Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > PL: Pewny triumf Resovii nad Cuprum

PL: Pewny triumf Resovii nad Cuprum

W pierwszej rundzie Cuprum Lubin urwało punkt Asseco Resovii Rzeszów, przegrywając po tie-breaku. W rewanżowym starciu podopieczni Andrzeja Kowala takich problemów już nie mieli. Od początku kontrolowali spotkanie i pewnie triumfowali, nie oddając przyjezdnym z Lubina nawet seta.

Początek meczu był wyrównany, lecz przy stanie 10:7 dla lubinian, przy zagrywce Aleksandra Śliwki, miejscowi zanotowali znakomitą serię. Cuprum za nic nie mogło przebić się przez siatkę, toteż po udanych kontrach Śliwki i Jarosza o czas poprosił trener gości, Duflos. Po przerwie rzeszowianie kontynuowali znakomitą grę na siatce i Duflos zareagował po raz drugi (16:10). Podrażnieni lubinianie zdobyli sześć punktów z rzędu, a skuteczny w tej fazie seta był Kaczmarek. Gdy z lewego skrzydła zaatakował Biegun, tablica wskazywała wynik 19:18 dla Resovii. Chwilę potem gospodarze odpowiedzieli atakiem Jarosza i asem Śliwki (23:20). Ostatecznie miejscowi triumfowali 25:22, a autorem ostatniego punktu był Rossard.

Drugiego seta sprytnym zagraniem rozpoczął Jakub Jarosz. Chwilę potem to lubinianie wyszli na dwupunktowe prowadzenie, lecz po asie serwisowym Rossarda na tablicy widniał wynik 4:4. W środkowej fazie seta Resovia objęła dwupunktowe prowadzenie. Dobrze na skrzydłach spisywali się Jarosz i Rossard. Swoje robił też Aleksander Śliwka. Goście nie zamierzali składać jednak broni i w głównej mierze dzięki Kaczmarkowi i Tahtowi dotrzymywali kroku podopiecznym trenera Kowala. Jednak kiedy zablokowany został estoński przyjmujący, trener Duflos przywołał swoich zawodników na trzydzieści sekund przerwy (16:12). Tuż po niej dwukrotnie kontrował Śliwka, po kapitalnych obronach Masłowskiego nadwyżka wynosiła już sześć oczek. Podobnie jak w poprzednim secie rzeszowianie roztrwonili nieco przewagę i po udanych zagraniach Cuprum trener Kowal poprosił o czas (18:15). Bloki Dawida Dryi nieco ostudziły zapędy gości (21:17, 23:18). Przyjezdnym nie pomógł już czas wzięty przez Patricka Duflosa i chociaż interweniować musiał też Andrzej Kowal (20:23), to w efekcie Cuprum po raz drugi uległo Resovii, tym razem 20:25.

Przyjezdni wyszli na boisko po 10-minutowej przerwie bardzo zmotywowani i szybko objęli prowadzenie 2:0, lecz po udanych kontratakach Jarosza i Rossarda było 5:3 dla miejscowych. Kiedy wydawało się, że Resovia zaczyna kontrolować sytuację na boisku (10:6), ponownie ze znakomitej strony pokazali się skrzydłowi Cuprum. Po skutecznych atakach Kaczmarka i Tahta nadwyżka gospodarzy stopniała do jednego oczka i o czas poprosił trener Kowal. Po przerwie ponownie pokazał się Taht, a w kolejnej akcji „gwoździa” wbił Dawid Gunia (11:12). Rzeszowianie ponownie wyszli na prowadzenie w środkowej fazie seta i przy stanie 19:16 trener Duflos zmuszony był poprosić o przerwę. Trzypunktowa przewaga utrzymywała się do samego końca. Nie zawodził Jarosz, pierwszy punkt zdobył też Barthélémy Chinenyeze, który chwilę wcześniej po raz drugi w meczu pojawił się na boisku, debiutując tym samym na Podpromiu. Widowiskowy blok Rossarda dał piłkę meczową gospodarzom (24:19). W kolejnej akcji Francuz skończył przechodzącą piłkę i było po meczu.

MVP: Jakub Jarosz

Resovia: Jarosz (19), Rossard (16), Śliwka (14), Dryja (6), Perłowski (5), Tichacek, Masłowski (libero) oraz Depowski (1), Chinenyeze (1)
Cuprum: Kaczmarek (20), Taht (14), Gunia (3), Biegun (3), Hain (2), Masny (1), Kryś (libero) oraz Makoś (libero), Terzić, Gorzkiewicz, Patucha i Smoliński

Asseco Resovia Rzeszów – Cuprum Lubin 3:0
(25:22, 25:20, 25:19)