Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > PL: Jastrzębski Węgiel lepszy od GKS-u Katowice

PL: Jastrzębski Węgiel lepszy od GKS-u Katowice

fot. Klaudia Piwowarczyk

Jastrzębski Węgiel niezbyt dobrze rozpoczął pojedynek z GKS-em Katowice, bowiem od przegranego 19:25. W trzech kolejnych partiach dominowali już jednak podopieczni Marka Lebedewa, którzy tym samym zapisali na swoim koncie komplet ligowych punktów.

Spotkanie rewelacyjnie rozpoczęli gospodarze, po problemach z przyjęciem katowiczan skutecznym blokiem na Karolu Butrynie popisał się Maciej Muzaj, wyprowadzając swój zespół na trzypunktowe prowadzenie (4:1), które podopieczni Marka Lebedewa utrzymywali przez dłuższy czas. Siatkarze GKS-u nie podłamali się, dzięki asowi serwisowemu Macieja Fijałka na tablicy wyników widniał remis (10:10), a po ustrzeleniu w przyjęciu Salvadora Hidalgo Olivy goście mieli „oczko” przewagi (11:10), którą powiększyli za sprawą wykorzystania kontry przez Karola Butryna (14:12). Katowiczanie rewelacyjnie grali w polu serwisowym, co pozwoliło im na powiększanie zaliczki (16:13), a po błędzie w ofensywie Macieja Muzaja prowadzili już 21:17. Pierwszą odsłonę spotkania zakończył świetnym atakiem Karol Butryn (25:19).Początek drugiego seta był bardzo wyrównany, gra toczyła się punkt za punkt aż do stanu 7:7, kiedy to za sprawą kontry skończonej przez Macieja Muzaja jastrzębianie wyszli na prowadzenie (9:7), które powiększyli po pomyłce w ofensywie atakującego gości (10:7). Dzięki dobrej postawie w polu serwisowym Salvadora Hidalgo Olivy gospodarze prowadzili już 15:9, ale katowiczanie zaczęli odrabiać straty, za sprawą bloku Gonzalo Quirogi przegrywali już tylko czterema „oczkami” (11:15), a po autowym uderzeniu Jasona DeRocco trzema (14:17). Podopieczni Marka Lebedewa powrócili do wysokiego prowadzenia dzięki dwóm kontrom wykorzystanym przez Kubańczyka (22:16). Zwycięstwo w drugiej partii zapewnił gospodarzom Jason DeRocco (25:20).

Trzecią partię minimalnie lepiej rozpoczęli gospodarze, którzy po dwóch błędach Macieja Fijałka zbudowali trzypunktową przewagę, ale podopieczni Piotra Gruszki wzięli się za odrabianie strat, za sprawą bloku i asa serwisowego Emanuela Kohuta doprowadzili do remisu (10:10). Jastrzębianie odbudowali jednak zaliczkę, bo świetną zagrywką odpowiedział Lukas Kampa (16:13), lecz goście ponownie złapali kontakt z przeciwnikami dzięki punkowi zdobytemu zagrywką przez Karola Butryna (15:16). Gospodarze powrócili do wysokiego prowadzenia dzięki skutecznemu atakowi i blokowi Salvadora Hidalgo Olivy (19:15). Zwycięstwo w trzeciej odsłonie spotkania zapewnił asem serwisowym Wojciech Sobala (25:19).

Jastrzębianie świetnie otworzyli czwartego seta, po kontrze skończonej przez Olivę gospodarze prowadzili już 3:0, lecz katowiczanie błyskawicznie wyrównali wynik (3:3). Podopieczni Marka Lebedewa szybko odbudowali zaliczkę za sprawą bloku Lukasa Kampy (7:4), a dzięki bezradności w ofensywie gości jastrzębianie prowadzili już 9:4. Po potężnym uderzeniu Jasona DeRocco aktualni brązowi medaliści PlusLigi mieli siedem punktów zaliczki (11:4). Goście próbowali odrobić straty, po nieudanej kiwce Salvadora Hidalgo Olivy było już tylko 11:15, a za sprawą asa serwisowego Dominika Witczaka 13:16. Błąd Marcina Komendy dał gospodarzom piłki meczowe (24:21), a spotkanie zakończył skutecznym atakiem DeRocco (25:22).

MVP: Salvador Hidalgo Oliva

Jastrzębski Węgiel – GKS Katowice 3:1
(19:25, 25:20, 25:19, 25:22)

Składy zespołów:
Jastrzębski: Muzaj (20), Kosok (5), DeRocco (9), Kampa (4), Sobala (2), Oliva (24), Popiwczak (libero) oraz Lushtaky, Ernastowicz, Gdowski (libero), Quiroga R., Strzeżek, Boruch (1) i Turski
GKS: Krulicki (6), Butryn (17), Fijałek (3), Kohut (5), Sobański (9), Quiroga G. (15), Stańczak (libero) oraz Mariański (libero), Witczak (4), Komenda, Pietraszko (2) i Kapelus

Zobacz również:
Wyniki i tabela PlusLigi

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2017-12-02

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved