Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > PL: W Lubinie trzy punkty dla Trefla Gdańsk

PL: W Lubinie trzy punkty dla Trefla Gdańsk

Siatkarze Trefla Gdańsk byli faworytami starcia z Cuprum Lubin i nie było niespodzianki. Podopieczni trenera Michała Winiarskiego nie oddali rywalom nawet seta, a emocje były jedynie w pierwszym, granym na przewagi. MVP spotkania został Bartosz Filipiak, ale dobrze swoją szansę grania w podstawowym składzie w miejsce Pawła Halaby wykorzystał Szymon Jakubiszak.

Spotkanie rozpoczęło się od punktowej akcji ze środka Pablo Crera (0:1). Chwilę później równie skutecznym atakiem odpowiedział Jakub Ziobrowski (1:1). Początkowo oba zespoły toczyły wyrównaną walkę, jednak siatkarze często mylili się na zagrywce (5:5). Po stronie przyjezdnych liderem był Bartosz Filipiak, który punktował na skrzydłach oraz w bloku (7:8). W połowie seta, dzięki dobrym zagrywkom Marcina Janusza oraz czujnej grze na siatce, Trefl wypracował sobie trzypunktową przewagę (13:16). Lubinianie jednak nie składali broni – mocno serwował Miguel Tavares Rodrigues, co przełożyło się na punktowe bloki i podopieczni trenera Marcelo Fronckowiaka szybko doprowadzili do wyrównania (17:17). Druga część pierwszej partii pełna była zaciętej walki i długich wymian, w których kluczową rolę odgrywał blok (20:20). Po asie serwisowym Jakuba Ziobrowskiego, Cuprum wypracował trzypunktową przewagę (23:20). Chwilę później jednak siatkarze z Lubina zaczęli popełniać błędy, gdańszczanie natomiast czujnie grali w bloku, dzięki czemu doprowadzili do wyrównania, by zaraz objąć prowadzenie (23:24). W końcówce granej na przewagi obie drużyny wyprowadzały skuteczne akcje, jednak ostatecznie zablokowany został Jakub Ziobrowski i to podopieczni trenera Michała Winiarskiego byli górą w tym secie (27:29).

Drugą odsłonę meczu gdańszczanie otworzyli punktowym blokiem, natomiast dobrą grę z poprzedniej partii kontynuował Bartosz Filipiak, który nie mylił się w ataku (1:3). Przyjezdni lepiej spisywali się w polu serwisowym, co pozwoliło im zbudować trzypunktową przewagę (4:7). Coraz lepiej w ataku grał również Ruben Schott, dzięki czemu Trefl jeszcze powiększał swoje prowadzenie (5:10). Trener Marcelo Fronckowiak, chcąc ratować sytuację w tym secie, wprowadził szereg zmian do składu – na boisku pojawili się m.in. Kamil Maruszczyk oraz Maciej Gorzkiewicz. To poskutkowało, lubinianie zaczęli lepiej grać w obronie, nie popełniali też błędów w ataku, dzięki czemu odrobili część strat (11:14). Siatkarze z Gdańska grali jednak zbyt pewnie, by pozwolić gospodarzom nawiązać kontakt punktowy (14:20). Skuteczne ataki Kamila Maruszczyka oraz kilka bloków nie wystarczyło, by zatrzymać przyjezdnych w tej partii (17:22). W końcówce bardzo dobrze spisywali się Wojciech Grzyb oraz Szymon Jakubiszak, a ich punktowy blok na Kamilu Maruszczyku zakończył seta ponownie na korzyść Trefla Gdańsk (19:25).

Trzecią partię lepiej rozpoczęli gospodarze (4:2). Po gorszej grze w drugiej odsłonie meczu, do dobrej dyspozycji powrócił Jakub Ziobrowski, który skutecznie atakował na skrzydłach. Gdańszczanie szybko doprowadzili jednak do wyrównania (7:7). Podobnie jak w pierwszym secie, również w tym toczyła się zacięta walka, pełna mocnych ataków i efektownych obron. Po stronie przyjezdnych ponownie prym wiódł Bartosz Filipiak (12:12). W połowie seta, dzięki trudnym zagrywkom Wojciecha Grzyba, gdańszczanie wypracowali sobie trzypunktową przewagę (14:17). Lubinianom nie pomagały błędy w polu serwisowym, siatkarze Trefla natomiast nadal skutecznie grali w bloku (16:20). W końcówce gospodarze dodatkowo mylili się w ataku, co wykorzystywali podopieczni trenera Michała Winiarskiego. Skuteczne ataki Jakuba Ziobrowskiego nie wystarczyły, by odrobić starty. Ostatecznie po asie serwisowym Bartosza Filipiaka Trefl Gdańsk zakończył seta na swoją korzyść (19:25).

Cuprum Lubin – Trefl Gdańsk  0:3
(27:29, 19:25, 19:25 )

Cuprum: Lipiński (3), Ziobrowski (14), Dvoranen (7), Smoliński (7), Morozau (9), Tavares, Gruszczyński (libero) oraz Maruszczyk (6), Gorzkiewicz, Biegun (1), Makoś (libero)
Trefl: Filipiak (18), Janusz (2), Jakubiszak (17), Schott (6), Mordyl (3), Crer (5), Majcherski (libero) oraz  Kozub, Sasak (1), Janikowski, Grzyb (4)