Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > PL: Jastrzębianie pewnie pokonali Trefla Gdańsk

PL: Jastrzębianie pewnie pokonali Trefla Gdańsk

fot. Klaudia Piwowarczyk

Trzech setów potrzebowali siatkarze Jastrzębskiego Węgla, żeby pokonać w sobotnim meczu 7. kolejki PlusLigi Trefla Gdańsk. Jastrzębianie pewnie zgarnęli trzy punkty, które pozwalają im cały czas mieć kontakt punktowy z czołówką tabeli. Dla gdańszczan była to trzecia porażka w tym sezonie.

Po udanym ataku Dawida Konarskiego jastrzębianie rozpoczęli spotkanie od prowadzenia 2:0. Punktowa zagrywka Grzegorza Kosoka pozwoliła im je powiększyć do trzech „oczek”, a podwójny blok na Macieju Muzaju do czterech. Brak kończącego ataku w drużynie przyjezdnych sprawił, że na tablicy wyników było już 8:2. Kiedy potrójny blok pomarańczowych zatrzymał na lewym skrzydle Rubena Schotta, trener Andrea Anastasi zmuszony był poprosić już o drugi czas dla swojej drużyny w tej partii (10:3). Gdańszczanie po słabym początku odrobili część strat, jednak duża w tym zasługa ich rywali, którzy zaczęli popełniać błędy własne. Po asie serwisowym Nikoli Mijailovicia różnica zmniejszyła się do dwóch punktów, ale nieporozumienie w ich szeregach pozwoliło ponownie odskoczyć zawodnikom Jastrzębskiego. Dwie zagrywki Piotra Nowakowskiego nie zostały jednak dokładnie przyjęte przez Christiana Fromma, co dawało siatkarzom Trefla jeszcze nadzieję na dogonienie swoich rywali, ale ostatecznie tak się nie stało. Premierową odsłonę spotkania zakończyło wzbudzające sporo kontrowersji zagranie Marcina Janusza, które po wideoweryfikacji rozstrzygnięto na niekorzyść jego drużyny.Podrażnieni gdańszczanie drugą partię rozpoczęli z dużo większym animuszem i nie pozwolili odskoczyć swoim rywalom od razu na początku seta. Po „czapie” na Christianie Frommie wyszli na prowadzenie 4:2, ale nie udało im się go utrzymać długo, gdyż na lewej flance zatrzymany został Maciej Muzaj. Autowy atak Rubena Schotta dawał dwupunktowe prowadzenie siatkarzom Jastrzębskiego (9:7) i od tego momentu punkty były zdobywane naprzemiennie przez obie drużyny. W szeregach gospodarzy wyróżniał się Dawid Konarski, który punktował niejednokrotnie z bardzo niewygodnych sytuacji. To po jego ataku z drugiej linii jastrzębianie powiększyli przewagę do trzech punktów. Gra przyjezdnych posypała się w środkowej części seta. Brak kończącego ataku spowodował, że przy stanie 18:13 trener Anastasi musiał wziąć drugi czas. Gdy zaraz po nim kontratak wykorzystał Fromm sytuacja zawodników z Trójmiasta była szalenie trudna. As serwisowy Juliena Lyneela dawał gospodarzom dziewięć piłek meczowych. Wykorzystali drugą, a dokładnie Fromm, kończąc tego seta pewnie wygranego do 16.

Dobra zagrywka Dawida Konarskiego pozwoliła jego drużynie wykorzystać kontratak, co dało jej prowadzenie 4:2. Dobrze w tym fragmencie seta spisywał się Piotr Hain, który skończył trzy akcje z rząd. Kiedy Nikola Mijailović nie trafił w pomarańczowe, na tablicy wyników było już 8:5. Wobec słabego przyjęcia Marcin Janusz nie mógł grać środkiem, a skuteczność skrzydłowych Trefla nie była najwyższa, dzięki czemu jastrzębianie nie mieli problemów z czytaniem jego gry, co wykorzystywali, ustawiając niejednokrotnie potrójny blok. Po zatrzymaniu Szymona Jakubiszaka zrobiło się 12:8, niemniej zawodnicy Anastasiego nie zamierzali odpuszczać i po widowiskowym ataku Macieja Muzaja zbliżyli się na jedno „oczko”. Sprytnie obity blok przez Juliena Lyneela pozwalał jego drużynie ponownie wyjść na trzypunktowe prowadzenie. Serwisy wprowadzonego na zagrywkę Jakuba Buckiego gdańszczanie zapamiętają na długo, bo to za ich sprawą nie byli w stanie zrobić przejścia przez sześć akcji. Spotkanie zakończył atakiem po skosie najlepszy zawodnik dzisiejszego spotkania Dawid Konarski, dzięki czemu jastrzębianie zanotowali w pełni zasłużone piąte zwycięstwo w tym sezonie.

MVP: Dawid Konarski

Jastrzębski Węgiel – Trefl Gdańsk 3:0
(25:22, 25:16, 25:18)

Składy zespołów:
Jastrzębski Węgiel: Fromm (7), Kosok (8), Konarski (17), Lyneel (13), Kampa (1), Hain (6), Popiwczak (libero) oraz Bucki (1) i Rusek
Trefl: Nowakowski (8), Janusz, Niemiec (3), Mijailović (7), Muzaj (12), Schott (4), Olenderek (libero) oraz Majcherski (libero), Kozłowski, Jakubiszak (5) i Grzyb (1)

Zobacz również:
Wyniki i tabela PlusLigi

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2018-11-10

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved