Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > PL: Czy przedostatnia kolejka odpowie na kilka pytań?

PL: Czy przedostatnia kolejka odpowie na kilka pytań?

fot. Katarzyna Antczak

Znany jest już zwycięzca rundy zasadniczej, a także pierwszy spadkowicz z PlusLigi. W poprzedniej kolejce ZAKSA Kędzierzyn-Koźle zapewniła sobie pierwsze miejsce w tabeli, natomiast szanse na utrzymanie stracili siatkarze Dafi Społem Kielce. Nadal jednak pozostaje sporo znaków zapytania, a najważniejszym z nich jest ostateczny kształt najlepszej szóstki tabeli. O trzy pozostałe w niej miejsca walczą bowiem cztery zespoły, pomiędzy którymi różnica punktowa wynosi zaledwie trzy oczka.

  

Łuczniczka Bydgoszcz – Cerrad Czarni Radom
środa, 4.04, godz. 18:00

W poprzedniej kolejce siatkarze Łuczniczki Bydgoszcz odnieśli arcyważne zwycięstwo i z Lubina wywieźli dwa, jak się okazało, bardzo cenne oczka. Wygrana 3:2 z Cuprum pozwoliła bowiem podopiecznym Jakuba Bednaruka uciec ze strefy spadkowej, ale teraz czeka ich kolejne trudne wyzwanie. Bydgoszczanie przed własną publicznością zmierzą się z Cerrad Czarnymi Radom, którzy nadal nie mogą być pewni ósmego miejsca w tabeli.

Zwłaszcza że ekipie prowadzonej przez Roberta Prygla niezbyt dobrze wiedzie się w meczach wyjazdowych. Ostatnio radomianie nie sprostali Treflowi Gdańsk, a nad morzem nie wygrali ani jednego seta. W szeregach zespołu z Mazowsza kulała przede wszystkim ofensywa, a to była dość mocna broń bydgoszczan na Dolnym Śląsku. Prym wiódł tam Paweł Gryc, który zmienił Bartosza Filipiaka. To właśnie skrzydłowi stanowią o sile obu drużyn i choć wydaje się, że o wiele większą siłę rażenia powinni mieć siatkarze z Radomia, to trudno wyrokować, jak Wojciech Żaliński, Tomasz Fornal czy Kamil Kwasowski poradzą sobie nad Brdą. – Wątpię w to, by tak słaby mecz nam się jeszcze przytrafił. Wierzę w to, że okres świąteczny przepracujemy bardzo dobrze, a porażkę w Gdańsku odbijemy sobie wygraną w Bydgoszczy – zapowiedział Wojciech Żaliński.

Typ redakcji: Łuczniczka Bydgoszcz – Cerrad Czarni Radom 2:3
Kurs LV Bet: Łuczniczka – 2,25; Czarni – 1,57

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved