Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > PL: Pewna wygrana zawiercian w Bydgoszczy

PL: Pewna wygrana zawiercian w Bydgoszczy

W czwartej kolejce PlusLigi komplet punktów na wyjeździe zdobyli siatkarze Aluronu Virtu Warty Zawiercie. Ekipa z Zawiercia nie miała litości dla Chemika Bydgoszcz i w tym pojedynku nie pozwoliła rywalom na wygranie chociażby jednej odsłony, w czym duża zasługa dobrej postawy zawiercian w polu zagrywki.

Początek spotkania nie należał do żadnej ze stron, gdyż drużyny wymieniały się razami (3:3). Mały impas został przerwany przez gości, a konkretnie Kamila Semeniuka, który zamknął długą wymianę (5:3). Kolejny punkt do przewagi dołożył Mateusz Malinowski, kończąc sytuacyjną piłkę. W następnej akcji dobry atak wykonał natomiast Semeniuk. Od siebie asa serwisowego dołożył także Bartosz Gawryszewski (10:5). Bydgoszczanie zaczęli odrabiać straty, lecz serię rywala atakiem przerwał Marcin Waliński (11:8). Zawiercianie grali solidną siatkówkę, okraszoną małą ilością błędów, dzięki czemu utrzymywali oni swe prowadzenie (16:12). Chemik nie pomagał sobie w odrabianiu strat, co potwierdziło złe przyjęcie Adama Kowalskiego, skłaniające Jakuba Bednaruka do wzięcia drugiej przerwy dla zespołu (14:19). Do końca seta obraz gry nie uległ jednak zmianie. Warta pewnie bowiem utrzymała swe wysokie prowadzenie, osiągając prowadzenie w spotkaniu.

Powrót na parkiet lepiej wykonali przyjezdni, po asie serwisowym Walińskiego i skończonej kontrze przez Semeniuka wychodząc na prowadzenie 4:1. U „Chemików” kulało przyjęcie, co wykorzystał Michal Masny, aplikując asa serwisowego (7:3). Oprócz wcześniej wymienionego elementu gospodarze męczyli się w ataku. Wynik ponownie zaczął uciekać graczom z Bydgoszczy, kiedy to punkt bezpośrednio z zagrywki zdobył Malinowski (12:7). Chemik był kompletnie rozbity, dlatego Virtu Warta w pewnym stylu budowała swoją przewagę. Udany blok na Kovaceviciu oraz as serwisowy Walińskiego dał rezultat 17:8. Mimo dużej straty bydgoszczanie nie wystrzegali się odbijających na wyniku prostych błędów (12:20). Ponownie podopieczni Marka Lebedewa mieli wszystko pod kontrolą, będąc o krok od zwycięstwa w meczu.

Siatkarze z Zawiercia utrzymywali w trzecim secie dobrą formę z poprzednich odsłon, a blok Łukasz Swodczyka dał im prowadzenie 3:0. As serwisowy Michała Szalachy zbliżył jednak gospodarzy do przeciwnika (3:4), natomiast Paweł Gryc dał swej drużynie wyrównanie (6:6). Przez chwilę gra między zespołami się zazębiła, lecz kolejny as serwisowy Walińskiego w meczu ponownie dał gościom zaliczkę punktową (12:9). Czasem zareagował na to Bednaruk, lecz Waliński ani myślał zatrzymywać się w polu serwisowym (15:9). Chemik wyglądał dużo słabiej od przeciwnika, a błędy, jak Maksima Marozaua w ataku, przybliżały ich do wysokiej porażki (12:18). Do samego końca zawiercianie bezlitośnie wykorzystywali słabą dyspozycję rywala w ataku i przyjęciu, pewnie wygrywając spotkanie.

MVP: Mateusz Malinowski
BKS Chemik Bydgoszcz – Aluron Virtu Warta Zawiercie 0:3
(20:25, 18:25, 13:25)

Chemik: Lipiński (4), Margarido (2), Kovacević (7), Szalacha (6), Filipiak (9), Morozau (5), Kowalski (libero) oraz Sieńko, Bobrowski (libero) i Gryc (3)
Warta: Waliński (16), Swodczyk (10), Malinowski (15), Gawryszewski (4), Semeniuk (11), Masny (1), Koga (libero) oraz Dosanjh, Andrzejewski (libero) i Kania (1)