Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > PL: ONICO bliżej siódmego miejsca

PL: ONICO bliżej siódmego miejsca

Brak awansu do najlepszej szóstki nie wpłynął negatywnie na ONICO Warszawa. Stołeczna ekipa oddała Cuprum Lubin tylko jednego seta, choć gospodarze pierwszego spotkania w walce o siódme miejsce byli blisko przedłużenia rywalizacji. Po zaciętej końcówce czwartej partii więcej powodów do zadowolenia mieli jednak gracze prowadzeni przez Stephane’a Antigę.

Pojedynek z wysokiego C rozpoczęli warszawianie, którzy po dwóch asach z rzędu Bartosza Kwolka wyszli na prowadzenie 5:1. Szybko o czas poprosił trener Patrick Duflos. Dopiero atak Roberta Tahta przerwał passę przyjezdnych. W szeregach obu drużyn zdarzały się błędy. Na wyraźnym prowadzeniu utrzymywali się jednak siatkarze stołecznej drużyny. Skutecznie atakowali Bartosz Kwolek i Wojciech Włodarczyk. Pojedyncze asy zawodników Cuprum i ataki Łukasza Kaczmarka na niewiele się zdawały (12:15). W dalszej fazie seta dwoma asami popisał się jeszcze Guillaume Samica i ONICO prowadziło już 18:12. Chociaż po przerwie punktowy atak dopisał na swoim koncie Kaczmarek, szybko inicjatywę ponownie przejęli warszawianie. Podopieczni trenera Stephane’a Antigi kontrolowali przebieg gry. Atak Samiki dał serię piłek setowych przyjezdnym (24:17). Błąd w ataku Tahta zakończył seta.

Od pierwszych akcji drugiego seta trwała zacięta wymiana ciosów. Warszawianie nie ustrzegli się prostych błędów, dzięki czemu początkowo prowadzili lubinianie (6:3). Dopiero ataki Wojciecha Włodarczyka i Bartosza Kwolka oraz blok gości pozwoliły im odwrócić wynik (9:10). Lubinianie jednak szybko ponownie przejęli inicjatywę, po ataku Tahta o czas poprosił trener Antiga (13:11). Po przerwie skutecznie zaatakował Włodarczyk, a po asie Brizarda grę przerwał szkoleniowiec Cuprum (13:14). Interwencja pomogła, atak i as serwisowy Dawida Guni wyprowadziły gospodarzy na trzypunktowe prowadzenie (19:16). W kolejnych akcjach drużyny skuteczne akcje przeplatały z błędami w polu zagrywki. Po zwycięstwo w tym secie sięgnęli siatkarze z Lubina, którzy ostatnie punkty zdobyli po ataku i asie Roberta Tahta.

Po dziesięciominutowej przerwie znacznie pewniej do gry wrócili warszawianie, którzy przy zagrywkach Bartosza Kwolka wyszli na prowadzenie 5:1. Dopiero błąd zagrywającego przerwał serię. Dystans stopniowo rósł, po ataku Wojciecha Włodarczyka było już 10:3 dla ONICO. W kolejnych akcjach sytuacja na boisku nie ulegała zmianie. Przyjezdni rządzili i dzielili na boisku. Pojedyncze ataki Łukasza Kaczmarka i Piotra Haina na niewiele się zdały. W dalszej fazie seta asa dołożył jeszcze Brizard, a po bloku stołecznej drużyny ostatni czas wykorzystał trener Duflos (12:21). Końcówka była nieco bardziej wyrównana. Atak Jakuba Kowalczyka dał serię piłek setowych ONICO. Chociaż zagranie Keitha Puparta przedłużyło jeszcze grę, punktowy atak Włodarczyka zakończył jednostronną odsłonę.

Niezrażeni wysoką porażką lubinianie od początku czwartej partii grali punkt za punkt. Chociaż drużyny odskakiwały na dwa oczka, równie szybko odrabiali straty, a przewaga przechodziła na drugą stronę siatki. Brizard uruchamiał kolejne strefy w ataku. Wciąż toczyła się zacięta walka. Chociaż po ataku Łukasza Kaczmarka gospodarze prowadzili 16:14, zagranie Andrzeja Wrony i as Guillaume Samiki ponownie doprowadziły do remisu (16:16). W końcówce lubinianie nie ustrzegli się prostych błędów, po nieudanym zagraniu atakującego Cuprum o czas poprosił trener Patrick Duflos. Chociaż atak Bartosza Kwolka dał trzypunktowe prowadzenie ONICO, lubinianie nie spuścili głów (22:19). Po ataku Wojciecha Włodarczyka goście mieli kolejne szanse na zakończenie meczu, a atak Samiki przypieczętował triumf ONICO.

MVP: Guillaume Samica

Cuprum Lubin – ONICO Warszawa 1:3
(18:25, 25:22, 17:25, 23:25)

Stan rywalizacji o 7. miejsce – 1:0 dla ONICO

Cuprum: Kaczmarek (19), Pupart (7), Gorzkiewicz (2), Taht (15), Gunia (3), Hain (9), Kryś (libero) oraz Makoś (libero) i Masny
Onico: Kowalczyk (15), Kwolek (14), Brizard (8), Wrona (5), Samica (17), Włodarczyk (20), Wojtaszek (libero) oraz Warda