Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > PlusLiga: Przełamanie Jastrzębskiego Węgla

PlusLiga: Przełamanie Jastrzębskiego Węgla

Po ostatnich porażkach na własnym parkiecie siatkarze Jastrzębskiego Węgla wreszcie mogli wznieść ręce w geście triumfu. W spotkaniu ze Ślepskiem Suwałki nie przegrali ani jednego seta, nie oznacza to jednak, że był to mecz jednostronny. Ambitny beniaminek po raz kolejny postawił wyżej notowanemu rywalowi trudne warunki.  Najlepszym zawodnikiem meczu został Jurij Gladyr.

Mecz lepiej rozpoczęła drużyna z Suwałk, której zawodnicy skutecznie podbijali ataki Dawida Konarskiego i potrafili wykorzystać swoją szansę w kontrataku. Zaraz potem asa serwisowego na swoim koncie zapisał także Bartłomiej Bołądź, dzięki czemu goście odskakiwali swoim rywalom już na trzy oczka (5:2). Siatkarze Ślepska Suwałki nie utrzymali się jednak zbyt długo na prowadzeniu. Wśród jastrzębian świetnie zaczął spisywać się Tomasz Fornal, do czego punktową zagrywkę dołożył także Jurii Gladyr i to ekipa Jastrzębskiego Węgla przejęła inicjatywę w tym meczu (7:6). Wcześniejsi liderzy nie zamierzali mimo wszystko łatwo się poddawać i za chwilę to oni ponownie byli o trzy punkty lepsi. Zaraz potem ponownie skuteczniejsi byli jastrzębianie, przez co wynik wskazał na remis (10:10). Od tego momentu rozpoczęła się walka punkt za punkt, którą przerwał dopiero Gladyr, punktując bezpośrednio z zagrywki i wypracowując swojemu zespołowi cenne dwa punkty przewagi (18:16). Mimo to w końcówce nie brakowało emocji, kiedy w ataku zaczął mylić się Jakub Bucki, co doprowadziło do kolejnego remisu w tym starciu. Stracone punkty nadrobił dopiero Fornal w polu serwisowym, co ostatecznie zadecydowało o wygranej jastrzębian w tym secie 25:21.

W drugiej partii już od początku nie brakowało emocji. Drużyny szły punkt za punkt i żadna nie chciała dać przeciwnikowi szansy na wyjście na prowadzenie. Przełamanie nastąpiło dopiero po stronie drużyny z Suwałk, która zdobyła jakże cenne dwa punkty w okolicach połowy seta (11:9). W ataku popracował jednak Bucki i po pewnym czasie jastrzębianie zdołali nadrobić stratę i doprowadzić do remisu (14:14). Mimo tego, to zespół Ślepska Suwałk był ponownie o dwa oczka lepszy w końcówce tej partii, choć i to zaraz uległo zmianie. W ataku bowiem znowu uaktywnił się Fornal i wynik wskazał na zapowiedź wielkich emocji, czyli remis (20:20). Z tej sytuacji lepiej wybrnęli ostatecznie zawodnicy z Jastrzębia-Zdroju, którzy po swoich atakach byli lepsi o dwa punkty od swoich przeciwników (23:21) i zaczęli być bardzo blisko kolejnej wygranej. O losach tego seta przesądził w końcu błąd zawodnika z Suwałk, którego drużyna musiała i tym razem uznać wyższość jastrzębian (25:22).

Również i trzecia partia przyniosła wiele wrażeń kibicom. Dopiero bowiem po pewnym czasie podobnie jak wcześniej to Ślepsk Suwałki wyszedł na prowadzenie (9:7). Zaraz jednak błędy na zagrywce i w ataku zaczął popełniać Nicolas Szerszeń i znowu wynik wskazał na remis. Od tego momentu skuteczniejsi w ataku okazali się jastrzębianie i to oni zaczęli być o dwa oczka lepsi (12:10). Udało im się nawet umocnić swoją pozycję lidera i pomimo drobnych błędów mieli już aż trzy punkty przewagi w końcówce tego seta (19:16). Nic nie było jeszcze przesądzone, kiedy pomylił się w ataku Jurii Gladyr i siatkarze z Suwałk tracili już tylko jeden punkt (20:19). Jastrzębianie okazali się jednak nie do zatrzymania i ostatecznie zakończyli tę partię po bloku Jakuba Buckiego (25:22).

MVP: Jurij Gladyr

Jastrzębski Węgiel  – Ślepsk Malow Suwałki 3:0
(25:21, 25:22, 25:22)

Jastrzębski Węgiel: Konarski (3), Vigrass (8), Kampa (5), Depowski (8), Gladyr (11), Fornal (14) Rusek (libero) oraz Popiwczak (libero), Fromm, Margarido, Bucki (8) i Lyneel
Ślepsk: Siek (3), Szerszeń (12), Bołądź (3), Takvam (9), Rohnka (14), Tuaniga (1), Filipowicz (libero) oraz Stańczak (libero), Szwaradzki (6), Klinkenberg, Rudzewicz i Gonciarz