Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > PL: Kolejny komplet punktów lubinian

PL: Kolejny komplet punktów lubinian

fot. Aleksandra Twardowska

Trzecią z rzędu porażkę bez zdobycia punktów odniósł Espadon Szczecin. W 17. kolejce PlusLigi podopieczni trenera Gogola musieli uznać wyższość Cuprum Lubin. Lubinianie mieli szansę wygrać ten mecz bez straty seta, jednak w końcówce trzeciej partii mimo obronienia kilku piłek setowych nie udało im się przechylić szali zwycięstwa na swoją korzyść. W czwartej odsłonie gospodarze zagrali już znacznie pewniej, wygrywając do 17. Najlepszym zawodnikiem meczu wybrano Łukasza Kaczmarka.

Spotkanie od udanego ataku rozpoczął Dawid Gunia, a po bloku na Klucie i asie Masnego było już 3:0. Pierwszy punkt dla Espadonu zdobył Marcin Wika. Skuteczna gra w ataku pozwoliła gospodarzom utrzymywać prowadzenie, Espadonowi z kolei wykończenie akcji przychodziło z trudem, do tego szczecinianie psuli także sporo zagrywek. Kiedy Piotr Hain pocelował serwisem Menzela, różnica wynosiła już cztery oczka (9:5), ale kilka chwil później dobra zagrywka Eemiego Tervaporttiego oraz atak Justina Duffa pozwoliły Espadonowi zbliżyć się na 10:11. Blok Klutha na Puparcie dał już remis 12:12, a po kolejnym bloku, tym razem Gawryszewskiego, to podopieczni Michała Gogola mieli punkt zapasu (14:13) i o czas poprosił trener Duflos. Szczecinianie zdecydowanie poprawili swoją skuteczność ataku, dalej jednak psuli sporo zagrywek. Wynik cały czas oscylował wokół remisu, po ataku Duffa było 19:19, ale po zbiciu Kaczmarka to lubinianie odskoczyli na 21:19. Szczecinianie w dużej mierze dzięki zagrywce wprowadzonego zadaniowo Malinowskiego wyrównali na 21:21. Kiedy jednak Hain zgasił piłkę przechodzącą, o czas przy stanie 21:23 poprosił Michał Gogol. Na 23:23 wyrównał Gawryszewski i walka dalej trwała w najlepsze. Seta wygranego przez gospodarzy zakończyła wygrywająca zagrywka Piotra Haina.Drugą partię otworzył atak Bartłomieja Klutha, ale po błędzie zagrywki Menzela było 1:1. Dobra zagrywka Tahta i atak Kaczmarka pozwoliły gospodarzom odskoczyć na dwa oczka. Ciężar gry w tej fazie seta wziął na swoje barki Łukasz Kaczmarek (5:3). Espadon zerwał się do walki, na 7:7 atakiem wyrównał Bartłomiej Kluth, a kilka chwil później po zerwanym ataku Kaczmarka było już 10:8 dla gości. Cuprum jednak szybko doprowadziło do remisu, a atak i serwis Dawida Guni dał lubinianom punktową przewagę (12:11), a kiedy w aut uderzył Kluth, Espadon przegrywał już dwoma oczkami. W kolejnej akcji Kluth już się poprawił. Przewagę Cuprum do trzech oczek powiększył Łukasz Kaczmarek i przy stanie 13:16 o przerwę poprosił Michał Mieszko Gogol. Nic to jednak nie dało, bowiem tuż po nim w przyjęciu nie popisał się Wika. Słabe przyjęcie zagrywki nie pozwalało Espadonowi wyprowadzać skutecznych akcji, co natychmiast spotykało się z kontrą rywali (14:19). Chociażby zepsute zagrywki nie pomagały Espadonowi w odrabianiu strat, a kiedy ze środka uderzył Gunia, było już 22:16 dla gospodarzy. Przyjezdnym udało się odrobić dwa oczka, ale zagrywki Adriana Patuchy przypieczętowały wygraną Espadonu w tym secie.

