Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > PL: Trzy punkty Czarnych w Bydgoszczy

PL: Trzy punkty Czarnych w Bydgoszczy

Trwa bardzo dobra passa Cerrad Czarnych Radom. Podopieczni trenera Roberta Prygla odnieśli kolejne zwycięstwo i pokonali w meczu wyjazdowym w Bydgoszczy Chemika 3:1. Było to piąte zwycięstwo w szóstym meczu tego sezonu radomian. Czarni zachowają więc drugie miejsce w tabeli tuż za ZAKSĄ.

Początek spotkania był bardzo wyrównany, a żaden z zespołów nie mógł wypracować sobie przewagi. Dopiero udana kiwka Dejana Vincicia dała przyjezdnym dwupunktowe prowadzenie. Bartłomiej Lipiński na spółkę z Bartoszem Filipiakiem próbowali poderwać bydgoszczan do walki, ale autowe zbicie Michała Szalachy sprawiło, że dystans dzielący oba zespoły zwiększył się do trzech oczek. Na dodatek radomianie dołożyli szczelny blok, a po błędzie w ataku Pawła Gryca sytuacja Chemika robiła się coraz trudniejsza. Wprawdzie zdołał on zbliżyć się jeszcze do przyjezdnych na 15:18, ale na więcej nie było go stać. W kolejnych minutach na środku z dobrej strony pokazali się Norbert Huber oraz Alen Pajenk, a swoje trzy grosze w ataku do wyniku dorzucił też Maksim Żygałow. W końcówce Czarni kontrolowali boiskowe wydarzenia, a szczelny blok przypieczętował ich triumf w pierwszej odsłonie (25:19).

Początek drugiej partii należał do gospodarzy, którzy po asie serwisowym Lipińskiego odskoczyli od rywali na dwa oczka, ale z prowadzenia nie cieszyli się zbyt długo, bowiem Żygałow doprowadził do remisu. Chwilę później radomianie dołożyli blok, dzięki któremu wysforowali się na dwupunktowe prowadzenie. W kolejnych minutach udanie na siatce prezentowali się Lipiński i Szalacha, przez co Chemik nie pozwalał uciec przeciwnikom na większy dystans punktowy. Ambitna gra opłacała się bydgoszczanom, bo po asie serwisowym Gryca na świetlnej tablicy pojawił się remis. Z biegiem czasu rywalom coraz bardziej we znaki zaczął dawać się Lipiński, a Chemik zbudował sobie trzypunktową nadwyżkę. Po asie serwisowym tego przyjmującego gospodarze wygrywali już 21:17. W końcówce Czarni nie znaleźli sposobu na powrót do gry. Pogrążyły ich problemy w przyjęciu Kamila Kwasowskiego, a bydgoszczanie ostatecznie zwyciężyli 25:19.

W pierwszej fazie trzeciej odsłony do ataku próbowali ruszyć podopieczni Roberta Prygla, którzy po błędzie Filipiaka odskoczyli od rywali na dwa oczka, ale dzięki udanej kontrze Gryca Chemik szybko wrócił do gry. W kolejnych minutach sygnał do walki radomianom próbował dać Wojciech Żaliński, ale przeciwnicy odpowiadali udanymi zagraniami, a prowadzenie zmieniało się jak w kalejdoskopie. Po bloku Szalachy drużyna Jakuba Bednaruka wygrywała nawet 15:13, ale po błędzie Filipiaka sytuacja wróciła do stanu równowagi. W kolejnych minutach na siatce dobrze prezentowali się Filipiak i Pajenk, ale wciąż trwało siatkarskie przeciąganie liny. Zanosiło się nawet na walkę na przewagi, ale po błędzie Gryca to Czarni mieli piłki setowe. Wykorzystali drugą z nich, po popsutej zagrywce Filipiaka triumfując 25:23.

Czwarty set rozpoczął się od festiwalu błędów po obu stronach siatki. Najpierw gospodarze objęli prowadzenie 3:0, ale po błędzie Gryca na świetlnej tablicy szybko pojawił się remis. Dopiero przebudzenie Tomasza Fornala w ataku oraz dwa asy serwisowe Pajenka dały przyjezdnym trzy oczka nadwyżki. Lipiński próbował poderwać Chemika do walki, ale blok gości sprawił, że ich sytuacja robiła się coraz lepsza. Na dodatek coraz skuteczniej prezentowali się w bloku, a po asie serwisowym Vincicia kompletnie przejęli inicjatywę nad boiskowymi wydarzeniami. W szeregach bydgoszczan brakowało lidera, a przyjezdni grali coraz pewniej, przez co szybko stało się jasne, że wywiozą komplet punktów z Bydgoszczy. W końcówce swoje trzy grosze do wyniku dorzucił Michał Filip, a Żaliński przypieczętował wygraną gości.

MVP: Dejan Vincić

Chemik Bydgoszcz – Cerrad Czarni Radom 1:3
(19:25, 25:19, 23:25, 18:25)

Chemik: Lipiński (20), Raphael (3), Gryc (10), Szalacha (1), Filipak (22), Morozau (8), Kowalski (libero) oraz Akala (3), Lesiuk, Sieńko i Bobrowski
Czarni: Pajenk (11), Żaliński (12), Vincić (6), Huber (10), Żygałow (8), Fornal (14), Ruciak (libero) oraz Ostrowski, Giger, Filip (4) i Kwasowski