Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > PL: Czy faza play-off będzie równie ciekawa jak runda zasadnicza?

PL: Czy faza play-off będzie równie ciekawa jak runda zasadnicza?

fot. Klaudia Piwowarczyk

Zaledwie trzy dni po zakończeniu sezonu zasadniczego czternaście zespołów PlusLigi zagra w rundzie play-off. Na początek odpoczywać będą gracze ZAKSY Kędzierzyn-Koźle i PGE Skry Bełchatów, którzy czekają na swojego rywala w półfinałach. Tych wyłonią ćwierćfinałowe starcia: Indykpolu AZS-u Olsztyn z Asseco Resovią i Jastrzębskiego Węgla z Treflem Gdańsk. Dwumecze rozegrają natomiast drużyny z miejsc 7-12 i w każdej z tych par trudno wskazać wyraźnego faworyta. Niemniej ciekawie będzie także w rywalizacji do dwóch zwycięstw o miejsca 13-14, bowiem tylko zwycięzca będzie mógł być pewien utrzymania w PlusLidze.

Ćwierćfinał
(do dwóch zwycięstw)Indykpol AZS Olsztyn – Asseco Resovia Rzeszów
środa, 18.04, godz. 17:00, transmisja TV

Do końca rundy zasadniczej ani Asseco Resovia, ani AZS Olsztyn nie były pewne swojego udziału w fazie play-off. Rzeszowianie do czołowej szóstki wskoczyli dopiero w 29. kolejce, przypieczętowując 4. miejsce zwycięstwem nad Stocznią Szczecin 3:0. Bez straty seta w niedzielę swoich rywali odprawili z kwitkiem również siatkarze z Warmii i Mazur, w 63 minuty kończąc spotkanie z MKS-em Będzin.

Obie drużyny lepiej prezentują się przed własną publicznością, co potwierdzają wyniki z rundy zasadniczej. Najpierw 3:0 triumfowali rzeszowianie, a w rewanżu 3:1 lepsi okazali się podopieczni Roberto Santillego. Główną siłą napędową ekipy z Olsztyna jest Jan Hadrava, który w 30 kolejkach PlusLigi zdobył 567 punktów i bardzo rzadko schodził poniżej przynajmniej solidnego poziomu swojej gry. Drugą armatą olsztynian jest Jakub Kochanowski, najlepiej punktujący środkowy sezonu zasadniczego. Po rzeszowskiej stronie siatki liderów jest trzech i to głównie od skrzydłowych: Jakuba Jarosza, Thibaulta Rossarda i Aleksandra Śliwki zależy cała gra Asseco Resovii. – Liga może być jednak z dużą ilością niespodzianek, bo przy tej ilości spotkań wiele tych zespołów gra naprawdę na tym samym poziomie i nie ma drużyny, która gra na równym i wysokim poziomie przez cały czas. Zdarzają się słabsze mecze, lepsze mecze i nieprzewidywalność tej ligi jest duża. Myślę, że do spotkań z AZS-em Olsztyn wyjdziemy na ogromnej motywacji, mobilizacji i z ogromną wiarą w zwycięstwo – zapowiedział po awansie do czołowej szóstki szkoleniowiec Asseco Resovii, Andrzej Kowal.

Kurs LV Bet: AZS – 1,75; Resovia – 1,95

W rundzie zasadniczej:
Resovia – AZS 3:0
AZS – Resovia 3:1

źródło: inf. własna

nadesłał:

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved