Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > PL: Kolejne trzy punkty Stoczni Szczecin

PL: Kolejne trzy punkty Stoczni Szczecin

Nie zwalnia tempa drużyna Stoczni Szczecin, podopieczni Mieszko Gogola pokonali 3:1 ONICO Warszawa i z dorobkiem 12 punktów zajmują trzecie miejsce w tabeli. Warszawianie wygrali drugiego seta, ale w pozostałych nie zdołali poważniej zagrozić swoim rywalom i zeszli z boiska pokonani.

Spotkanie rozpoczęło się od wyrównanej gry, gdzie raz jedni, a raz drudzy popisywali się skutecznymi akcjami (3:3). Impas przerwany został przez błąd Rafaela Araujo Rodriguesa (3:5), lecz do ponownego remisu doprowadził Bartosz Kwolek (6:6). Po chwili Stocznia ponownie wyszła na nieznaczne prowadzenie (9:7). Tym razem wyrównanie nastąpiło poprzez nieudane przebicie piłki przez Bartosza Kurka (11:11). Na parkiecie to gospodarze starali się jednak przejąć inicjatywę, za sprawą błędu Kwolka i skończeniu przechodzącej piłki osiągając wynik 16:13. Mimo przerwy na żądanie od Stephane’a Antigi kolejny punkt swojej drużynie zapewnił Nicholas Hoag. Przewagę gospodarzy asem serwisowym powiększył Kurek (19:14). W końcówce seta szczecinianie grali bardzo pewnie, nie pozwalając sobie wydrzeć partii.

Na parkiecie pozostał wprowadzony w pierwszym secie Sharone Vernon-Evans, który po dobrym ataku ustalił wynik na 3:3. Jego koledzy z zespołu dołożyli w krótkim czasie trzy bloki, w tym na Kurku, wychodząc na prowadzenie 8:5, na co zareagował Michał Gogol, prosząc o czas. Gdy drużyny wróciły do gry, Stocznia zdobyła kolejne „oczka” na swoje konto, lecz „czapa” w wykonaniu Antoine Brizarda pozwoliła ONICO zwiększyć dystans od przeciwnika (11:7). Gracze ze Szczecina zmagali się ze swoimi problemami, co negatywnie odbijało im się na wyniku (11:16). Warszawianie z kolei wychodzili nawet z trudnych sytuacji, jak przy stanie 17:12, kiedy z sytuacyjnej piłki blok obił Piotr Łukasik. Obraz gry nie uległ zmianie, dlatego przyjezdni odrobili straty w meczu.

Do rywalizacji lepiej wrócili gospodarze, za sprawą udanego ataku Mateja Kazijskiego wychodząc na prowadzenie 3:1. Niedługo Stocznia cieszyła się z prowadzenia, ponieważ swoją zagrywką szyki rywala rozbił Graham Vigrass (5:5). Błąd podczas rozegrania akcji oraz as serwisowy Kurka pozwolił jednak szczecinianom zbudować niewielką zaliczkę (9:6). Mimo problemów w swojej grze podopieczni Gogola utrzymywali się na prowadzeniu, by po sprytnej kiwce Kazijskiego i bloku powiększyć przewagę (16:12). Pięć punktów różnicy między formacjami następną punktową zagrywką zapewnił Kurek (18:13). Jakby tego było mało serią asów serwisowych popisał się Hoag, „dobijając” oponentów (22:14). Siatkarze ze stolicy nie byli w stanie nawiązać walki w secie, gładko go przegrywając.

Czwarta odsłona spotkania zaczęła się nieznacznie lepiej dla gości, którzy z powodu błędu popełnionego przez Łukasza Żygadłę objęli prowadzenie 7:5. Sytuacja zmieniła się, gdy w pole serwisowe wszedł Kazijski, gdyż pomógł on swojej drużynie zgarnąć trzy punkty z rzędu (9:8). Na chwilową niemoc podopiecznych próbował zareagować Antiga, lecz w następnej akcji atak w aut posłał Łukasik. Mimo złego wyniku (11:14) ONICO starało się odrobić straty, co udało mu się po punktowym serwisie Vigrassa oraz błędzie Kurka (15:15). Stocznia szybko jednak powróciła do zaliczki, za sprawą bloku na Łukasiku „odskakując” na trzy „oczka” (18:15). Warszawianie próbowali jeszcze raz złapać kontakt z przeciwnikiem, lecz ostatecznie ta sztuka im się nie udała.

MVP: Simon van de Voorde

Stocznia Szczecin – Onico Warszawa 3:1
(25:20, 16:25, 25:17, 25:21)

Stocznia: Żygadło (2), Kazijski (14), Van de Voorde (10), Kurek (18), Hoag (12), Gałązka, Rossard (libero) i Mihułka (libero) oraz Penczew i Kluth
ONICO: Łukasik (8), Brizard (1), Wrona (5), Kwolek (6), Araujo (3), Vigrass (16), Wojtaszek (libero) oraz Wiese (3), Kowalczyk, Vernon-Evans (12), Nowakowski (2) i Janikowski (2)