Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > PL: Jastrzębski Węgiel lepszy od Resovii w pierwszym meczu o piąte miejsce

PL: Jastrzębski Węgiel lepszy od Resovii w pierwszym meczu o piąte miejsce

fot. Sylwia Lis-Dubiel

Drużyna z Podkarpacia nie wykorzystała swojej szansy na wygranie pierwszego meczu o piątą lokatę. Rzeszowianie po dwóch setach prowadzili 2:0, następnie do głosu doszli zawodnicy Jastrzębskiego Węgla i to oni zapisali na swoje konto zwycięstwo. Tym samym do zajęcia piątego miejsca potrzebują już tylko jednego zwycięstwa. 

Pierwsze dwie akcje meczu padły łupem Asseco Resovi, ale gospodarze błyskawicznie wyrównali stan spotkania (2:2). Zespoły miały problem ze swoimi side-outami i akcje były przedłużone. Kiedy Łukasz Perłowski wykorzystał piłkę przechodzącą, rzeszowianie mieli trzy oczka zaliczki (8:5), a tę zaczęli powiększać przy zagrywkach Michała Kędzierskiego, między innymi za sprawą autowych zagrań rywali (12:5). Potem gra zaczęła toczyć się punkt za punkt, ale obie drużyny grały głównie skrzydłami (16:9) i dopiero błąd Jakuba Jarosza pozwolił trochę zmniejszyć straty miejscowej ekipie (13:19). Już chwilę potem znów zapunktował Perłowski (21:13) i chociaż widowiskowym atakiem popisał się Rodrigo Quiroga, to szybko Aleksander Śliwka dał swojej drużynie piłkę setową, a premierową odsłonę zakończył Rossard.Pierwsze momenty drugiej partii stały pod znakiem błędów po stronie rzeszowian (2:5), a szybszą piłkę skończył Salvador Oliva (6:4). Chwilę potem jednak jego koledzy zaczęli mylić się w ofensywie (6:6). Inicjatywę powoli przejmowali przeciwnicy i po bloku na Boruchu mieli dwa oczka więcej (11:9). To oni lepiej grali w tym elemencie, wybloki pozwalały im na skuteczne kontry (14:9). Część dystansu Jastrzębskiemu Węglowi udało się odrobić, między innymi dzięki trudnej zagrywce Wojciecha Sobali (13:15), a w ofensywie na prawej flance nie zawodził Maciej Muzaj (16:18). Dobry serwis Lukasa Kampy pozwolił jastrzębianom nawiązać kontakt punktowy (19:20), jednak już chwilę później kontrę skończył Jakub Jarosz, a gospodarze popełnili błąd odbicia (19:23). To Jarosz dał swojemu zespołowi piłkę setową (24:19), a na 10-minutową przerwę drużyny sprowadził atak z lewego skrzydła.

Po powrocie na boisko o wiele lepiej radzili sobie gospodarze, kończąc ataki ze skrzydeł, Sobala dołożył do tego dobry serwis (5:2), a kilka akcje później asem popisał się też Salvador Oliva (8:4). Na lewej stronie nie zawodził Jason DeRocco (11:6), natomiast po rzeszowskiej stronie siatki były spore problemy z przyjęciem (7:15). Warunki gry wyraźnie dyktowali podopieczni Ferdinando de Giorgiego (20:9), ekipie z Podkarpacia nie pomógł as Dawida Dryi ani błąd po drugiej stronie siatki (14:22). Mocny atak DeRocco przyniósł piłkę setową i po dalekim autowym serwisie Jarosza gospodarze przedłużyli losy spotkania.

Ponownie warunki gry dyktowali jastrzębianie, którzy po asie serwisowym Macieja Muzaja prowadzili już 6:2 i wcale nie zamierzali oddawać swojej inicjatywy. Goście popełnili kilka błędów, a imponująca „czapa” dała miejscowej drużynie pięć oczek przewagi (14:9). Rzeszowianom udało się zmniejszyć straty (12:14), ale tylko na chwilę, bo już kilka akcji później w kontrze zapunktował Jason DeRocco, w antenkę trafił za to Jakub Jarosz (13:18). Cały czas swój zapas utrzymywali gracze z Jastrzębia-Zdroju, którzy po potężnej zagrywce Muzaja mieli piłkę setową. Do tie-breaka doprowadził natomiast atak w siatkę bombardiera Resovii.

Już na początku decydującej odsłony to jastrzębianie mogli cieszyć się z dwupunktowego prowadzenia (3:1), powiększając je po błędzie rywali (5:2). W ofensywie pomylił się jednak Salvador Oliva i chwilę później został zablokowany, co doprowadziło do remisu po 6. Przy zmianie stron o oczko lepsi byli gospodarze, jednak chwilę potem to goście prowadzili po bloku na Muzaju. Sytuacja jeszcze raz się odwróciła i po błędzie w przyjęciu Thibaulta Rossarda trzy punkty różnicy były po stronie jastrzębian (12:9). Gra Resovii kompletnie się rozsypała (10:14), a blok na Dominiku Depowskim zakończył ten pojedynek.

MVP: Jason Derocco

Jastrzębski Węgiel – Asseco Resovia Rzeszów 3:2
(16:25, 21:25, 25:16, 25:18, 15:10)

stan rywalizacji play-off: 1:0 dla Jastrzębskiego Węgla

Składy zespołów:
Jastrzębski Węgiel: Muzaj (16), Kosok (6), DeRocco (17), Kampa (2), Sobala (6), Oliva (19), Popiwczak (libero) oraz Boruch (2), Quiroga (1), Ernastowicz i Gdowski (libero)
Resovia: Kędzierski (2), Jarosz (11), Rossard (17), Śliwka (23), Perłowski (8), Dryja (7), Masłowski (libero) oraz Tichacek, Schöps i Depowski

Zobacz również:
Wyniki fazy play-off w PlusLidze

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2018-04-25

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved