Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > PL: Pewne zwycięstwo radomian w Lubinie

PL: Pewne zwycięstwo radomian w Lubinie

fot. Klaudia Piwowarczyk

Większych szans w trzeciej kolejce PlusLigi nie dali swoim rywalom zawodnicy Cerrad Czarnych Radom, jedynie w trzeciej odsłonie lubinianie podjęli walkę. Podopieczni Roberta Prygla bez straty seta pokonali w meczu wyjazdowym Cuprum Lubin. Tym samym siatkarze z Dolnego Śląska nadal pozostają nie tylko bez zwycięstwa w tym sezonie, ale również bez punktu w ligowej tabeli.

Mecz rozpoczął się od wyrównanej gry, ale przy serwisach Maksima Żygałowa goście zapewnili sobie trzy oczka przewagi (6:3) i tylko je powiększyli (8:3). Lubinianom udało się odrobić cześć strat (5:8), jednak już chwilę potem ich błędy własne ponownie zwiększyły dystans (6:12). Dobrym serwisem popisał się Mariusz Marcyniak, jednak blokiem odpowiedział na to Norbert Huber (14:8). Swoją zaliczkę ekipa z Radomia powiększyła przy zagrywkach młodego środkowego (19:11), rywalom udało się jednak ponownie zmniejszyć straty (15:20). Tego prowadzenia radomianie już nie wypuścili, piłkę setową dała im mocna zagrywka Michała Filipa, a ostatni punkt padł po ataku z prawej strony Wojciecha Żalińskiego.Trzy pierwsze akcje kolejnej partii padły łupem gospodarzy, ale już kolejne pięć wygrali podopieczni Roberta Prygla. Potem jednak dopadła ich niemoc w ataku, a w kontrach skuteczny był Masahiro Yanagida (9:9). Sprytne zagranie Dejana Vincicia przywróciło przewagę Czarnym (11:9), a kolejne błędy miejscowej ekipy nie polepszały ich sytuacji (12:15). Gra przez chwilę toczyła się punkt za punkt i chociaż Japończyk robił, co mógł, to po drugiej stronie siatki nie zawodził Żygałow (21:17). W końcówce ponownie w szeregach ekipy trenera Frąckowiaka mnożyły się błędy i to właśnie dwie pomyłki Cuprum Lubin zakończyły tę odsłonę.

Od dwóch nieudanych ataków trzecią cześć meczu rozpoczęli gospodarze i chociaż udało im się wyrównać, to szybko kontratak Tomasza Fornala przywrócił prowadzenie Czarnym (5:2). Świetną długą wymianę zakończył mocnym atakiem Żygałow i dołożył do tego równie potężny serwis (10:4). Dobrą zmianę dał co prawda Jakub Wachnik, ale jego pojedyncze akcje to było za mało (11:15). W końcu jednak Cuprum Lubin złapało rytm, w czym zdecydowanie pomagała świetna postawa libero – Jędrzeja Gruszczyńskiego i jego obron (17:18). Chociaż dobry serwis Vincicia pozwolił jego ekipie złapać chwilę oddechu, to duet Gruszczyński-Wachnik znów dał o sobie znać (21:21). Blok na Michale Filipie dał gospodarzom oczko zaliczki (23:22), Adrian Patucha chwilę potem doprowadził do pierwszej piłki setowej (24:23). Sytuację na korzyść Czarnych odwrócił Filip, punktując serwisem, natomiast błąd w ofensywie gospodarzy był ostatnią akcją tego meczu.

MVP: Wojciech Żaliński
Cuprum Lubin – Cerrad Czarni Radom 0:3
(18:25, 19:25, 25:27)

Składy zespołów:
Cuprum: Marcyniak (2), Toobal (1), Grobelny (9), Smoliński (3), Yanagida (7), Ziobrowski (7), Gruszczyński (libero) oraz Gorzkiewicz (1), Patucha (3), Boruch (7) i Wachnik (7)
Czarni: Pajenk (5), Żaliński (13), Vincić (3), Huber (7), Żygałow (11), Fornal (8), Ruciak (libero) oraz Giger, Filip (3), Wasilewski (libero) i Kwasowski (3)

Zobacz również:
Wyniki i tabela PlusLigi

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2018-10-21

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved