Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > PL: Pewne trzy punkty GKS-u w Kielcach

PL: Pewne trzy punkty GKS-u w Kielcach

Siatkarze GKS-u Katowice wygrali w Kielcach z Dafi Społem 3:0 i pewnie zainkasowali trzy punkty. Było to dziesiąte zwycięstwo podopiecznych trenera Piotra Gruszki w tym sezonie, które pozwoliło im odskoczyć od strefy barażowej. Kielczanie nadal zajmują przedostatnie miejsce w tabeli zagrożone spadkiem. Co gorsza dla zespołu Dafi Społem, ma on już tylko punkt przewagi nad ostatnim BBTS-em.

Mecz z GKS-em Katowice był dla podopiecznych trenera Dariusza Daszkiewicza miał spore znaczenie, ponieważ drużyny, z którymi bezpośrednio sąsiadują, zdobyły punkty i jednocześnie zbliżyły się do kielczan (BBTS) oraz powiększyły nad nimi przewagę (MKS Będzin). Od samego początku spotkania zarysowała się przewaga katowiczan, po ataku i asie serwisowym Pawła Pietraszko GKS prowadził 4:2. Przyjezdni kontrolowali boiskowe wydarzenia, odrzucili swoich rywali od siatki i po asie Emanuela Kohuta powiększyli przewagę do pięciu punktów (9:4). Kielczanie byli tłem dla dobrze grających katowiczan, mieli problemy z przyjęciem, nadziewali się na szczelny blok swoich rywali i po kolejnym ataku w wykonaniu Kohuta przegrywali 9:16. Przerwy na żądanie oraz roszady w składzie Społem na niewiele się zdały, GKS dominował i prowadził różnicą sześciu punktów. As serwisowy w wykonaniu Gonzalo Quirogi sprawił, że podopieczni Piotra Gruszki powiększyli przewagę do siedmiu punktów (22:15). Ostatecznie to ekipa gości wygrała 25:17 i prowadziła w meczu 1:0.

W drugiej partii spotkania ponownie do głosu doszli goście. Zagrali oni czujnie na siatce, punktowali w kontratakach i stopniowo powiększali swoją przewagę. Po atakach Emanuela Kohuta przyjezdni prowadzili 8:4 i o przerwę na żądanie poprosił trener kielczan. Jego podopieczni zbliżyli się do GKS-u na dwa punkty (9:11) z dobrej strony pokazał się Tomislav Dokić. Gra obu drużyn falowała, w polu zagrywki po raz kolejny punktował Gonzalo Quiroga i dzięki niemu przyjezdni prowadzili 14:9. Odpowiedź gospodarzy była natychmiastowa, ciężar gry wziął na siebie Jakub Wachnik, popisał się trudnymi zagrywkami, punktował Maciej Pawliński i kielczanie przegrywali zaledwie jednym punktem (14:15). Do stanu 19:17 utrzymała się dwupunktowa przewaga zespołu gości, po czym asem serwisowym popisał się Dominik Witczak i przyjezdni prowadzili 20:17. Gospodarze nie dawali za wygraną, asem serwisowym popisał się Jakub Wachnik, punkty w ataku zdobył Tomislav Dokić i w końcówce seta był remis 23:23. Gdy wydawało się, że dojdzie do gry na przewagi, błąd własny Społem zakończył zmagania w tej części meczu.

Dla kielczan set trzeci był grą o pozostanie w meczu. Siatkarze ze stolicy Górnego Śląska na początku przegrywali 2:4, kilka chwil później na tablicy wyników był remis 4:4 i goście przejęli inicjatywę na boisku. Serię zagrywek wykonał Serhij Kapelus, kielczanie mieli problemy w przyjęciu, nadziewali się na szczelny blok swoich rywali i przegrywali 5:13. W drużynie GKS-u nie do zatrzymania na środku siatki był Emanuel Kohut, punktował również Quiroga. Zadowoleni takim obrotem sprawy goście rozluźnili się i na boisku dominowali kielczanie. Trener Dariusz Daszkiewicz dokonał roszad w składzie, punktowali: Jakub Szymański oraz Łukasz Łapszyński i dzięki nim Społem przegrywało zaledwie jednym punktem (18:19). Podopieczni trenera Piotra Gruszki przyspieszyli swoją grę, asem serwisowym popisał się Quiroga i mieli oni trzypunktową przewagę (20:23). Kielczan z opresji próbował ratować Jakub Wachnik, ale na niewiele się to zdało, ostatni punkt w tym meczu zdobył Kapelus i tym samym katowiczanie wygrali mecz 3:0.

MVP: Marcin Komenda

Dafi Społem Kielce – GKS Katowice 0:3
(18:25, 23:25, 23:25)

Społem: Stępień, Schamlewski (6), Wachnik (14), Pawliński (7), Dokić (6), Morozau (5), Czunkiewicz (libero) oraz Szymański (6), Nalobin, Superlak (1), Adamski i Łapszyński (3)
GKS: Komenda (2), Butryn (18), Kapelus (6), Pietraszko (5), Kohut (11), Quiroga (14), Stańczak (libero) oraz Mariański (libero), Witczak (1) i Stelmach