Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > PL: Kolejny potentat pokonany przez zawiercian, tym razem gorsza PGE Skra

PL: Kolejny potentat pokonany przez zawiercian, tym razem gorsza PGE Skra

fot. Klaudia Piwowarczyk

Siatkarze Aluronu Virtu Warty Zawiercie w tym sezonie spisują się nadzwyczaj dobrze. Po pokonaniu Stoczni Szczecin tym razem odprawili kolejnego rywala celującego w mistrzostwo. Tym razem z hali przy Blanowskiej bez punktów wyjechała PGE Skra Bełchatów, czyli aktualny mistrz Polski. Podopieczni Marka Lebedewa udowodnili raz jeszcze, że są zespołem, z którym trzeba się liczyć.

Już na początku meczu dobre serwisy Marcina Walińskiego pozwoliły gospodarzom na dwupunktowe prowadzenie (4:2), podwyższyli je, kiedy w polu zagrywki pojawił się Michal Masny. Skra miała ogromne problemy z przyjęciem (4:10) i dopiero akcja ze środa dała jej przejście. Asem serwisowym szybko odpowiedział Milad Ebadipour (7:10), jednak już chwilę później zawiercianie odzyskali swoją zaliczkę, a nawet ją powiększyli przy mocnych zagrywkach Grzegorza Boćka (16:9). To właśnie ten element w wykonaniu gospodarzy całkowicie zdominował premierową partię (18:10) i chociaż potem gra się wyrównała i punktem zza linii 9. metra mógł pochwalić się Milan Katić, to atak z prawego skrzydła dał Warcie piłkę setową (24:18). Przyjezdni obronili dwie z nich (20:24), ale błąd podwójnego odbicia zakończył tę odsłonę.Zawiercianie nie zwalniali tempa również w drugim secie, w czym pomagały im błędy Skry (6:1). Cały czas miejscowy zespół straszył rywali swoją zagrywką (12:5), dokładał do tego udane kontry i dla odmiany mocny serwis (15:7). Pojedyncze udane akcje mistrzów Polski, jak atak ze środka Karola Kłosa, to było zdecydowanie za mało, aby odrobić dystans (12:18). Mylili się jednak także miejscowi (20:15), ale cały czas mieli kilka oczek więcej na swoim koncie (23:19) i po dość niedokładnym przebiciu Karola Kłosa mieli piłkę setową (24:19). Warta miała szansę skończyć tę część meczu już w kolejnej akcji, ale dopiero Grzegorz Bociek doprowadził do wyniku 25:20.

Trzecia partia rozpoczęła się od wyrównanej walki i choć blok gospodarzy dał im dwa oczka zaliczki (6:4), to szybko Milad Ebadipour odwdzięczył się rywalom mocnymi serwisami, a ekipa Marka Lebedewa zaczęła popełniać błędy własne (8:11). Skrzydła bełchatowian zaczęły funkcjonować o wiele lepiej, co pozwoliło im utrzymać trzypunktowe prowadzenie (18:15), powiększył je as serwisowy Jakuba Kochanowskiego (21:17). Gospodarze się nie poddawali i po kontrataku Kamila Semeniuka nawiązali kontakt punktowy, by chwilę później Mateusz Malinowski wyrównał stan rywalizacji (23:23). Blok dał Skrze piłkę setową (24:23), ale o wyniku tej partii decydowała gra na przewagi (25:25). Akcja z VI strefy Ebadipoura sprawiła, że mistrzowie Polski przedłużyli losy tego meczu.

Blok pozwolił miejscowemu teamowi cieszyć się z wyniku 3:1, ale bełchatowianie doprowadzili do remisu i kiedy to w ich szeregach zafunkcjonował blok, mieli na swoim koncie oczko więcej (8:7). Walka zaczęła toczyć się punkt za punkt i dopiero błąd w ofensywie zawiercian sprawił, że o dwa punkty lepsza była Skra (14:12). Chwilę potem Semeniuk odpowiedział asem serwisowym i choć mistrzowie Polski ponownie odskoczyli (18:16), to ich proste błędy i niewytłumaczalne nieporozumienia sprawiły, że to oni musieli gonić wynik (19:21). Warta dołożyła świetny blok, powiększając przewagę (22:19) i szybko miała piłkę meczową (24:21). Gospodarze nie przedłużali już meczu, kończąc go atakiem po skosie Kamila Semeniuka.

MVP: Marcin Waliński

Aluron Virtu Warta Zawiercie – PGE Skra Bełchatów 3:1
(25:20, 25:20, 25:27, 25:21)

Zobacz również:
Warta: Waliński (14), Rejno (4), Gawryszewski (4), Bociek (13), Semeniuk (10), Masny (5), Koga (libero) oraz Andrzejewski (libero), Malinowski (3), Żuk i Dosanjh
Skra: Wlazły (7), Kłos (6), Kochanowski (10), Ebadipour (11), Szalpuk (7), Łomacz, Piechocki (libero) oraz Droszyński  (1), Teppan i Katić (3)

Zobacz również:
Wyniki i tabela PlusLigi

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2018-11-24

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved