Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > PL: Trzy punkty Cuprum w meczu z MKS-em Będzin

PL: Trzy punkty Cuprum w meczu z MKS-em Będzin

Cuprum Lubin wygrało mecz z zamykającym ligową tabelę MKS-em Będzin. Gospodarzom nie przyszła łatwo ta wygrana, przyjezdni pomimo ambitnej postawy zeszli z boiska pokonani. W trzecim secie będzinianie prowadzili 22:20, ale nie wykorzystali swojej szansy na wygranie tego seta. Dla zespołu z Będzina była to już siedemnasta porażka w sezonie i wszystko wskazuje na to, że MKS do końca rozgrywek pozostanie czerwoną latarnią.

Od początku meczu inicjatywę na boisku przejęli lubinianie, którzy po zbiciach Jakuba Ziobrowskiego szybko wypracowali sobie kilka oczek przewagi. Gości do walki próbował poderwać Lincoln Williams, ale jego pojedyncze asy serwisowe na niewiele zdawały się będzinianom. Na dodatek w szeregach gospodarzy w ataku uaktywnił się Igor Grobelny, a MKS popełniał dużo błędów w polu serwisowym. Williams na spółkę z Langloisem próbowali jeszcze niwelować straty po stronie gości, ale co najwyżej udało im się zbliżyć do rywali na cztery oczka. W końcówce Cuprum kontrolowało wynik. Ostatecznie premierowa odsłona padła jego łupem 25:20, a kropkę nad i postawił Grobelny.

W pierwszej fazie drugiej partii walka toczyła się cios za cios, ale Luke Smith dał sygnał do ataku lubinianom, którzy odskoczyli na dwa oczka. Po drugiej stronie siatki dobrze w ofensywie spisywał się Rafał Faryna, ale błędy jego kolegów sprawiły, że strata MKS-u wzrosła do trzech oczek. To jednak nie był koniec emocji, bowiem ambitna gra będzinian i udana kontra Jana Fornala pozwoliła im wrócić do gry. Po zbiciu Adriana Buchowskiego goście nawet wyszli na prowadzenie, ale Grobelny sprawił, że to Cuprum w końcówce było w lepszej sytuacji. Na dodatek zaciął się w ataku Faryna, a po udanym challenge’u lubinianie przechylili szalę zwycięstwa na swoją korzyść (25:22).

Od początku trzeciego seta obie drużyny szły łeb w łeb, a prowadzenie zmieniało się jak w kalejdoskopie. Dopiero prosty błąd Faryny w połączeniu z punktową zagrywką Smitha dał niewielkie prowadzenie miedziowym. Ale w kolejnych minutach zaczęli oni mylić się w ataku, a udana kontra Buchowskiego dała dwa oczka przewagi MKS-owi. W środkowej fazie seta wynik zaczął oscylować wokół remisu, a na prowadzeniu była raz jedna, raz druga drużyna. Po wkroczeniu w decydującą fazę zbicia Langloisa i Buchowskiego przybliżały będzinian do przedłużenia spotkania (22:20). Jednak w końcówce popełniali oni proste błędy, przez które roztrwonili przewagę. Ostatecznie po udanej kontrze Smitha lubinianie przechylili szalę zwycięstwa na swoją stronę (25:23).