Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > PL: Komplet oczek ONICO w starciu z MKS-em

PL: Komplet oczek ONICO w starciu z MKS-em

Choć ONICO Warszawa prowadziło w pierwszym secie nawet pięcioma oczkami, ostatecznie MKS Będzin zdołał odrobić straty i wygrał seta. Stołeczna ekipa udowodniła, że był to tylko wypadek przy pracy i po powrocie do swojej dyspozycji pewnie triumfowała w trzech kolejnych odsłonach, nie pozwalając rywalom na przekroczenie bariery 20 punktów.

Warszawianie świetnie otworzyli spotkanie, dzięki asowi serwisowemu Grahama Vigrassa prowadzili 2:0. Podopieczni Stephane’a Antigi poszli za ciosem, ich zagrywki sprawiały dużo kłopotów przeciwnikom, dołożyli do tego skuteczny blok, co pozwoliło im powiększyć zaliczkę (6:2). Siatkarze MKS-u mieli coraz większe problemy ze skończeniem swojej pierwszej akcji, co bezlitośnie wykorzystywali goście (11:6). Będzinianie nie zamierzali się poddawać, poprawili się na siatce, kąśliwe zagrywki Artura Ratajczaka i blok Mateusza Kowalskiego dały im remis (17:17). Kapitan będzinian cały czas sprawiał duże kłopoty swoim serwisem (19:17). W końcówce premierowej partii to gospodarze prezentowali się pewniej, popełniali mniej błędów i w konsekwencji zwyciężyli 25:22.

Zawodnicy ONICO znowu lepiej rozpoczęli seta, dzięki niedokładnościom w grze rywali zbudowali przewagę (3:1), którą jednak będzinianie błyskawicznie zniwelowali (3:3). Gospodarze mieli ogromne kłopoty z przyjęciem, co wykorzystywali rywale, którzy pewnie kończyli swoje kontry (6:3). Świetne zagrywki Andrzej Wrony sprawiały duże kłopoty przeciwnikom, podopieczni Stephane’a Antigi dołożyli skuteczny blok i prowadzili 11:5.  Trener Gido Vermeulen zdecydował się dokonać kilku roszad w składzie, na boisku pojawili się m.in. Rafał Faryna, Jake Langlois i Tomasz Kowalski. Zmiany te nie poprawiły sytuacji będzinian, którzy nie mogli znaleźć recepty na skuteczną grę rywali (13:20). Warszawianie utrzymali zaliczkę do końca drugiej odsłony spotkania, którą wygrali 25:17.

Już na samym początku kolejnej odsłony spotkania, po próbie bloku, groźnie na boisko upadł Bartosz Kwolek. Uraz na szczęście nie okazał się poważny i przyjmujący mógł kontynuować grę (1:1). Warszawianie świetnie czytali rozegranie rywali, co skutkowało zbudowaniem przez nich trzypunktowego prowadzenia (7:4). Pod presją będzinianie zaczęli popełniać coraz więcej błędów, ich strata do rywali stopniowo się powiększała (6:11). Gospodarze mieli kłopoty z przyjęciem, podopieczni Stephane’a Antigi coraz lepiej zagrywali i po asie serwisowym Grahama Vigrassa było już 16:9. Będzinianie rzucili się do odrabiania strat, a duża w tym zasługa Artura Ratajczaka i jego skutecznych bloków (12:17). Nie zdołali oni jednak zbliżyć się do świetnie dysponowanych warszawian, którzy w końcówce prezentowali się zdecydowanie lepiej i wygrali trzeciego seta 25:17.

Czwartego seta rozpoczął od kapitalnych zagrywek Bartosz Kwolek (2:0). Będzinianie jednak szybko poprawili skuteczność swojej pierwszej akcji, dołożyli blok i wyrównali stan seta (4:4). Gospodarze poszli za ciosem, świetnie w kontrze prezentował się Lincoln Williams, co pozwoliło im zbudować trzypunktową zaliczkę (8:5). Dobra postawa Bartosza Kwolka w bloku i w ofensywie dała gościom remis (9:9). Podopieczni Gido Vermeulena przestali kończyć swoje pierwsze akcje, a spowodowane to było kłopotami z przyjęciem (10:13). Tegoroczny mistrz świata nie zwalniał ręki w polu serwisowym (15:10). Równie efektywnymi zagrywkami odpowiedział Tomasz Kowalski, co pozwoliło siatkarzom z Zagłębia złapać kontakt z rywalami (15:16). Będzinianie popełniali coraz więcej błędów, co pozwoliło warszawianom odbudować zaliczkę (22:18). Spotkanie zakończył skuteczną kiwką Rafael Araujo (25:20).

MVP: Rafael Araujo

MKS Będzin – ONICO Warszawa 1:3
(25:22, 17:25, 17:25, 20:25)

MKS: Williams (21), Ratajczak (8), Kowalski (8), Peszko (8), Buchowski (8), Kozub (2), Potera (libero) oraz Langlois (5), Faryna (3) i Kowalski (1)
ONICO: Araujo (22), Kwolek (14), Wrona (10), Vigrass (10), Łukasik (9), Brizard (4), Wojtaszek (libero) oraz Wiese, Vernon-Evans i Nowakowski