Trzecią partię od ataku w siatkę rozpoczął Kaczmarek, ale po osiemnastym już w tym meczu błędzie Espadonu i zagrywce Wiki było już 1:1. W składzie Espadonu Duffa zastąpił Janusz Gałązka. Zagrywka Klutha pozwoliła Espadonowi odskoczyć na 4:2, ale kolejny serwis atakujący już zepsuł. Blok na Wice dał już remis 5:5 i gra toczyła się punkt za punkt do momentu, kiedy zagrywką Menzela pocelował Piotr Hain (9:7). Menzel udanymi zbiciami nie tylko wyrównał na 10:10, ale i dał swojej ekipie minimalne prowadzenie. Do remisu 11:11 doprowadził Taht, ale walka dalej trwała w najlepsze. Zagrywka i atak Menzela pozwoliły szczecinianom odskoczyć na 14:12, ale Cuprum szybko wyrównało, blokując Bartłomieja Klutha. As Tervaporttiego pozwolił jednak Espadonowi odbudować przewagę, dodatkowo dobrze działał mimo słabego przyjęcia szczeciński atak (17:15). Ponownie szczecinianie roztrwonili przewagę błędami własnymi (20:20). W końcówce Espadon odskoczył na 24:22 i o czas poprosił Patrick Duflos. Błąd w ataku Wiki dał wynik 24:24 i doszło do gry na przewagi. W niej lubinianie oparli grę głównie na Kaczmarku, popełniali jednak błędy własne, nie wytrzymując wyraźnie nerwowo i po błędzie w ataku ze środka Piotra Haina przegrali tę odsłonę.

Po ataku Kaczmarka i bloku na Gawryszewskim w czwartej partii było 2:1 dla gospodarzy. Szybko jednak wyrównał Kluth. Początek seta był wyrównany (3:3). Zagrywka Kaczmarka pozwoliła Cuprum Lubin odskoczyć na 6:4 i o czas poprosił trener Gogol, po którym przewagę gospodarzy atakiem powiększył Hain, a kolejnego asa dołożył Kaczmarek (8:4). Oba zespoły w tej części seta sporo grały środkiem. Blokiem Espadon zbliżył się na 7:9, ale po ataku Kaczmarka Cuprum wróciło do swojego czteropunktowego prowadzenia. Po stronie lubińskiej w ataku nie zawodził wybrany później MVP Kaczmarek, ale to po ataku Tahta było 13:8 dla gospodarzy. Espadonowi nie pomagały ataki Klutha, bowiem Cuprum cały czas utrzymywało skuteczność ataku. Kiedy Mihułka nie przyjął zagrywki Guni i zrobiło się 16:10, o czas poprosił Michał Gogol. Wysoka przewaga pozwoliła Cuprum kontrolować boiskowe wydarzenia, skutecznie funkcjonowała pierwsza akcja po przyjęciu w tym zespole (18:12), a blok na Klucie dał już wynik 20:13. Szczecinianom w odrabianiu strat nie pomagały na pewno własne błędy chociażby w polu serwisowym (23:16). Blok Kaczmarka na Wice dał piłki setowe. Spotkanie zakończył atakiem Piotr Hain.

MVP: Łukasz Kaczmarek

Cuprum Lubin – Espadon Szczecin 3:1
(25:23, 25:18, 27:29, 25:17)

Składy zespołów:
Cuprum: Kaczmarek (29), Pupart (10), Taht (10), Gunia (6), Masny (2), Hain (13), Kryś (libero) oraz Gorzkiewicz, Patucha (2) i Makoś (libero)
Espadon: Kluth (18), Duff (5), Wika (13), Tervaportti (2), Gawryszewski (12), Menzel (11), Mihułka (libero) oraz Kowalski, Malinowski, Ruciak (1), Gałązka (9) i Jaskuła (libero)

Zobacz również:
Wyniki i tabela PlusLigi

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2018-01-12

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved