Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > PL: Nierówny mecz dla Warty Zawiercie

PL: Nierówny mecz dla Warty Zawiercie

Siatkarze Aluronu Virtu Warty Zawiercie podtrzymali serię zwycięstw. W sobotę przed własną publicznością siatkarze Emanuele Zaniniego pokonali 3:1 MKS Będzin. Chociaż zawiercianie nie zaprezentowali równej postawy, tylko w inauguracyjnej odsłonie musieli uznać wyższość rywali. Statuetka dla najlepszego zawodnika meczu powędrowała do Łukasza Swodczyka.

Spotkanie otworzył skuteczny atak Rafała Faryny. Chociaż gra gości nie była pozbawiona błędów, szybko wyszli oni na prowadzenie (5:3, 8:6). Będzinianie skutecznie punktowali, po błędzie de Leona o czas poprosił trener Zanini (7:10). Interwencja szkoleniowca pomogła zespołowi i po skutecznym bloku na Klobucarze na tablicy wyników pojawił się remis (10:10). Wtedy to grę przerwał Stelio DeRocco. Serię gospodarzy zakończył dopiero błąd Grzegorza Boćka w polu zagrywki. W kolejnych akcjach ponownie do głosu doszli będzinianie, zaś gospodarze mieli problem ze zmieszczeniem ataków w boisku (15:11). Ta sytuacja nie trwała jednak długo, bowiem przy zagrywkach Grzegorza Pająka to MKS się zablokował i o drugi czas poprosił trener DeRocco (15:16). Głównie za sprawą celnych zagrań Jana Klobucara goście na nowo wysforowali się na prowadzenie (19:16). Gdy punktową zagrywkę dołożył Zlatan Jordanow, dystans wzrósł do pięciu oczek. Chociaż w końcówce siatkarze nie ustrzegli się błędów, to będzinianie punktowym blokiem przypieczętowali swoje zwycięstwo (25:22).

Początek drugiego seta toczył się punkt za punkt. Chociaż chwilami na prowadzenie wychodzili przyjezdni, zawiercianie szybko odrabiali niewielkie straty. Dobrze funkcjonował środek w zespole z Zawiercia – swoje ataki kończyli David Smith i Łukasz Swodczyk (14:14). Przez większość seta żadna z drużyn nie była w stanie odskoczyć rywalowi, toczyła się gra na styku. Dopiero w końcówce skuteczne ataki Hugo de Leona i jego zagrywka pozwoliły beniaminkowi zbudować dwupunktową przewagę (20:18). Pomimo starań będzinianie nie zdołali odrobić tej straty. Po zagrywce w siatkę Faryny o czas poprosił jeszcze trener DeRocco, jednak na nic to się zdało. Zdecydowany atak Grzegorza Boćka i zagranie de Leona zakończyło seta na korzyść Warty.

Po dziesięciominutowej przerwie oba zespoły skuteczne akcje przeplatały błędami. Problemy były głównie ze skutecznością w polu zagrywki. Atak zawiercian opierał się na Grzegorzu Boćku, po drugiej stronie skuteczne punktował Rafał Faryna (14:15). Dopiero seria bloków pozwoliła gospodarzom wyjść na prowadzenie, a gdy asa dołożył Łukasz Swodczyk, dystans wzrósł do trzech oczek (19:16). Seria przy zagrywkach środkowego jednak trwała, dopiero po drugim czasie dla trenera MKS-u będzinianie po ataku z prawego skrzydła Jana Klobucara wyszli z niewygodnego ustawienia (17:21). Końcówka tej odsłony należała już jednak do gospodarzy. Skuteczne ataki de Leona i Mateja Pataka dały ostatnie punkty drużynie z Zawiercia.

Chociaż pierwsze akcje czwartej odsłony należały do gości, zawiercianie szybko odrobili straty (2:0, 4:4). Z akcji na akcję gospodarze zaczęli przejmować inicjatywę, dlatego po asie Pataka o czas poprosił trener gości (7:5). Przyjezdni zaczęli popełniać coraz więcej błędów. Serię przy zagrywkach przyjmującego Warty przerwał dopiero błąd własny zagrywającego (14:7). Pobudzić zespół do walki starał się Marcin Waliński, a gdy długą akcję blokiem zakończył MKS, grę przerwał szkoleniowiec beniaminka (9:14). Z czasem dystans zaczął rosnąć, zawiercianie utrzymywali wysoką skuteczność w ataku (19:12). W decydującej fazie seta asa dołożył jeszcze Pająk. Końcówka toczyła się pod dyktando gospodarzy, w szeregach będzinian mnożyły się błędy. Cały set zakończył się wynikiem 25:17.

MVP: Łukasz Swodczyk