Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > PL: Komplet punktów dla Jastrzębskiego Węgla

PL: Komplet punktów dla Jastrzębskiego Węgla

fot. Sylwia Lis

Udanie fazę zasadniczą PlusLigi zakończyli siatkarze Jastrzębskiego Węgla. W ostatniej kolejce podopieczni Roberto Santilliego pokonali GKS Katowice 3:1. Dwie pierwsze partie jastrzębianie wygrali dość pewnie – do 21 i 18. W trzeciej ulegli ekipie Piotra Gruszki po grze na przewagi. Kropkę nad i postawili już zdecydowanie, pokonując rywali ponownie do 18.

Katowiczanie rozpoczęli spotkanie od dobrej postawy w bloku, która pomogła im zbudować  dwupunktowe prowadzenie (3:1). Jastrzębianie jednak szybko doprowadzili do remisu, wykorzystywali błędy rywali, dzięki czemu odskoczyli od gospodarzy (8:6). Podopieczni Piotra Gruszki nieźle czytali grę rywali, kąśliwe zagrywki na drugą stronę posyłał Tomas Rousseaux i na tablicy wyników widniał rezultat 13:11 dla gospodarzy. Sytuacja zmieniała się jak w kalejdoskopie, katowiczanie coraz częściej się mylili. Dobrą decyzją okazało się wprowadzenie Jakuba Buckiego na zagrywkę, posłał on asa serwisowego (21:18). W końcówce to siatkarze prowadzeni przez Roberto Santilliego prezentowali się lepiej od przeciwników, pierwszą odsłonę spotkania zakończył skutecznym atakiem ze środka Grzegorz Kosok (25:21).Początek kolejnej partii miał bardzo wyrównany przebieg, zespoły wymieniały się prowadzeniem, jednak żaden z nich nie potrafił zbudować trwałej przewagi. Obie drużyny dość pewnie wygrywały swoją pierwszą akcję. Ta sytuacja zmieniła się dopiero za sprawą skutecznego bloku Grzegorza Kosoka i Dawida Konarskiego (11:9). Jastrzębianie prezentowali się coraz lepiej w polu serwisowym, co utrudniało podopiecznym Piotra Gruszki wyprowadzenie kończącego ataku (10:14). Zawodnicy prowadzeni przez Roberto Santilliego prezentowali się coraz skuteczniej w kontrach, Dawid Konarski dołożył asa serwisowego, co skutkowało zwiększeniem się dystansu dzielącego oba zespoły do siedmiu oczek (19:12). Dalszą część seta jastrzębianie mieli już pod  kontrolą, wygrali go 25:18.

Po nie najlepszych pierwszych dwóch setach w wykonaniu swojej drużyny Piotr Gruszka zdecydował się dokonać kilku roszad w składzie. Tę partię rozpoczęli na boisku m.in. Bartłomiej Krulicki i Gonzalo Quiroga. To właśnie dzięki ich dobrej postawie w polu serwisowym  zbudowali trzypunktową przewagę (4:1). Katowiczanie poszli za ciosem, świetnie czytali grę rywali, co pozwoliło im powiększyć zaliczkę (12:7). Przyjezdni pogubili się we własnej grze, siatkarze GKS-u pewnie wykorzystywali swoje okazje w kontrze (19:11). Goście zerwali się do walki, poprawili się w ofensywie, co skutkowało odrobieniem części strat (16:20). Świetna passa podopiecznych Roberto Santilliego trwała, gospodarzy dopadła niemoc w ataku i po skutecznym uderzeniu Wojciecha Ferensa przyjezdni złapali kontakt z rywalami (22:23), a po autowym ataku zawodników z Katowic na tablicy wyników widniał remis (23:23). Wyrównaną końcówkę rozstrzygnęli na swoją korzyść katowiczanie (28:26).

Początek czwartej odsłony spotkania miał bardzo zacięty przebieg, po skończeniu przechodzącej piłki przez Dawida Konarskiego to jastrzębianie prowadzili dwoma oczkami (7:5). W zespole gospodarzy świetnie w bloku prezentował się Bartłomiej Krulicki i na tablicy wyników widniał remis (8:8). Świetnie w polu serwisowym spisywał się Wojciech Ferens, przechodzące piłki wykorzystywał Christian Fromm, co skutkowało zbudowaniem przez jastrzębian pokaźnej zaliczki (14:11). Podopieczni Roberto Santilliego dołożyli także skuteczne bloki i prowadzili już 16:11. Końcówkę spotkania mieli już pod kontrolą jastrzębianie, którzy prezentowali się lepiej od rywali w każdym elemencie. Spotkanie zakończył atak po prostej Dawida Konarskiego (25:18).

MVP: Wojciech Ferens

GKS Katowice –  Jastrzębski Węgiel 1:3
(21:25, 18:25, 28:26, 18:25)

Składy zespołów:
GKS: Komenda (2), Rousseaux (20), Sobala (2), Kohut (9), Sobański (1), Krzysiek (9), Mariański (libero) oraz Butryn (10), Quiroga (5), Fijałek, Krulicki (6), Woch i Depowski (2)
Jastrzębski: Fromm (15), Kosok (7), Konarski (20), Gunia (6), Kampa (2), Ferens (22), Popiwczak (libero) oraz Bucki (2), Rusek, Czyrniański (1), Wolański i Turski (libero)

Zobacz również:
Wyniki i tabela PlusLigi

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-03-19

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved