico Warszawa z ostatnio dobrze się spisującą drużyną Chemika Bydgoszcz zagrali bez swojej gwiazdy, Bartosza Kurka. Nie przeszkodziło to jednak drużynie trenera Stephane’a Antigi zainkasować kompletu punktów. Ekipa Jakuba Bednaruka wygrała pierwszego seta, ale potem kontrolę nad boiskowymi wydarzeniami przejęli już warszawianie. Najlepszym zawodnikiem meczu wybrano Piotra Łukasika.

Spotkanie atakiem przez środek otworzył Maksim Morozau. Lepiej w mecz weszli gospodarze, którzy po asie Bartłomieja Lipińskiego prowadzili już 5:2. Warszawianie jednak szybko odrobili, po asach Bartosza Kwolka doprowadzili do remisu (6:6). W kolejnych akcjach obie drużyny nie ustrzegły się błędów. Przy zagrywkach Piotra Łukasika warszawianie wyszli na prowadzenie, przy stanie 12:10 dla Onico o czas poprosił trener Bednaruk. Po przerwie skutecznie zaatakowali Lipiński i Michał Szalacha. W kolejnych akcjach toczyła się gra punkt za punkt, drużyny wymieniały się skutecznymi atakami (18:18). Dopiero w końcówce inicjatywę przejęli gospodarze, w krótkim czasie obie przerwy wykorzystał trener Antiga (21:20, 23:21). Po asie serwisowym Bartosza Filipiaka bydgoszczanie mieli serię piłek setowych, a zagranie przez środek Chemika zamknęło partię (25:21).

Pierwsze akcje drugiego seta należały do siatkarzy Onico, atak Grahama Vigrassa dał im trzy punkty przewagi (4:1). W kolejnych akcjach sytuacja na boisku nie ulegała zmianie, po zagraniu Rafaela Araujo pierwszy czas w tej odsłonie wykorzystał trener Bednaruk (3:7). Przyjezdni mieli znacznie lepszą skuteczność w ataku, nie do zatrzymania był Łukasik. Pojedyncze zagrania Filipiaka czy Lipińskiego nie wystarczały, gdy po ataku Kwolka było 16:10 dla drużyny ze stolicy, drugi raz o przerwę poprosił trener Bednaruk. Po czasie gospodarze nadal byli tłem dla celnie atakujących przeciwników. W szeregach warszawian dobrze funkcjonowała gra blok-obrona. W dalszej fazie kilka akcji zapisał na swoim koncie Lipiński, jednak dystans pozostawał wyraźny (15:20). Skuteczne zagranie Antoine Brizarda na siatce i as rozgrywającego warszawskiego zespołu dały ostatnie punkty w tej partii podopiecznym trenera Antigi.

W trzecim secie warszawianie poszli za ciosem, po bloku gości było 3:0 dla Onico i o czas poprosił trener Bednaruk. Goście zdobywali punkty seriami, górowali na siatce, odskakując na 10:5. W dalszej fazie seta siatkarze Chemika wzmocnili zagrywkę, poprawili również skuteczność w ataku. Ręki nie wstrzymywał Lipiński, a po zagraniu Filipiaka o czas poprosił trener Antiga (14:16). Obie drużyny nie odpuszczały, akcje były coraz bardziej zacięte. W szeregach gospodarzy zdarzały się jednak błędy, szczególnie w polu zagrywki (17:20). Warszawianie pozostawali na prowadzeniu, po skutecznym ataku Rafaela Araujo przyjezdni prowadzili 22:18. W końcówce ponownie tempo gry dyktowali podopieczni trenera Antigi, którzy wygrali tę odsłonę po ataku przez środek Andrzeja Wrony.

Na początku czwartego seta nie brakowało zepsutych zagrywek (2:2). Dopiero skuteczne ataki Araujo i blok na Filipiaku dały prowadzenie gościom (8:5). Po efektownym ataku Łukasika o czas poprosił trener Bednaruk (6:10). Chociaż zaczęły pojawiać się dłuższe wymiany, głównie padały one łupem gości. Warszawianie grali swobodniej, chociaż w ich grze nie brakowało błędów, pozostawali na wyraźnym prowadzeniu. Bydgoszczanie nie potrafili zatrzymać Łukasika (12:18). Gospodarze starali się jeszcze nawiązać walkę z rywalami, jednak warszawianie nie tracili koncentracji (15:20). Końcówka była wyrównana, jednak przewaga, którą przyjezdni zbudowali we wcześniejszej fazie seta, wystarczyła, by to Onico cieszyło się ze zwycięstwa. Ostatni punkt padł po autowej zagrywce Jana Lesiuka.

MVP:  Piotr Łukasik

Chemik Bydgoszcz – Onico Warszawa 1:3
(25:22, 18:25, 19:25, 19:25)

Chemik:  Lipiński (15), Margarido (1), Kovacević (5), Szalacha (9), Filipiak (14), Morozau (9), Kowalski (libero) oraz Gryc (1), Lesiuk i Sieńko
Onico: Kwolek (14), Brizad (5), Łukasik (17), Wrona (11), Vigrass (8), Araujo (17), Wojtaszek (libero) oraz Kowalczyk i Nowakowski