Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > PL: Najciekawiej w Lubinie i w Warszawie, starcie za 6 punktów w Kielcach

PL: Najciekawiej w Lubinie i w Warszawie, starcie za 6 punktów w Kielcach

fot. Klaudia Piwowarczyk

Po 10. kolejkach PlusLigi nadal wiele może się zdarzyć. 10 punktów dzieli bowiem trzeci i trzynasty zespół w ligowej tabeli. Po tej rundzie spotkań znów może więc dojść do przetasowań w klasyfikacji, zwłaszcza że ciekawy pojedynek zapowiada się przede wszystkim w stolicy Polski, gdzie ONICO Warszawa zmierzy się z Jastrzębskim Węglem. O ligowe punkty po ostatnich bolesnych porażkach po dwóch stronach siatki powalczą również gracze Cuprum Lubin i Trefla Gdańsk, natomiast dla układu dolnej części tabeli arcyważny będzie mecz Dafi Społem Kielce – BBTS Bielsko-Biała.

  

Espadon Szczecin – ZAKSA Kędzierzyn-Koźle, 24.11, godz. 18:00, transmisja: Polsat Sport

Faworytem spotkania w Szczecinie może być tylko jeden zespół i z pewnością jest to ZAKSA Kędzierzyn-Koźle. Niepokonani mistrzowie Polski ostatnio gładko wygrali z GKS-em Katowice i choć Espadon w tym sezonie radzi sobie bardzo dobrze, to trudno spodziewać się, żeby był w stanie pokonać obrońców tytułu. Szczecinianie mogą mówić o sporym zawodzie, bowiem ostatnio 2:3 ulegli BBTS-owi Bielsko-Biała, dla którego było to pierwsze zwycięstwo w tym sezonie.

Jak pokazały ostatnie spotkania, Rafał Szymura dobrze sobie radzi, zastępując Rafała Buszka, a w niezmiennie dobrej dyspozycji jest Sam Deroo, a także Maurice Torres. Benjamin Toniutti ma więc w kim wybierać, a nie wolno zapominać również o środkowych bloku. W tym sezonie zespół Michała Mieszko Gogola radzi sobie całkiem dobrze, ale Bartłomiejowi Kluthowi i spółce trudno będzie przeciwstawić się sile rażenia ZAKSY. Swojej szansy mogą upatrywać w polu zagrywki, bowiem do tej pory Espadon ma na swoim koncie 67 asów serwisowych, czyli 12 więcej niż ekipa Andrei Gardiniego. – Przyjeżdża do nas mistrz Polski, więc oczywiście chcemy się zaprezentować z jak najlepszej strony. Wiemy, że nie będzie łatwo, ale obiecuję, że zagramy z maksymalnym zaangażowaniem i będziemy chcieli uzyskać jakąś zdobycz punktową. Chcemy dać naszym kibicom jak najwięcej powodów do zadowolenia, więc zapewniam, że w spotkaniu z ZAKSĄ nie zabraknie nam woli walki – zapowiedział na klubowej stronie libero Espadonu, Adrian Mihułka.

Typ redakcji: Espadon Szczecin – ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 0:3

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:

Więcej artykułów z dnia :
2017-11-23

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved