Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > PL: Indykpol AZS zdobył trzy punkty w Lubinie

PL: Indykpol AZS zdobył trzy punkty w Lubinie

Niedzielne starcie Cuprum Lubin z Indykpol AZS-em Olsztyn zakończyło się czterosetowym zwycięstwem gości. Mało brakowało, by olsztynianie nie zgarnęli trzech punktów, gdyż miejscowi prowadzili przed fazą decydującą czwartej partii. Ekipa trenera Gogola odwróciła losy seta bardzo szybko, a następnie bardzo szybko zamknęła rywalizację w meczu.

Początek meczu był wyrównany, a dobrze do gry wprowadził się Mateusz Poręba (6:6). Gra toczyła się punkt za punkt, a obie drużyny nie ustrzegły się błędów w polu zagrywki (12:12). Za sprawą skutecznych zagrań Igora Grobelnego gospodarze odskoczyli na 15:12 i o czas poprosił trener Gogol. Po nim pojedyncze ataki Marcela Luxa na niewiele się zdały. Mimo kolejnej interwencji szkoleniowca i roszad olsztynianie nie byli w stanie odrobić strat. Na środku skutecznie punktował Przemysław Smoliński (23:18). Gdy Maciej Gorzkiewicz wykorzystał przechodzącą piłkę, Cuprum miało serię piłek setowych, a już pierwszą z nich po przełamaniu bloku wykorzystał Jakub Ziobrowski.

Znacznie lepiej w drugiego seta weszli przyjezdni, niemoc gospodarzy przerwał Smith (1:3). Chociaż po zagraniu z przechodzącej piłki Miłosza Zniszczoła akademicy prowadzili już 5:1, gospodarze nie odpuścili. Przy zagrywkach Smitha miejscowi zaliczyli serię punktów, a kiwka Grobelnego dała wyrównanie (6:6). Coraz pewniej uderzał Ziobrowski, a jego skuteczny kontratak skłonił trenera Gogola do wzięcia czasu (8:7). Rozpędzać się zaczął też Jan Hadrava, atakujący dobrze zagrywał i dodawał mocne ataki. Obie drużyny – podobnie jak w poprzednim secie – nie ustrzegły się błędów w polu zagrywki i trwała gra na styku. Siatkarze nie wstrzymywali też ręki w ataku (15:16). Gdy dłuższą wymianę autowym atakiem zakończył Grobelny, olsztynianie prowadzili 18:15, natomiast przez własne błędy lubinianie nie byli w stanie odrobić strat (19:21). Chociaż po dobrym wejściu Jakuba Wachnika Cuprum obroniło kilka piłek setowych, zwycięstwo gości przypieczętował Andringa.

Otwarcie seta numer trzy było wyrównane, dopiero przy zagrywkach Andringi goście zaczęli budować przewagę. Trener Fronckowiak zaczął rotować składem, poprosił również o czas, ale serię przerwał dopiero błąd zagrywającego (6:8). W kolejnych akcjach nie do zatrzymania był Jan Hadrava, a gdy dystans wzrósł do czterech oczek, drugi raz interweniował szkoleniowiec Cuprum (10:14). Gospodarze popełniali błędy, pojedyncze ataki Wachnika nie wystarczały, aby odrobić straty. W dalszej fazie seta nie brakowało pomyłek również po stronie akademików, jednak wyraźny dystans utrzymywał się. Atak z szóstej strefy Sergieja Kapelusa dał serię piłek setowych olsztynianom (24:17). Pierwszą z nich podwójnym bokiem obronili gospodarze. Po tej akcji Andringa został zmieniony przez Wikę. Przy zagrywkach Bartłomieja Zawalskiego gospodarze popisali się serią skutecznych bloków i goście triumfowali dopiero po ataku po skosie Hadravy.

Od początku czwartej partii lubinianie zaczęli w zmienionym składzie – na boisku pojawili się Boruch, Patucha i Toobal. Po drugiej stronie siatki parę przyjmujących tworzyli Kapelus i Lux. Skuteczniej w pierwszych akcjach prezentowali się gospodarze (6:3). Gdy blok obił Smith, o czas poprosił trener Gogol (8:5). W kolejnych akcjach drużyny wymieniały się skutecznymi atakami. Lubinianie swobodnie atakowali, dobrze grą kierował Toobal. Chociaż dystans utrzymywał się, olsztynianie nie mieli zamiaru odpuszczać. Gospodarze przy trudnościach z przyjęciem zagrywki Zniszczoła, zaczęli też popełniać błędy, a gdy Patucha został zablokowany, na tablicy wyników pojawił się remis (19:19). W krótkim czasie obie przerwy wykorzystał trener Fronckowiak (19:20). Dopiero mocny atak po skosie Jakuba Wachnika, który chwilę wcześniej zmienił atakującego, przerwał efektowną serię (20:21). Lubinianie nie potrafili jednak przeciwstawić się przeciwnikom i zagrywka w siatkę Marcyniaka zakończyła nierówny mecz.

MVP: Paweł Woicki

Cuprum Lubin – Indykpol AZS Olsztyn 1:3
(25:19, 22:25, 20:25, 21:25)

Cuprum: Marcyniak (4), Gorzkiewicz (3), Grobelny (18), Smoliński (7), Smith (11), Ziobrowski (12), Gruszczyński (libero) oraz Toobal (3), Boruch (3), Patucha (3), Wachnik (6), Biegun i Zawalski (1)
AZS: Hadrava (24), Lux (8), Zniszczoł (8), Andriga (7), Woicki (5), Poręba (6), Żurek (libero) oraz Kańczok (1), Kapelus (9), Gil i Wika