Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > PL: Lubinianie lepsi od Lotosu Trefla

PL: Lubinianie lepsi od Lotosu Trefla

Tylko jedną partię byli w stanie ugrać siatkarze Lotosu Trefla Gdańsk w starciu z Cuprum Lubin. Już w pierwszym secie lubinianie rozbili rywali do 16. W kolejnym na przewagi triumfowali podopieczni Andrei Anastasiego, ale na nic więcej gospodarze już im nie pozwolili. Pewnie zwyciężyli w dwóch kolejnych odsłonach, wygrywając mecz ostatecznie 3:1.

Przyjezdni źle rozpoczęli pojedynek z Cuprum Lubin, bowiem już w pierwszych minutach popełnili dwa błędy własne w ataku (0:3). Straty starał się odrobić Damian Schulz, jednak dobra dyspozycja Łukasza Kaczmarka nie tylko na siatce, ale również w zagrywce to uniemożliwiała. Wspierał go na środku siatki Marcus Böhme, a jakby tego było mało, gdańszczanie zupełnie nie mogli sobie poradzić z zagrywką Keitha Puparta. Nic więc dziwnego, że zrobiło się aż 15:7. Czas wzięty przez Andreę Anastasiego na niewiele się zdał, bowiem w kolejnej rotacji ten sam zawodnik ponownie zdobył punkt bezpośrednio z serwisu. Ekipa z Trójmiasta nie miała żadnych argumentów, dlatego przegrała wysoko, bo 16:25.

Po zmianie stron obie ekipy asy przeplatały błędami. Coraz lepiej w ataku radził sobie Szymon Romać, nie zawodził również Miłosz Hebda, jednak nie wystarczyło to, by przejąć inicjatywę. Raz jedni wychodzili na dwa oczka przewagi, by za chwilę stracić prowadzenie. Zmieniło się to dopiero po błędzie Mateusza Miki w zagrywce, a także skutecznym bloku Roberta Tahta (18:15). Włoski szkoleniowiec nie chciał już dłużej czekać i poprosił o czas. Jego podopieczni wciąż popełniali błędy, ale słabszy moment przydarzył się również miejscowym. Wystarczyło tylko, że Szymon Romać popisał się punktową zagrywką, a Gheorghe Cretu uznał, że w tym secie może być jeszcze nerwowo (20:18). Jego intuicja była słuszna, najpierw Robert Taht zepsuł serwis, a później akcji ze środka nie skończył Dawid Gunia. Trwał bezpośredni pojedynek między Łukaszem Kaczmarkiem a Miłoszem Hebdą. Końcówka była zacięta, ale o doprowadzeniu do remisu zadecydował blok właśnie Hebdy (26:24).

O ile trzecią partię udanie rozpoczął Miłosz Hebda, o tyle z każdą kolejną akcją przewaga była po stronie miejscowych. Dawid Gunia zrehabilitował się za niepowodzenie w końcówce poprzedniej odsłony i popisał się skutecznym blokiem (5:3), po chwili zbicie z 3. metra dołożył Robert Taht. Andrea Anastasi stracił cierpliwość i poprosił o czas (7:3). Lotos Trefl Gdańsk miał spore problemy z odczytaniem zamiarów Grzegorza Łomacza, który korzystał z wszystkich możliwych opcji w ataku. Błędy były tym, co pogrążało przyjezdnych. A Robert Taht robił to, co do niego należało (z 9:7 na 13:7). Przy tak dużej różnicy siatkarze z województwa pomorskiego musieliby popisać się serią punktów zdobytych w jednym ustawieniu. Trudno myśleć o zmianie wyniku, gdy marnuje się swoje szanse, psując zagrywkę. Gdańszczanie byli także bezradni na siatce, dlatego set zakończył się wynikiem 25:15.

Obraz gry nie uległ zmianie, ekipa przyjezdna nie mogła znaleźć rytmu gry. Zawodziły wszystkie opcje w ataku, dlatego zawodnicy Cuprum powiększali przewagę. Pojedyncze akcje Miłosza Hebdy czy Bartosza Gawryszewskiego nie wystarczyły, by w tym meczu mogło się coś jeszcze zmienić. Po kolejnym udanym zbiciu Kaczmarka o czas poprosił Andrea Anastasi (13:8). Zespół z Trójmiasta w żaden sposób nie był w stanie zagrozić rywalom, mecz zakończył się atakiem Keitha Puparta z lewego skrzydła (25:16).

MVP: Keith Pupart

Cuprum Lubin – Lotos Trefl Gdańsk 3:1
(25:16, 24:26, 25:15, 25:16)

Cuprum: Kaczmarek (19), Pupart (14), Böhme (12), Taht (16), Gunia (9), Łomacz, Rusek (libero) oraz Malinowski (1), Michalski i Gorzkiewicz
Lotos: Schulz (9), Paszycki (4), Gawryszewski (6), Mika (6), Hebda (16), Masny, Gacek (libero) oraz Niemiec, Grzyb (1), Stępień, Pietruczuk (3), Romać (11) i Majcherski (libero)