Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > PL: Jastrzębianie lepsi od Resovii Rzeszów

PL: Jastrzębianie lepsi od Resovii Rzeszów

fot. Klaudia Piwowarczyk

Asseco Resovia Rzeszów postawiła się Jastrzębskiemu Węglowi. Podopieczni trenera Cretu nie zdołali jednak zdobyć nawet punktu w wyjazdowym spotkaniu w Jastrzębiu-Zdroju. Najciekawszy przebieg miał drugi set, którego rzeszowianie wygrali 29:27. W pozostałych odsłonach górą byli gospodarze. Najlepszym zawodnikiem meczu wybrano przyjmującego jastrzębian, Juliena Lyneela.

Dwie pierwsze akcje padły łupem rzeszowian, jednak już chwilę później dwie skuteczne kontry Dawida Konarskiego dały minimalną zaliczkę gospodarzom (5:4). Christian Fromm dołożył dobry serwis, a wyższa skuteczność jastrzębian sprawiła, że ich przewaga wzrosła (10:6). Ekipa ze stolicy Podkarpacia na chwilę zmniejszyła dystans, ale rywale ponownie odskoczyli po udanym bloku i jeszcze jednej dobrej kontrze (16:11). Ponownie drużyna prowadzona przez Gheorghe Cretu zniwelowała część swoich start, zawdzięczając to dobrym serwisom Kawiki Shojiego (14:16), ale ponownie ich ataki były podbijane (15:19). Tradycyjnie już w tym secie Asseco Resovia rzuciła się w pogoń, tym razem udaną: Rossard wykorzystał piłkę przechodzącą, a w ataku pomylił się Konarski (20:20). Bombardier zrehabilitował się udanym blokiem (22:20) i po grze punkt za punkt to miejscowy team miał piłkę setową (24:22), kończąc tę odsłonę atakiem z prawego skrzydła.Druga część meczu rozpoczęła się od wyrównanej walki, dopiero as serwisowy Shojiego dał przełamanie Resovii (8:6). Mocną zagrywką kilka akcji później odpowiedział Dawid Konarski, natomiast mocne zbicie Fromma dało oczko zaliczki jego drużynie (13:12). Po chwili mocnych wymian po obu stronach siatki zafunkcjonował jastrzębski blok (17:15). Dwupunktowe prowadzenie cały czas utrzymywało się po stronie gospodarzy, ale potem mieli oni problemy z przyjęciem serwisu Marcina Możdżonka, co wykorzystali rzeszowianie, obejmując minimalne prowadzenie 21:20. Obie ekipy walczyły w zaciętej końcówce (22:22), piłkę setową dał gościom widowiskowy blok Bartłomieja Lemańskiego (24:22). Po drugiej stronie siatki również zafunkcjonował ten element (24:24) i dopiero gra na przewagi wyłoniła zwycięzcę tej partii, w niej lepiej poradzili sobie gracze z Podkarpacia.

Błędy jastrzębian na początku trzeciej części meczu sprawiły, że rywale prowadzili 4:1. Rzeszowianie powiększyli swoją zaliczkę (10:5), jednak już chwilę później cztery akcje z rzędu wygrali podopieczni Ferdinando de Giorgiego (9:10) i po punktowym bloku wyrównali stan rywalizacji. Asseco Resovia całkowicie stanęła, kontry na kolejne oczka bez problemu zamieniali gospodarze (12:10). Zatrzymany został również Jarosz i chociaż chwilę później goście złapali kontakt punktowy, to udane zagrania Jakuba Buckiego i autowy atak jego vis a vis sprawiły, że cztery oczka więcej miał na swoim koncie Jastrzębski Węgiel (17:13).  Dobre akcje dokładał również Julien Lyneel (20:15), natomiast Lukas Kampa asa serwisowego (23:17). To właśnie jego zagrywka dała piłkę setową jastrzębianom, a zepsuty serwis po drugiej stronie siatki zakończył całą odsłonę.

Od mocnego uderzenia kolejną część meczy rozpoczęli gospodarze, po dwóch asach Lyneela prowadzili 4:0, ale część start dość szybko zniwelowali rzeszowianie i po akcji Jakuba Jarosza złapali kontakt punktowy (5:6). Pojedynczy blok Jakub Buckiego przywrócił jego ekipie trzypunktową przewagę (10:7), po drugiej stronie siatki ciężar gry wziął na siebie Jarosz, natomiast blok Możdżonka wyrównał stan tej partii (12:12). W kontrze po stronie jastrzębian nie zawiódł ani Fromm, ani Bucki (16:13). Miejscowy team bez większych problemów utrzymywał swoje prowadzenie (19:16), ale Thibault Rossard i jego mocne zagrywki doprowadziły do kolejnego remisu (20:20).  Na niewiele się to zdało, bowiem już chwilę później rzeszowianie nie byli w stanie skończyć swojej akcji. Po drugim bloku to Jastrzębski Węgiel miał piłkę meczową (24:20), całe spotkanie zakończył atakiem ze środka Piotr Hain.

MVP: Julien Lyneel

Jastrzębski Węgiel – Asseco Resovia Rzeszów 3:1
(25:23, 27:29, 25:18, 25:21)

Składy zespołów:
Jastrzębski: Fromm (15), Kosok (5), Konarski (11), Lyneel (22), Kampa (3), Hain (10), Popiwczak (libero) oraz Bucki (11) i Rusek
Resovia: Shoji (3), Lemański (8), Jarosz (20), Rossard (22), Mika (13), Możdżonek (5), Perry (libero) oraz Dryja i Czyrek (libero)

Zobacz również:
Wyniki i tabela PlusLigi

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2018-12-08

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved