Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > PL: Jastrzębski Węgiel z pewnym zwycięstwem

PL: Jastrzębski Węgiel z pewnym zwycięstwem

fot. plusliga.pl

Udany debiut w roli szkoleniowca Jastrzębskiego Węgla zanotował Roberto Santilli. Jego podopieczni bez straty seta pokonali GKS Katowice. W dwóch pierwszych odsłonach jastrzębianie pewnie kontrolowali boiskowe wydarzenia. Wydawało się, że będzie tak również i w trzecim, ale w pewnym momencie GKS odrobił kilkupunktową stratę i rozgorzała walka. Końcówka należała już jednak do jastrzębian.

Chociaż na początku dwa oczka więcej mieli goście z Katowic, to szybko to jastrzębianie odskoczyli, zawdzięczając to między innymi dobrej zagrywce Juliena Lyneela (5:3). GKS po udanym bloku nawiązał kontakt punktowy, widowiskowym blokiem na swoim vis a vis popisał się Grzegorz Kosok (12:9), jego zespół utrzymywał przewagę nad katowiczanami, choć miejscowi też nie zawsze kończyli akcje własne. W kontrze zapunktował Dawid Konarski (18:13), chwilowa gra punkt za punkt cały czas premiowała miejscowych, którzy po bloku Kosoka prowadzili już 23:17. Piłkę setową dała miejscowej drużynie kolejna „czapa” (24:18), natomiast udana kontra na prawej stronie Konarskiego zakończyła całą partię.Już na początku drugiej części meczu w ofensywie nie zawodził Dawid Konarski (6:3), wizualnie lepiej prezentowali się gospodarze, którzy kiedy tylko mieli okazję, punktowali (12:8). W obu drużynach pierwsze skrzypce grali skrzydłowi, ale lepiej wychodziło to po stronie miejscowego zespołu (18:14). Dopiero błąd bombardiera jastrzębian sprawił, że GKS miał tylko dwa oczka więcej (18:16), ale masa popsutych zagrywek odbierała podopiecznym Piotra Gruszki szanse na wyrównanie (17:20). Swoje okazje do powiększenia zaliczki wykorzystali jastrzębianie (23:19), a as serwisowy Lukasa Kampy zakończył całą odsłonę (25:20).

Początek seta numer trzy należał do Karola Butryna, który do dobrych ataków dokładał równie udane serwisy (6:4). Gospodarze szybko dogonili rywali, a blok dał im minimalne prowadzenie (10:9). Grzegorz Kosok dołożył dobrą zagrywkę, błędy gości z Katowic jedynie pogarszały ich sytuację (13:17). W końcu akcje na prawym skrzydle zaczął kończyć Butryn (17:17), ale szybko świetnym serwisem odpowiedział Salvador Oliva, tym samym popisał się Dawid Gunia (21:18). Tego prowadzenia jastrzębianie już nie oddali, piłkę meczową dał im atak Konarskiego, a blok na Bartoszu Krzyśku był ostatnim akcentem w tym pojedynku.

MVP: Dawid Konarski

Jastrzębski Węgiel – GKS Katowice 3:0
(25:18, 25:20, 25:20)

Składy zespołów:
Jastrzębski Węgiel: Fromm (5), Kosok (9), Konarski (18), Lyneel (8), Gunia (4), Kampa (5), Popiwczak (libero) oraz Rusek i Oliva (4)
GKS: Krulicki (3), Butryn (11), Komenda (1), Rousseaux (7), Kohut (1), Sobański (2), Mariański (libero) oraz Woch (2), Depowski (3), Fijałek (1), Sobala (1) i Krzysiek (3)

Zobacz również:
Wyniki i tabela PlusLigi

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2018-12-22

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved