Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > PL: Komplet punktów Trefla Gdańsk w starciu z BBTS-em

PL: Komplet punktów Trefla Gdańsk w starciu z BBTS-em

Siatkarze Trefla Gdańsk zapisali na swoim koncie kolejne zwycięstwo. Podopieczni Andrei Anastasiego pewnie pokonali BBTS Bielsko-Biała, nie tracąc w tym starciu ani jednego seta. Problemy gdańszczanie mieli jedynie w trzeciej partii, ale ostatecznie i ona padła ich łupem.

Początek rywalizacji w Ergo Arenie rozpoczął się od wyrównanej gry punkt za punkt. Dobra postawa obu drużyn sprawiła, że zarówno gdańszczanie, jak i zawodnicy z Bielska-Białej nie pozwolili swoim rywalom wypracować znacznej przewagi. Gospodarze jednak nie dopuścili do tego, by taki stan utrzymał się na dłużej. Podopieczni Andrei Anastasiego szybko zaatakowali, wypracowując czteropunktową przewagę. Efektywne akcje dodały miejscowym skrzydeł. Świetna zagrywka i pewny atak sprawiły, że zawodnicy Trefla Gdańsk pewnie zmierzali do zwycięstwa. Bielszczanie jednak nie składali broni i ze wszystkich sił starali się odpowiadać na ataki przeciwników. Pierwsza piłka setowa pojawiła się już w dziewiętnastej minucie rozgrywki przy dziewięciopunktowej przewadze gospodarzy. Próba zakończenia partii została udaremniona, jednak chwilę później gdańszczanie postawili kropkę nad i, wygrywając seta 25:16.

Druga odsłona potwierdziła dominację podopiecznych Anastasiego nad gośćmi z Bielska-Białej. Choć początek partii był bliźniaczo podobny do tego, co kibice mogli obserwować w pierwszym secie, tym razem gdańszczanie szybciej wypracowali znaczną przewagę. Błąd w zagrywce przyjezdnych, skuteczna kontra zespołu z Gdańska oraz as serwisowy miejscowych sprawiły, że gdańszczanie mogli cieszyć się z trzech oczek zapasu. Podopieczni Pawła Gradowskiego nie pozostali bierni i odpowiadali rywalom pewnymi atakami. Waleczna postawa zawodników BBTS-u na niewiele się zdała. Miejscowi błyskawicznie zwiększyli dominację do ośmiu oczek, prowadząc 20:12. Goście z wielkim trudem dopisywali kolejne punkty do swojej puli. Dobre chęci okazały się jednak niewystarczające i piłka setowa dla zespołu z Gdańska pojawiła się przy wyniku 24:15. Bielszczanie jednak ponownie udowodnili, że walczyć należy do końca. Skuteczny atak i as serwisowy podopiecznych trenera Gradowskiego udaremniły dwie kolejne próby zakończenia seta. Powiedzenie „do trzech razy sztuka” sprawdziło się w Ergo Arenie i gdańszczanie wreszcie zdołali wygrać drugą odsłonę wynikiem 25:17.

Trzecia partia rozpoczęła się od punktowej akcji gości z Podbeskidzia i ponownie gra stanęła pod znakiem rywalizacji punkt za punkt. Gdańszczanie szybko wypracowali przewagę. Tym razem jednak podopieczni trenera Gradowskiego nie pozwolili rywalom odskoczyć dalej niż na trzy oczka. Efektywne ataki po obu stronach siatki przeplatały się z fatalnymi błędami w zagrywce zarówno w szeregach gdańskiej, jak i bielskiej drużyny. Starania przyjezdnych dały wreszcie efekt – skuteczna kontra i efektywny atak sprawiły, że goście doprowadzili do remisu 11:11. Gra ponownie stanęła pod znakiem rywalizacji punkt za punkt, a o przerwę poprosił trener Anastasi. Zmotywowani siatkarze z Gdańska wrócili na boisko. Dobra kontra i dwa asy serwisowe doprowadziły do tego, że gdańszczanie wrócili na właściwe tory. Bielszczanie jednak wciąż nie złożyli broni i szybko zdołali odrobić stracone oczka, ponownie wyrównując wynik, a chwilę później obejmując prowadzenie 19:18. Od tego momentu gra ponownie stanęła pod znakiem rywalizacji punkt za punkt. Mimo ogromnych starań przyjezdni sprezentowali rywalom piłkę meczową, popełniając błąd w polu serwisowym. Chwilę później podobna pomyłka przydarzyła się gospodarzom. Duży opór podopiecznych trenera Gradowskiego nie zdołał jednak powstrzymać miejscowych, którzy, choć nie bez problemów, wygrali trzecią partię 27:25.

MVP: Damian Schulz

Trefl Gdańsk – BBTS Bielsko-Biała 3:0
(25:16, 25:17, 27:25)

Trefl: Nowakowski (10), Grzyb (5), Sanders (2), Ferens (8), Schulz (23), Szalpuk (13), Olenderek (libero) oraz Jakubiszak, Majcherski (libero), Niemiec, Kozłowski, Gunter i McDonnell
BBTS: Macionczyk, Bucki (12), Łukasik (10), Janeczek (11), Gaca (2), Cedzyński (4), Marek (libero) i Piotrowski, Tarasow, Siek (4), Czuderna (libero) i Peacock (3)