Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > PlusLiga: Miłe złego początki lubinian, trzy punkty dla Resovii

PlusLiga: Miłe złego początki lubinian, trzy punkty dla Resovii

Cuprum Lubin znakomicie weszło w spotkanie z Asseco Resovią Rzeszów. Bardzo pewnie wygrało pierwszego seta. Nie podłamało to podopiecznych Piotra Gruszki, a  wręcz przeciwnie.  W trzech kolejnych partiach to podkarpacka drużyna przeważała pod każdym względem, nie pozwalała rywalowi na nawiązanie walki i zainkasowała komplet oczek.  To drugie zwycięstwo Asseco Resovii z rzędu, co pokazuje, że zespół powoli wychodzi z kryzysu.

Od początku meczu do ataku ruszyli lubinianie, którzy przy zagrywce Przemysława Smolińskiego zaczęli budować sobie przewagę. W przyjęciu kłopoty miał Nicolas Hoag, a w ataku nie radził sobie Zbigniew Bartman, w efekcie szybko strata Asseco Resovii wzrosła do pięciu oczek. W kolejnych minutach w ataku punktował Jakub Ziobrowski, a pojedyncze udane zagrania gości nie były w stanie poderwać ich do walki. Popełniali oni mnóstwo prostych błędów, a Cuprum grało bardzo spokojnie. Hoag na spółkę z Nicolasem Marschalem próbowali jeszcze coś wskórać, ale Ziobrowski prowadził gospodarzy do sukcesu. W końcówce kontrolowali oni boiskowe wydarzenia, a zbicie Bartłomieja Lipińskiego przypieczętowało sukces miedziowych w premierowej odsłonie (25:19).

W drugim secie tylko przez chwilę trwała walka cios za cios. Szybko inicjatywę na boisku zaczęli przejmować rzeszowianie, którzy przy zagrywce Hoaga zaczęli odskakiwać od rywali. Punktowali w bloku, wykorzystywali pomyłki w ataku Ziobrowskiego. Gospodarze wyraźnie stracili dobry rytm gry, na środku nie mogli zatrzymać Grzegorza Kosoka, a ich strata urosła do sześciu oczek. Asa serwisowego dołożył jeszcze kanadyjski przyjmujący, a krótkotrwały zryw przy zagrywce Maksima Morozau nie pomógł Cuprum wrócić do gry. W końcówce gospodarze popełniali proste błędy, a przyjezdni kontrolowali sytuację na boisku. Ostatecznie po pomyłce w ataku Ziobrowskiego ta część meczu padła łupem podopiecznych Piotra Gruszki (25:17).

W trzecim secie ekipa z Podkarpacia poszła za ciosem, a duet Hoag/Kosok pozwolił jej szybko odskoczyć od rywali na trzy punkty. Wprawdzie gospodarze na moment zbliżyli się do rywali na jeden punkt, ale udane zbicia Bartmana powodowały, że wciąż w lepszej sytuacji była Asseco Resovia. Przy zagrywce Marcina Komendy znowu zaczęła ona budować sobie przewagę. Seria szczelnych bloków i doświadczenie na środku Kosoka zaowocowały tym, że goście mogli kontrolować boiskowe wydarzenia. W grze lubinian było coraz więcej błędów, a obrazu ich gry nie poprawiły też liczne zmiany. Brakowało im punktu zaczepienia, a przyjezdni cały czas skutecznie grali na siatce. Wywierali presję na zagrywce na rywalach, a sami kroczyli do sukcesu. Po ataku ze środka Bartłomieja Krulickiego pewnie triumfowali w trzeciej partii (25:15).

Na początku czwartej partii w szeregi rzeszowian wkradło się rozluźnienie, co wykorzystali gospodarze, wypracowując sobie dwupunktową nadwyżkę. Jednak as serwisowy Bartmana doprowadził do remisu. W kolejnych minutach obie ekipy szły łeb w łeb, ale w grze Cuprum zaczęło pojawiać się coraz więcej błędów, skuteczność w ataku stracił Ziobrowski, a dobra postawa gości w bloku spowodowała, że to oni zaczęli przejmować inicjatywę na boisku. Po pomyłce Filipa Bieguna odskoczyli już od przeciwników na cztery oczka. Wprawdzie Kamil Maruszczyk próbował jeszcze poderwać lubinian do walki, ale wciąż w natarciu byli przyjezdni. Udane zagrania Kosoka oraz Bartmana prowadziły ich do końcowego sukcesu. Ostatecznie ta część meczu pewnie padła ich łupem, a mecz zakończył błąd gospodarzy.

MVP: Zbigniew Bartman

Cuprum Lubin – Asseco Resovia Rzeszów 1:3
(25:19, 18:25, 15:25, 21:25)

Cuprum: Lipiński (13), Maruszczyk (14), Ziobrowski (13), Smoliński (5), Tavares (1), Morazu (6), Gruszczyński (libero) oraz Makoś (libero), Biegun, Gorzkiewicz, Zawalski)
Resovia: Hoag (16), Marechal (7), Komenda (2), Kosok (10), Krulicki (8), Bartman (17), Perry (libero) oraz Mariański (libero), Schulz, Buszek, Shoji, Rousseaux