Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > PL: Gdańska lekcja w Kielcach, Effector zatrzymany

PL: Gdańska lekcja w Kielcach, Effector zatrzymany

Podopieczni Andrei Anastasiego podkreślają, że nie są do końca zadowoleni z pozycji, którą zajmują w tabeli. Ich środowy pojedynek z Effectorem Kielce niewątpliwie mogą jednak zapisać na swoją korzyść – w trzech setach pokonali gospodarzy, całkowicie kontrolując pojedynek. Najbliżej rywali miejscowy zespół był w drugiej i trzeciej partii, w których zdobył po 22 punkty.

Na początku spotkania obie ekipy przeplatały udane akcje w pierwszym i w drugim ataku nieskończonymi zbiciami i błędami. Kiedy natomiast gdańszczanie po raz pierwszy w tym meczu zapunktowali blokiem, udało im się wypracować trzypunktową nadwyżkę (7:4). To był dopiero początek świetnej gry Lotosu Trefla w tym elemencie, a goście przy zagrywającym Paszyckim dopisali nim kolejne punkty. Środkowy dołożył do tego punkt serwisem i w bardzo krótkim czasie trener Effectora poprosił o drugi czas. Jego zespół przegrywał 5:11. W kolejnych minutach gry kielczanie tylko co jakiś czas kończyli swoją akcję, blokiem bądź kontrą co rusz odpowiadali goście i tak po uderzeniu Schulza było już 18:8 dla ekipy Andrei Anastasiego. Już do końca seta na boisku prym wiedli przyjezdni, a zakończył go błędem w ataku Andrić, co było podsumowaniem postawy Effectora w całej partii premierowej.

Błędy w ataku Effectora, dobra postawa w polu zagrywki Masnego – to wszystko złożyło się na szybkie prowadzenie gości w secie numer dwa – 5:1. Serię przyjezdnych przerwał dopiero atakiem ze środka Wohlfahrtstätter. Miejscowi atakujący zarówno Andrić, jak i Bućko, który go zmienił, mieli wielkie problemy z przebiciem się przez gdański blok. To co rusz dokładało kolejne punkty do prowadzenia Lotosu Trefla (9:4). Następne minuty to słaba postawa obu ekip w polu zagrywki, a błędy w tym elemencie obniżyły poziom tej części seta. Od jego połowy Effector poderwał się do walki, a sygnał do pościgu dał drużynie kontratakujący Pawliński. W kolejnej akcji kielczanie wykorzystali swój blok i przegrywali już tylko 15:16. Od razu grę przerwał Andrea Anastasi, a powrót do gry okazał się powrotem do problemów kielczan w przyjęciu, za co zostali oni szybko skarceni – atakami Gawryszewskiego i Schulza. Gdańszczanie odskoczyli na 19:15. Miejscowi cały czas próbowali odrobić straty, ale rywale trzymali ich na bezpieczny dystans. Ostatnia piłka należała w tym secie do Gawryszewskiego.

Otwarcie kolejnej partii to koncertowa gra gości, którzy wykorzystywali niemoc w ataku rywali. Bardzo szybko trener Effectora poprosił o przerwę, gdyż rywale zaczęli punktować jego zespół (0:4). Różnica wypracowana na początku przełożyła się na kolejne akcje, choć gra się wyrównała. Kielczanie rozkręcali się, a gdy Pawliński uderzył w kontrze, przewaga Lotosu Trefla stopniała do dwóch oczek (10:8). Choć goście ponownie zaczęli wieść prym na boisku, to jednak atak w aut Schulza i blok Formeli zminimalizowały dystans (13:14). Chwilę później Mika też nadział się na blok gospodarzy i był remis po 15. Skuteczność odzyskali Andrić, a zwłaszcza Pawliński, co pozwoliło na bardzo wyrównaną grę w kolejnych akcjach. W decydującą fazę seta Lotos Trefl wszedł z dwupunktowym prowadzeniem (20:18), które osiągnął po ataku Miki. W tej akcji jednak zawodnik nabawił się kontuzji i musiał opuścić boisko. Mimo to gdańszczanie nie podłamali się, zwiększyli dystans, dzięki akcji w bloku, a po ataku z przechodzącej piłki wywalczyli pierwszą piłkę meczową (24:20). Effector bronił się do samego końca, ale kropkę nad i skutecznym zbiciem postawił Gawryszewski.

Effector Kielce – Lotos Trefl Gdańsk 0:3
(15:25, 22:25, 22:25)

Effector: Bućko (6), Komenda, Wohlfahrtstätter (7), Pawliński (14), Andrić (8), Maćkowiak (2), Sobczak (libero) oraz Formela (10), Biniek (libero), Antosik i Superlak (1)
Trefl: Schulz (8), Paszycki (11), Gawryszewski (8), Mika (13), Hebda (11), Masny (3), Gacek (libero) oraz Jakubiszak (1) i Majcherski (libero)