Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > PL: Mistrz Polski ucieka rywalom

PL: Mistrz Polski ucieka rywalom

Po raz siódmy w tym sezonie siatkarze ZAKSY wyszli na parkiet i po raz siódmy zeszli z niego jako zwycięzcy. Mistrzowie Polski 3:1 pokonali w 8. kolejce PlusLigi Onico Warszawa i umocnili się na pozycji lidera tabeli, powiększając przewagę nad rywalami. Dla podopiecznych trenera Stephane’a Antigi była to już czwarta porażka w tym sezonie, chociaż w dwóch ostatnich setach walczyli dzielnie.

Gospodarze rozpoczęli premierową partię od trzypunktowego prowadzenia 5:2 po skutecznym bloku na Wojciechu Włodarczyku. Przewaga kędzierzynian wzrosła do pięciu oczek za sprawą ataku w taśmę Bartosza Kwolka. Słabszą dyspozycję swojego młodego przyjmującego szybko zauważył Stephane Antiga, który na plac gry w jego miejsce wprowadził Guillaume’a Samicę. Gościom udało się dojść rywali na dwa oczka (16:14), lecz po chwili ZAKSA ponownie odskoczyła na sześć punktów (22:16). Tak wysoka przewaga pozwoliła kędzierzynianom spokojnie kontynuować swoją grę i zwyciężyć 25:17.

Podopieczni Andrei Gardiniego bardzo dobrze weszli również w drugą partię, którą rozpoczęli od prowadzenia 6:3. Przyjezdni poprawili jednak swoją grę, szczególnie w zagrywce i ataku, dzięki czemu udało im się wyjść na jednopunktowe prowadzenie (9:8). Od tego momentu walka rozgorzała na dobre. Żadna z ekip nie odpuszczała, a walka toczyła się punkt za punkt. Od stanu 19:18 kędzierzynianie wygrali dwie bardzo ważne wymiany, co napędziło ich grę. W końcówce ZAKSA odskoczyła, czemu nie byli już w stanie przeciwstawić się rywale. Kędzierzynianie zwyciężyli 25:22.

Początek trzeciego seta w całości układał się pod dyktando gospodarzy. Trójkolorowi ponownie rozpoczęli od prowadzenia 3:0 i systematycznie je powiększali. Na prawym skrzydle ścianę nie do przejścia stanowił Maurice Torres, a Benjamin Toniutti raz za razem gubił środkowych rywali. Od połowy seta do gry włączyli się warszawianie, którzy nie zamierzali oddać tego meczu w trzech partiach. To doprowadziło do emocjonującej końcówki. Przy stanie 23:22 w aut zaatakował Maurice Torres, co wlało nadzieję w serca przyjezdnych. Ostatecznie lepsi w tej partii okazali się warszawianie, którzy wygrali 27:25.

Grający na fali goście bardzo dobrze weszli w czwartego seta. Podopieczni Stephane’a Antigi toczyli wyrównany bój, w którym raz jedna, raz druga drużyna wychodziła na prowadzenie. Po nieudanym przyjęciu Sama Deroo, który przechodził słabszy okres gry, Andrea Gardini zdecydował się wprowadzić Rafała Szymurę. ZAKSIE udało się wyjść na czteropunktowe prowadzenie (17:13), co zmusiło trenera Onico do wzięcia czasu. To zagranie zadziałało, bowiem warszawianie wrócili do gry, dochodząc miejscowych na 21:19. Przy wyniku 23:22 zablokowany został Mateusz Bieniek, który jednak nie pomylił się w następnej akcji, kończąc udanie atak. Końcówkę skuteczniej rozegrała ekipa gospodarzy i to ona wygrała 26:24 i cały mecz 3:1.

MVP: Maurice Torres

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – Onico Warszawa 3:1
(25:17, 25:22, 25:27, 26:24)

ZAKSA: Rejno (12), Toniutti (1), Buszek (10), Bieniek (10), Torres (21), Deroo (14), Zatorski (libero) oraz Szymura (1) i Jungiewicz
Onico: Kwolek (11), Brizard (10), Wrona (9), Warda (7), Gjorgiew (5), Włodarczyk (10), Wojtaszek (libero) oraz Kowalczyk, Vernon-Evans (10), Gruszczyński (libero) i Samica (3)