Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > PL: Pewne zwycięstwo AZS-u Olsztyn

PL: Pewne zwycięstwo AZS-u Olsztyn

Indykpol AZS Olsztyn w 7. kolejce PlusLigi podejmował we własnej hali Cuprum Lubin. Gospodarze byli faworytami starcia i nie pozwolili rywalom na sprawienie niespodzianki, choć to oni okazali się lepsi w inauguracyjnej partii spotkania. Lubinianie wygrali ją 31:29. W kolejnych odsłonach górą jednak byli już olsztynianie i po pewnych wygranych to na ich konto powędrowały trzy punkty.

Głównym celem zagrywki Miedziowych od samego początku pierwszej odsłony był Mateusz Mika. Widoczny po ich stronie był w ataku Bartłomiej Lipiński. Pierwszy set bardzo długo był wyrównany i przyjezdni sprawiali gospodarzom zaskakująco dużo kłopotów. Nieoceniony wkład w wynik akademików jak zwykle miał Hadrava. Obijając blok piłkę setową dla lubinian zdobył Lipiński (24:23). Po dłuższej chwili gry na przewagi decydująca okazała się skuteczna postawa Robinsona Dvoranena w polu zagrywki (31:29).

Zwycięstwo lubinian w pierwszej odsłonie zdecydowanie podrażniło gospodarzy starcia. Ze środka pewnie przerywając złą passę zameldował się Smoliński (7:3). Od bloku jak od ściany odbił się Dvoranen. Coraz lepiej właśnie w tym elemencie spisywali się zawodnicy AZS-u. Ze środka pewnie zapunktował tym razem Seyed (17:10). Trener Fronckowiak próbował jeszcze rotować składem, ale na niewiele się to zdało, bowiem akademicy pewnie zmierzali po wygraną. Asa serwisowego posłał jeszcze Morozau (22:15). Chwilę potem kropkę nad i w drugiej odsłonie postawił Mateusz Mika i akademicy pewnie pokonali rywali 25:16.

Długą wymianę podwójnym blokiem na początku seta zamknęli Smoliński i Ziobrowski, którym udało się powstrzymać Mikę (4:4). Olsztynianie odpłacili się rywalom pięknym za nadobne i po trzech blokach z rzędu, w których udział miał Poręba, prowadzili 10:6. Wkrótce tym samym elementem udało się Miedziowym złapać Żalińskiego (17:15) i trener Montagnani, by zapobiec utracie przewagi przez swój zespół poprosił o przerwę. Była to dobra decyzja, która pomogła jego drużynie ponownie się skoncentrować i objąć w meczu prowadzenie 2:1. Stało się tak po skutecznym ataku Żalińskiego (25:20).

Na początku czwartej odsłony dzięki zagrywkom Seyeda AZS wypracował sobie dwupunktowe prowadzenie, którego nie udało się długo utrzymać. Znowu bardzo cenna okazała się bardzo dobra gra gospodarzy w bloku. Dobrą dyspozycję na boisku utrzymywał Jan Hadrava. Gospodarze sukcesywnie powiększali przewagę nad rywalami (22:13). Ostatecznie olsztynianie zapewnili sobie pełną punktową zdobycz w  tym meczu po skutecznym bloku na Ziobrowskim  (25:15).

MVP: Mateusz Poręba

Indykpol AZS Olsztyn – Cuprum Lubin 3:1
(29:31, 25:16, 25:20, 25:15)

AZS: Hadrava (21), Woicki (5), Mika (15), Poręba (5), Żaliński (19), Mousavi (13), Żurek (libero) oraz Kowalski, Andringa, Pietraszko i Kapica
Cuprum: Lipiński (9), Ziobrowski (21), Dvoranen (8), Smoliński (6), Rodrigues (2), Morozau (5), Gruszczyński (libero) oraz Maruszczyk (4), Zawalski, Gorzkiewicz (1), Biegun (2) i Makoś (libero)