Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > PL: Pięciosetowy bój dla radomian

PL: Pięciosetowy bój dla radomian

fot. Katarzyna Antczak

Aż pięciu setów potrzebowali siatkarze Cerrad Czarnych Radom, aby pokonać Cuprum Lubin. Lubinianie od początku meczu musieli radzić sobie bez chorego Łukasza Kaczmarka. Gospodarze przegrali pierwszego seta, jednak dwa kolejne padły ich łupem. Siatkarze z Lubina nie zdołali jednak postawić kropki nad i, co wykorzystali ich rywale, wygrywając po tie-breaku. Podczas drugiego seta kontuzji stawu skokowego doznał Michał Filip.

Początek spotkania był wyrównany, zespoły grały punkt za punkt (5:5) aż do momentu wejścia na na zagrywkę Tomasza Fornala, który swoim kąśliwymi serwisami wyprowadził radomian na dwupunktowe prowadzenie (7:5). Gospodarze mieli duże problemy w przyjęciu, co przekładało się na ich słabą skuteczność w ataku i było przyczyną czteropunktowej straty (7:11). Dzięki blokowi Dmytro Tieriomienki goście powiększyli zaliczkę do pięciu oczek (12:7), a po potężnym ataku na kontrze Tomasza Fornala na tablicy wyników widniał rezultat 17:11 dla podopiecznych Roberta Prygla. Lubinianie oddawali przeciwnikom dużo punktów po błędach własnych, mimo walki nie byli w stanie odrobić strat. Pierwszą partię zakończył po mocnym ataku z szóstej strefy mistrza świata juniorów (25:19).Drugą odsłonę spotkania lepiej rozpoczęli gospodarze, za sprawą potężnych zagrywek Adriana Patuchy wyszli na prowadzenie 6:3, które powiększyli po nieporozumieniu w rozegraniu w drużynie z Radomia (8:4). Goście wzięli się za odrabianie strat, dzięki kąśliwym serwisom Wojciecha Żalińskiego przegrywali już tylko dwoma punktami (9:11), a po jego skutecznym ataku podopieczni Roberta Prygla złapali kontakt z rywalami (11:12). Opadając, źle stanął Michał Filip, co spowodowało kontuzję atakującego, który musiał zostać zastąpiony przez Jakuba Ziobrowskiego. Lubinianie błyskawicznie odbudowali zaliczkę za sprawą dwóch bloków Piotra Haina na Tomaszu Fornalu (16:12), a po zagrywkach Adriana Patuchy prowadzili już 18:12. Radomianie nie złożyli broni, byli w stanie zmniejszyć dystans do przeciwników (17:20), a dzięki mądremu atakowi Wojciecha Żalińskiego tracili tylko dwa oczka (19:21), jednak nie zdołali doprowadzić do remisu i przegrali drugiego seta 21:25.

Trzecią partię dobrze otworzyli lubinianie, dzięki blokowi na Jakubie Ziobrowskim zbudowali trzypunktową przewagę (8:5), którą powiększyli po zatrzymaniu Wojciecha Żalińskiego przez Adama Michalskiego (10:6). Goście mieli duże kłopoty ze skończeniem swojej pierwszej akcji, co skutkowało ich pięciopunktową stratą (6:11), lecz za sprawą serwisów Dmytro Tieriomienki byli w stanie zmniejszyć dystans dzielący ich od rywali (11:14), a wkrótce złapali kontakt z gospodarzami (16:17). Lubinianie odbudowali przewagę dzięki nie najlepszemu przyjęciu gości (20:16), ale po asie serwisowym Ukraińca podopieczni Roberta Prygla przegrywali już tylko 21:22. Po zatrzymaniu Adriana Patuchy na tablicy wyników widniał remis (23:23). Zwycięstwo w trzecim secie zapewnił gospodarzom Michal Masny po bloku na Wojciechu Żalińskim (26:24).

Lubinianie dobrze rozpoczęli czwartą odsłonę spotkania, dzięki błędom przeciwników mieli dwa punkty przewagi (4:2). Radomianie jednak szybko odrobili straty i wyszli na prowadzenie za sprawą skutecznych ataków Wojciecha Żalińskiego (8:7), a po jego dwóch asach serwisowych goście odskoczyli rywalom (13:9). Gospodarze mieli ogromne kłopoty w przyjęciu zagrywki, co skutkowało ich sześciopunktową stratą (10:16), której pomimo dobrych momentów nie byli w stanie odrobić. W drużynie gości świetnie funkcjonował blok i zagrywka, zwycięstwo w czwartej partii zapewnił asem serwisowym Kamil Droszyński (25:16).

Radomianie rewelacyjnie otworzyli tie-breaka, za sprawą dwóch skutecznych ataków Jakuba Ziobrowskiego wyszli na prowadzenie (2:0), które powiększyli dzięki znakomitej postawie w polu serwisowym (7:4). Lubinianie mieli szansę na złapanie kontaktu z rywalami, jednak Adrian Patucha został zatrzymany przez Wojciecha Żalińskiego, a po kontrze wykorzystanej przez Tomasza Fornala goście prowadzili czterema „oczkami” (13:9). Radomianie mogli cieszyć się ze zwycięstwa po skutecznym ataku ze środka Tieriomienki (15:10).

MVP: Kamil Droszyński

Cuprum Lubin – Cerrad Czarni Radom 2:3
(19:25, 25:21, 26:24, 16:25, 10:15)

Składy zespołów:
Cuprum: Pupart (15), Terzić (10), Patucha (19), Smoliński (1), Masny (2), Hain (11), Kryś (libero) oraz Michalski (8), Gorzkiewicz i Makoś (libero)
Czarni: Tieriomienko (19), Ostrowski (2), Żaliński (22), Filip (6), Droszyński (1), Fornal (18), Watten (libero) oraz Ziobrowski (14), Huber (3), Rybicki (2) i Dołgopołow

Zobacz również:
Wyniki i tabela PlusLigi

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2017-12-03

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved