Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > PL: Trzy miejsca w play-off, czterech kandydatów

PL: Trzy miejsca w play-off, czterech kandydatów

fot. Klaudia Piwowarczyk

ONICO Warszawa, Asseco Resovia Rzeszów, Indykpol AZS Olsztyn oraz Jastrzębski Węgiel – te cztery zespoły walczą o miejsca w czołowej szóstce sezonu zasadniczego PlusLigi. Wszystkie ekipy mają na swoim koncie 54 punkty i wszystkie będą toczyć ze sobą korespondencyjne pojedynki. Jako pierwsi na parkiet w Radomiu wybiegną siatkarze stołecznej drużyny, a przy ich ewentualnej porażce na ostateczne rozstrzygnięcie będą musieli czekać do niedzieli. Nadal nie wiadomo także, który zespół spadnie z ligi, bowiem różnica między Łuczniczką Bydgoszcz i BBTS-em Bielsko-Biała wynosi zaledwie dwa punkty.Cerrad Czarni Radom – ONICO Warszawa
piątek, 13.04, godz. 18:00, transmisja TV

Już w piątek powinna rozwiązać się jedna z zagadek ostatniej kolejki PlusLigi. Siatkarze Cerrad Czarnych Radom podejmą ONICO Warszawa. Derby Mazowsza zawsze przynoszą sporo emocji, ale tym razem ich dawka będzie jeszcze większa. Ekipa gospodarzy cały czas walczy o pozostanie na ósmym miejscu w ligowej klasyfikacji, a goni ich Cuprum Lubin. To właśnie lubinianie w poprzedniej kolejce sprawili niespodziankę, zgarniając komplet punktów w starciu z ONICO Warszawa.

To sprawiło, że podopieczni Stephane’a Antigi nadal mogą jeszcze wypaść poza czołową szóstkę, choć wydaje się, że z czterech drużyn, które walczą o trzy pozostałe w niej miejsca, warszawianie są w najlepszym położeniu. Z 54 punktami na swoim koncie mają bowiem czwarte miejsce w tabeli, a ich bilans zwycięstw jest odrobinę lepszy od pozostałej trójki. Stołeczna ekipa zagra jednak na bardzo trudnym terenie w Radomiu, a w poprzednim spotkaniu nie była w stanie przechylić szali zwycięstwa w starciu z Cuprum Lubin na swoją korzyść. Dodatkowo spośród zespołów walczących o szóstkę to stołeczny zespół ma rywala sklasyfikowanego najwyżej w tabeli. – Musimy się skupić na naszej grze i naszym podejściu do meczu, bo to chyba najbardziej szwankuje. Musimy pokazać, że walczymy, nie tylko pokazać, a walczyć i wyszarpać punkty w Radomiu, bo są one potrzebne jak tlen. Jeżeli tam przegramy, to cały sezon grania i walczenia pójdzie na marne – podsumował przed ostatnią rudną zmagań Bartosz Kwolek, przyjmujący warszawskiego zespołu.

Typ redakcji: Cerrad Czarni Radom – ONICO Warszawa 2:3
Kurs LV Bet: Czarni – 2,95; ONICO – 1,33

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved