Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > PL: Pewna wygrana Skry Bełchatów z Onico

PL: Pewna wygrana Skry Bełchatów z Onico

W 8. kolejce PlusLigi PGE Skra Bełchatów w trzech setach pokonała Onico Warszawa. Było to piąte zwycięstwo bełchatowian w tym sezonie, które pozwoliło im zwiększyć pule punktową do 13. i wyprzedzić stołeczny zespół w tabeli. Onico obecnie ma cztery zwycięstwa i trzy porażki na koncie.

Po dobrych zagrywkach Rafaela Araujo warszawianie mogli prowadzić dwoma punktami, jednak atak z szóstej strefy Bartosza Kwolka zatrzymał się na podwójnym bloku i na tablicy wyników było po 3. Błąd rozegrania Araujo oraz pojedynczy blok Artura Szalpuka dawały gospodarzom trzypunktowe prowadzenie i zmusiły trenera Stephane’a Antigę do wzięcia czasu. Kiedy po powrocie na boisko Milad Ebadipour dołożył jeszcze asa serwisowego, wydawało się, że mistrzowie Polski uciekną swoim rywalom. Tak się jednak nie stało, gdyż sprytnym serwisem popisał się Antoine Brizard, a Renee Teppan został zablokowany (10:9). Chwilowy przestój zawodników PGE Skry trwał krótko. Ich dobra gra zagrywką oraz blokiem pozwoliła im wyjść na prowadzenie 15:10, a pięciopunktowa przewaga utrzymywała się w drugiej fazie seta i nic nie wskazywało, że w tej partii będą jeszcze emocje. Wykorzystany kontratak przez Mateusza Janikowskiego, a zaraz potem punktowa zagrywka Piotra Łukasika dawała jeszcze gościom nadzieję na zwycięstwo w premierowej odsłonie spotkania (22:21), ale do końca seta punktowali już tylko miejscowi i to oni mogli się cieszyć z lepszego otwarcia meczu.

W drugiego seta lepiej weszli podopieczni Roberto Piazzy, którzy po dobrych zagrywkach Jakuba Kochanowskiego szybko objęli prowadzenie 5:1, dzięki czemu już od początku mogli kontrolować jego przebieg. Błędy, jakie przydarzały się zawodnikom z Bełchatowa, pozostawały bez wpływu na wynik, gdyż wszystko nadrabiali atakiem Milad Ebadipour oraz Artur Szalpuk (10:7). Szczególnie ten pierwszy rozgrywał bardzo dobre zawody. As serwisowy Sharone Vernona-Evansa sprawił, że zawodnicy Onico nawiązali kontakt punktowy ze swoim rywalem, a mogli nawet doprowadzić do remisu, ale Andrzej Wrona z niewygodnej piłki nie poradził sobie z blokiem Karola Kłosa (14:12). Wydawało się jednak, że strata przyjezdnych była taka nieduża tylko dlatego, że gospodarze popełniali mnóstwo błędów własnych szczególnie w polu serwisowym. Kiedy tylko trochę je ograniczyli od razu powrócili do czteropunktowego prowadzenia. Po ataku blok-aut Renee Teppana miejscowi mieli sześć setboli. Drugą partię zakończył atak Szalpuka, który sprytnie obił ręce blokujących.

Początek trzeciego seta miał identyczny przebieg jak dwa poprzednie. Kiedy upolowany zagrywką Karola Kłosa został Piotr Łukasik, a Grzegorz Łomacz wyczyścił siatkę Jakubowi Kochanowskiemu, na tablicy wyników było 7:4. „Czapa” Kochanowskiego na Bartoszu Kwolku oraz przepchnięta piłka na siatce przez Renee Teppana powiększyły dorobek punktowy bełchatowian o kolejne dwa „oczka”. Zawodnicy Onico zostali całkowicie zdominowani na boisku przez bardziej doświadczonego rywala. Punktowa zagrywka Teppana, który po niemrawym początku spotkania wyraźnie się rozegrał, a zaraz potem jego atak z drugiej linii zdawały się przesądzać o zwycięzcy tego meczu (17:10). Jedynymi rywalami dla bełchatowian mogli być oni sami. Siatkarze Piazzy utrzymali jednak koncentrację do końca tego spotkania. Wprawdzie po punktowej zagrywce Antoine Brizarda warszawianie zmniejszyli różnicę punktową do czterech, jednak to było wszystko, na co ich było stać w tym meczu. Ostatni punkt atakiem z lewego skrzydła zdobył najlepszy zawodnik tego spotkania – Milad Ebadipour, co pozwoliło jego drużynie pewnie zwyciężyć 3:0 i zainkasować jakże cenny komplet punktów do ligowej tabeli.

PGE Skra Bełchatów – Onico Warszawa 3:0
(25:21, 25:21, 25:20)

MVP: Milad Ebadipour

Skra: Teppan (17), Kłos (4), Kochanowski (8), Ebadipour (18), Szalpuk (12), Łomacz (1), Piechocki (libero) oraz Droszyński i Fiel
Onico: Kwolek (6), Brizard (3), Łukasik (9), Wrona (5), Vigrass (3), Araujo (10), Wojtaszek (libero) oraz Vernon-Evans (2) i Janikowski (2)