Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > PL: Piąte miejsce dla Cerrad Czarnych Radom

PL: Piąte miejsce dla Cerrad Czarnych Radom

fot. Klaudia Piwowarczyk

W czwartek dobiegła końca rywalizacja o piątą pozycję w sezonie 2018/2019 dającą również możliwość występów w europejskich pucharach. W decydującym meczu Cerrad Czarni Radom bez straty seta pokonali PGE Skrę Bełchatów. Najlepszym zawodnikiem meczu wybrano Dejana Vincica. Dla PGE Skry to najgorszy występ w ekstraklasie od momentu dołączenia. Zespół również szósty był w sezonie 2002/2003, dla radomian zaś to najlepszy sezon od momentu awansu do PlusLigi w 2013 roku.

 Jako pierwsi na dwupunktowe prowadzenie wyszli gracze z Bełchatowa, powiększając je po świetnych dwóch blokach Karola Kłosa (5:1). Gospodarze mieli problem z przyjęciem i szybko o przerwę poprosił Robert Prygiel. Radomianie odrobili część strat (5:7), ale znów odezwało się ich niedokładne przyjcie (5:10) i po asie serwisowym Jakuba Kochanowskiego bełchatowianie jeszcze powiększyli swoją zaliczkę (15:8). Miejscowi rzucili się w pogoń i przy serwisie Norberta Hubera znacząco zmniejszyli dystans i nawet złapali kontakt punktowy (14:15). Michał Filip pewnie kończył ataki ze skrzydeł, natomiast blok radomian dał remis (17:17). Gra gości się posypała, nie trafiali w boisko ani ze skrzydeł, ani ze środka (17:20). Z pola zagrywki nie schodził Wojciech Żaliński (23:17) i po kontrze Hubera Czarni prowadzili w całym meczu.

 

Na początku drugiej odsłony gospodarze kontynuowali swoją dobrą grę, między innymi w bloku (6:2). Podopieczni Roberto Piazzy się nie poddawali i również zapunktowali blokiem (9:9). Pojedynczą „czapą” odpowiedział Dejan Vincić (11:19), ale już chwilę później kolejne dobre serwisy Kochanowskiego pozwoliły jego ekipie wyjść na minimalne prowadzenie (13:12). Chociaż to samo zrobił Żaliński (14:13), to w PGE Skrze zaczął funkcjonować kontratak (16:15). Milan Katić był w tym momencie seta kluczową postacią w swojej drużynie (17:15). Gra zaczęła toczyć się punkt za punkt (18:19), kolejny blok Cerrad Czarnych wyrównał stan na tablicy wyników (20:20), a minimalną zaliczkę miejscowym dała kontra Michała Filipa (23:22) i to on w kolejnej akcji dał swojej drużynie piłkę setową, ale punktowy serwis Katicia przywrócił remis. Ekipa z Radomia nie zamierzała jednak przedłużać losów tej partii, kończąc ją blokiem.

 

Dwie pierwsze akcje trzeciej odsłony padły łupem miejscowych, którzy po mocnej kontrze Tomasza Fornala prowadzili już 5:2. To również on skończył jeszcze jeden atak, co nie udało się Katiciowi (2:8). Radomianie raz po raz powiększali swoją przewagę (11:3), sygnał do odrabiania strat bełchatowianom dał Mariusz Wlazły i jego serwis (6:11). Błędy gospodarzy znacząco zmniejszyły ich zaliczkę (12:10), którą dość szybko jednak odzyskali, chociażby dzięki szczęśliwej zagrywce Żalińskiego (17:12). Błąd w ataku Szalpuka nie polepszył sytuacji jego zespołu, podobnie jak czerwona kartka dla przyjmującego (13:20). Podopieczni Roberta Prygla zmierzali do pewnego zwycięstwa w tej odsłonie (23:16), czujność na siatce Żalińskiego dała im meczbola, a widowiska akcja z VI strefy Tomasza Fornala zakończyła ten mecz i zmagania w rywalizacji o 5. miejsce.

Cerrad Czarni Radom – PGE Skra Bełchatów 3:0
(25:19, 26:24, 25:18)

Składy zespołów:
Cerrad Czarni: Pajenk (6), Żaliński (14), Vincić (2), Filip (16), Huber (7), Fornal (7), Ruciak (libero) oraz Wasilewski (libero), Ostrowski (1), Giger, Rybicki,  Kwasowski
PGE Skra: Wlazły (6), Kłos (5), Kochanowski (12), Ebadipour (8), Szalpuk (5),  Łomacz (1), Piechocki (libero) oraz Droszyński, Teppan, Katić (6), Orczyk (3)

Stan rywalizacji play-off: 2:1 dla Cerrad Czarnych
Cerrad Czarni zakończyli sezon na 5. miejscu, PGE Skra na 6.

Zobacz również:
Wyniki fazy play-off PlusLigi

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-04-25

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved