Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > PL: Olsztynianie pokonali MKS Będzin, choć nie bez problemów

PL: Olsztynianie pokonali MKS Będzin, choć nie bez problemów

W poniedziałkowy wieczór spotkały się zespoły MKS-u Będzin i Indykpolu AZS-u Olsztyn, by rywalizować w ramach 16. kolejki PlusLigi. W premierowej odsłonie podopieczni Michała Mieszko Gogola wręcz roznieśli przeciwników, triumfując do 14. Co ciekawe, drugi set wyglądał zupełnie inaczej – trwała zacięta walka w końcówce, w której dopiero przy stanie 38:36 szalę zwycięstwa na swoją stronę przechylili przyjezdni. Później już takich emocji nie było, Indykpol narzucił swój styl gry i wygrał całe spotkanie 3:0.

Obie drużyny od dłuższego czasu nie zaznały smaku zwycięstwa i spotkanie to było dla nich meczem na przełamanie złej passy. Po ataku Lincolna Williamsa MKS prowadził 2:1. Goście po serii zagrywek Jana Hadravy i skutecznej grze w bloku mieli cztery punkty przewagi (6:2). Będzinianie mieli problemy z przyjęciem i tracili dystans punktowy do swoich rywali. Po dwóch kontratakach w wykonaniu Robberta Andringi było 10:3 dla AZS-u i o drugą przerwę na żądanie poprosił trener Vermeulen. Nie przyniosło to żadnych rezultatów, na zagrywce ręki nie zwalniał Serhij Kapelus i przy jego serii tablica wyników wskazała rezultat 14:3. Set miał jednostronny przebieg, będzinianie nie kończyli ataków, nadziewali się na blok AZS-u i przegrywali 5:17. Do końca seta goście kontrolowali boiskowe wydarzenia, z dobrej strony pokazał się Sebastian Warda, który popisał się trudnymi zagrywkami. Po jego asie serwisowym było 24:12 dla AZS-u, seta atakiem ze skrzydła zamknął Kapelus.

W drugiej partii meczu na początku obie drużyny grały punkt za punkt. Grę będzińskiej drużyny napędził Williams, punktował w bloku oraz ataku (5:5). Był to chwilowy zryw zespołu z Będzina, przyjezdni ponownie odrzucili swoich przeciwników od siatki i po ataku Andringi prowadzili 10:6. Podopieczni Gido Vermeulena grali falami, poza Williamsem nie mieli w swoich szeregach zawodnika, który wziąłby na siebie ciężar gry. Drużyna z Warmii i Mazur czujniej zagrała na siatce, punktowała w polu zagrywki i po asie serwisowym Andringi miała sześciopunktową przewagę (21:15). W końcówce seta Lukas Tichacek popisał się asem serwisowym, przyjezdni nadziali się na blok MKS-u i o pierwszą przerwę poprosił trener Gogol. Będzińska ekipa zerwała się do ataków, sytuacja na boisku zmieniła się radykalnie. Olsztynianie nadziewali się na blok MKS-u, punkty zdobył Bartłomiej Grzechnik, swoje zrobił też Jan Fornal i był remis 23:23. Żadna z drużyn nie zamierzała odpuszczać, w efekcie tego doszło do gry na przewagi. Szala zwycięstwa przechodziła z jednej strony na drugą. Przy stanie 36:36 punkt w ataku zdobył Jan Hadrava, popisał się asem serwisowym i goście wygrali tego seta w stosunku 38:36.

W ostatnim secie tego spotkania goście po zbiciu Jana Hadravy prowadzili 3:1. Do remisu doszło po asie serwisowym Jana Fornala (5:5). Gra obu drużyn falowała, obie ekipy seriami zdobywały punkty, do kolejnego remisu doszło po ataku Williamsa (9:9). Goście odskoczyli MKS-owi na trzy punkty po asie serwisowym w wykonaniu Jana Hadravy (13:10). Poszli oni za ciosem, na zagrywce ręki nie zwalniał Serhij Kapelus i było 16:11 dla AZS-u. Nie do zatrzymania był Hadrava, który punktował w ataku i po jego zbiciu było 20:15. Do końca seta oraz meczu trwała dominacja olsztynian. Pojedyncze błędy nie miały wpływu na ich końcowe zwycięstwo. Ostatni punkt w tym meczu zdobyli goście po błędzie własnym MKS-u i trzy punkty pojechały do Olsztyna.

MVP: Miłosz Zniszczoł

MKS Będzin – Indykpol AZS Olsztyn 0:3
(14:25, 36:38, 19:25)