Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > PL: Pierwszy mecz o 9. miejsce dla Trefla Gdańsk

PL: Pierwszy mecz o 9. miejsce dla Trefla Gdańsk

fot. plusliga.pl

W sobotę rywalizację o 9. miejsce rozpoczęli siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn i Trefla Gdańsk. W hali Urania podopieczni Andrei Anastasiego wygrali 3:0,  emocjonująca była na pewno ostatnia odsłona, grana na przewagi.  Najlepszym zawodnikiem spotkania wybrano Macieja Muzaja.  Drugie starcie obu ekip w najbliższy piątek w Gdańsku.

Po autowym ataku Jana Hadravy goście rozpoczęli spotkanie od prowadzenia 3:0. Gospodarze grali bardzo niedokładnie, popełniali sporo błędów własnych, w efekcie czego po udanym zagraniu Nikoli Mijailovicia zrobiło się 2:7. Pomimo słabego początku w wykonaniu olsztynian, udało im się podgonić wynik i po wykorzystaniu kontrataku przez czeskiego atakującego tracili do swoich rywali tylko ,,oczko”. Przez pewien czas obie drużyny toczyły pojedynek punkt za punkt, ale kiedy błąd podwójnego odbicia odgwizdano Siergiejowi Kapelusowi różnica ta wzrosła do trzech. Dodatkowo Piotr Nowakowski dołożył asa serwisowego i siatkarze Trefla odskakiwali od swoich przeciwników. Olsztynianie kolejny raz stracili punkty w serii, dzięki czemu stało się jasne, że premierowego seta nie wygrają (12:19). Wprawdzie udało im się zniwelować trochę straty (15:19), jednak kiedy błąd niedokładnego przyjęcia szybko wykorzystał Ruben Schott zrobiło się 16:21. Punktowa zagrywka Patryka Niemca wraz ze skończoną kontrą przez Macieja Muzaja dawała przyjezdnym siedem piłek setowych, a dobry atak Schotta zakończył tą partię.W drugim secie udało się gdańszczanom powtórzyć sytuację z poprzedniego, kiedy szybko uciekli akademikom i mogli kontrolować przebieg gry. Stało się to po zablokowaniu Marcela Luxa przez Nikolę Mijailovicia i po błędzie podwójnego odbicia odgwizdanemu Pawłowi Woickiemu. Wprawdzie różnica ta wynosiła tylko dwa bądź trzy punkty, jednak wydawało się, że podopieczni Andrei Anastasiego kontrolują przebieg tej partii. Drużyny robiły przejścia przy swoim przyjęciu, dzięki czemu siatkarze AZS-u nie mogli zbliżyć się do swoich rywali. Mało tego, zawodnicy z Trójmiasta powoli powiększali jeszcze swoją przewagę. Kiedy po czasie wziętym przez Michała Gogola, Mijailović skończył atak na tablicy wyników było 14:18, a po wykorzystaniu przechodzącej piłki przez Patryka Niemca – 16:21. Trzy kolejne punkty zdobyli jednak siatkarze Indykpolu AZS, co mogło wskazywać, że będzie jeszcze ciekawie w końcówce. Nic bardziej mylnego. Wprowadzony Mateusz Kańczok najpierw został zablokowany przez Miłosza Hebdę, a następnie pomylił się w ataku, dzięki czemu brązowi medaliści poprzedniego sezonu prowadzili już 2:0.

Dobrze trzeciego seta rozpoczęli olsztynianie, którzy po mocnym zbiciu Jana Hadravy prowadzili 4:1. Nie cieszyli się z niego długo, bo dwa ich proste błędy własne doprowadziły do remisu i taki stan rywalizacji utrzymywał się do czasu kiedy Siergiej Kapelus dwukrotnie zatrzymał się na podwójnym bloku gości (7:10). To właśnie dzięki temu elementowi gdańszczanie mogli powiększać przewagę nad swoimi rywalami, a tym razem z rękami blokujących nie poradził sobie Marcel Lux. Wprawdzie Paweł Pietraszko zniwelował trochę różnicę (10:12), jednak przy zagrywce Rubena Schotta przyjezdni powrócili do wysokiego prowadzenia (10:15). Od tego momentu zawodnicy w czarnych koszulkach przejęli całkowicie dominację na boisku i po asie serwisowym Macieja Muzaja mieli przewagę już siedmiu ,,oczek”. Kiedy wydawało się, że nic w tym meczu już się nie zmieni, gospodarze zapunktowali czterokrotnie pod rząd, dzięki czemu wstąpiły w nich nadzieję na przedłużenie tego meczu. Czapa Mateusza Poręby na Piotrze Nowakowskim sprawiła, że zrobiło się po 23 i wszystko rozstrzygnęło się w grze na przewagi. W niej ostatni punkt zdobył Marcin Janusz blokując Kapelusa i to team z Gdańska jest bliżej 9. miejsca w PlusLidze.

Indykpol AZS Olsztyn  – Trefl Gdańsk 0:3
(18:25, 20:25, 26:28)

Stan rywalizacji: 1:0 dla Trefla

Składy zespołów:
AZS: Hadrava (16), Lux (7), Woicki, Zniszczoł (3), Kapelus (10), Pietraszko (4), Zabłocki (libero) oraz Kańczok,  Gil, Warda (3) i Poręba (2)
Trefl: Nowakowski (10), Janusz (1), Niemiec (8), Mijailović (6), Muzaj (24), Schott (8),  Olenderek  (libero) oraz Jakubiszak i Hebda

Zobacz również:
Wyniki fazy play-off Plusligi

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-03-30

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved