Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > PL: GKS Katowice skończył rozgrywki na 11. miejscu

PL: GKS Katowice skończył rozgrywki na 11. miejscu

fot. Klaudia Piwowarczyk

Siatkarze GKS-u Katowice po wygranej 3:2 w Szczecinie w drugim meczu decydującym o 11. miejscu w PlusLidze pokonali we własnej hali Stocznię Szczecin 3:0. Tym samym to katowiczanie zakończyli sezon na 11. miejsca, a zespół ze Szczecina sklasyfikowany został na miejscu 12.

Katowiczanie rewelacyjnie otworzyli spotkanie, dzięki świetnej postawie w bloku oraz w ofensywie Karola Butryna zbudowali trzypunktowe prowadzenie (5:2), którą powiększyli po asie serwisowym swojego atakującego (7:3). Szczecinianie otrząsnęli się po nie najlepszym początku, poprawili swoją grę w ataku, co pozwoliło im złapać kontakt z rywalami (8:9), a za sprawą potężnej zagrywki Mateusza Malinowskiego goście doprowadzili do wyrównania (13:13). Środkowa część seta była bardzo zacięta, zespoły kończyły swoje pierwsze akcje, a wynik oscylował wokół remisu. Zmieniły to dopiero kąśliwe serwisy Bartłomieja Krulickiego, z którymi przeciwnicy nie potrafili sobie poradzić. Dodatkowo w zespole Stoczni pojawiły się błędy, które bezlitośnie wykorzystywali katowiczanie, po skutecznym ataku Serhija Kapelusa gospodarze mieli trzy „oczka” przewagi (21:18). Gra podopiecznych Piotra Gruszki wyglądała lepiej w końcówce pierwszej partii i to GKS mógł zapisać na swoim koncie zwycięstwo w pierwszej odsłonie spotkania (25:20).Początek drugiego seta był wyrównany, katowiczanie i szczecinianie prezentowali się dobrze w ofensywie, a wynik cały czas był na styku. Podopieczni Piotra Gruszki poprawili swoją postawę w defensywie, a skuteczne obrony potrafili przełożyć na punktowe kontry, co pozwoliło im zbudować trzypunktową zaliczkę (7:4). Po stronie szczecinian pojawiły się błędy, goście mieli problemy ze skończeniem ataku, z kolei katowiczanie bombardowali swoich przeciwników kąśliwymi zagrywkami, co skutkowało powiększeniem dystansu dzielącego oba zespoły (11:5). Zmusiło to trenera Michała Gogola do zmian, które jednak na niewiele się zdały (16:9). Potężne serwisy Bartłomieja Klutha mogły wlać nadzieję w serca szczecińskich kibiców (17:21), jednak okazały się one płonne, bowiem katowiczanie utrzymali wysoką zaliczkę do końca drugiej odsłony spotkania (25:18).

Katowiczanie lepiej weszli w trzecią partię, za sprawą kąśliwych serwisów Rafała Sobańskiego wyszli na dwupunktowe prowadzenie (6:4). Podobnie jak w pierwszych dwóch partiach po stronie szczecinian pojawiły się niedokładności, które skutkowały powiększeniem się straty do rywali (11:8). Zagrywki Marcina Komendy sprawiały ogromne kłopoty podopiecznym Michała Gogola, ułatwiło to gospodarzom skutecznie ustawić blok (17:12). Dobrze na siatce prezentował się zwłaszcza Bartłomiej Krulicki, który dwukrotnie zatrzymał ataki przeciwników, co pozwoliło gospodarzom zwiększyć zaliczkę do sześciu „oczek” (19:13). Rozbici goście nie potrafili nawiązać wyrównanej walki z katowiczanami, którzy wygrali trzeciego seta 25:18 i całe spotkanie 3:0. Katowiczanie zakończyli sezon na 11. miejscu, z kolei szczecinianie zajęli 12. lokatę w PlusLidze.

MVP: Karol Butryn

GKS Katowice – Stocznia Szczecin 3:0
(25:20, 25:18, 25:18)

pierwszy mecz: 3:2 dla GKS-u
11. miejsce – GKS Katowice, 12. miejsce – Stocznia Szczecin

Składy zespołów:
GKS: Krulicki (9), Komenda (1), Butryn (21), Kapelus (13), Kohut (5), Sobański (8), Mariański (libero) oraz Witczak
Stocznia: Duff (5), Malinowski (4), Ruciak (4), Tervaportti, Gawryszewski (5), Menzel (9), Mihułka (libero) oraz Kluth (9), Kowalski, Kacperkiewicz (1), Jaskuła (libero) i Murek

Zobacz również:
Wyniki play-off PlusLigi

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2018-04-21

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved