Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > PL: Najciekawiej będzie w Jastrzębiu-Zdroju?

PL: Najciekawiej będzie w Jastrzębiu-Zdroju?

fot. Klaudia Piwowarczyk

PlusLiga ani myśli zwalniać. Po błyskawicznej 11. kolejce w weekend siatkarze ponownie wybiegną na parkiet. Jako pierwsi zrobią to gracze z Kędzierzyna-Koźla i Katowic. Ciekawe widowisko mogą zafundować kibicom zespoły Indykpolu AZS-u Olsztyn i Aluronu Virtu Warty Zawiercie, trudno natomiast przewidzieć wynik niedzielnych pojedynków. W nich Trefl Gdańsk podejmie Cerrad Czarnych Radom, Jastrzębski Węgiel – ONICO Warszawa, a Asseco Resovia – Cuprum Lubin. Ze względu na wycofanie z rozgrywek Stoczni Szczecin pauzować będzie PGE Skra Bełchatów. 

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – GKS Katowice
sobota, 15.12, godz. 17:30ZAKSA Kędzierzyn-Koźle ponownie już przystąpi do meczu jako wielki faworyt. Tym razem na drodze liderom tabeli stanie GKS Katowice, który w poprzedniej rundzie spotkań sprawił sporą niespodziankę i bez straty seta ograł PGE Skrę Bełchatów. Katowiczanie nie dali rywalom rozwinąć skrzydeł, ale teraz czeka ich rozpędzony walec z Opolszczyzny. – ZAKSA jest w gazie, straciła tylko jeden punkt. W tamtym roku wygraliśmy z nimi w Kędzierzynie-Koźlu, więc mamy stamtąd dobre wspomnienia. Nie ma co ukrywać, że faworyt w tym spotkaniu będzie jeden. My jedziemy tam, żeby zagrać swoją siatkówkę i zrobić wszystko, żeby zdobyć punkty – przypomniał Rafał Sobański, przyjmujący GKS-u.

Być może to właśnie na skrzydłach rozegra się kluczowa walka o punkty do tabeli. W 11. kolejce bowiem i ZAKSA, i GKS pokazał się z bardzo dobrej strony na tych pozycjach. Czy kędzierzynianie będą w stanie powtórzyć swój wynik z Radomia, gdzie ograli ówczesnego wicelidera tabeli 3:0?

Typ redakcji:
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – GKS Katowice 3:1

źródło: inf. własna

nadesłał:

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved