Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > PL: Bardzo dobry mecz i wygrana Cerrad Czarnych Radom

PL: Bardzo dobry mecz i wygrana Cerrad Czarnych Radom

Siatkarze Cerrad Czarnych Radom pokusili się w sobotę o niespodziankę, pokonując na własnym boisku Asseco Resovię Rzeszów bez straty seta. Rzeszowianie tylko w jednym secie potrafili zdobyć ponad dwadzieścia punktów. Porażka w Radomiu na pewno nieco skomplikowała sytuację rzeszowian w kontekście awansu do czołowej szóstki.

W spotkanie lepiej weszli siatkarze z Rzeszowa, którzy po błędzie rywali prowadzili 3:1, jednak szybko na tablicy wyników pojawił się remis po 6. Dobra zagrywka Norberta Hubera pozwoliła natomiast radomianom cieszyć się z minimalnego prowadzenia (7:6), ale tym samym odwdzięczyli się goście i gra znów się wyrównała (9:9). Długo żadna z ekip nie była w stanie przejąć inicjatywy, a i żadna ze stron nie wstrzymywała ręki w ofensywie. Dopiero dwa skuteczne kontrataki i blok dały Wojskowym trzy oczka przewagi (18:15), którą powiększyła pomyłka gości. Ekipa trenera Roberta Prygla w końcówce miała już pięć punktów zapasu (22:17), a w niej ostatnie słowo należało do Wojciecha Żalińskiego i jego dwóch udanych zagrywek (25:18).

Również pierwsze momenty drugiej części meczu stały pod znakiem wyrównanej walki, w której punktowały gównie skrzydła (6:6). Jako pierwsi dwa oczka prowadzenia po pomyłce w ataku rywali mieli radomianie, ale odwdzięczyli się tym samym Asseco Resovii (10:10). Minimalnie z przodu cały czas byli miejscowi, a sytuację odmienił dopiero blok Thibaulta Rossarda (15:14). Francuzowi odwdzięczyli się chwilę później gracze z Mazowsza, co w połączeniu z asem serwisowym dało wynik 17:15 na ich korzyść. Na lewej stronie szalał Tomasz Fornal, ale w ofensywie nie zawodzili także skrzydłowi Resovii (19:19). Ponownie jednak dały o sobie znać zagrywki Żalińskiego (21:19), natomiast kolejny autowy atak rzeszowian dał gospodarzom piłkę setową. Na prawym skrzydle zapunktował jeszcze Jochen Schöps (22:24), ale kiwka Dejana Vincicia sprowadziła obie ekipy na 10-minutową przerwę.

Ręki w polu zagrywki znów nie wstrzymywał Żaliński (5:3), ale również Michał Kędzierski popisał się asem serwisowym (7:7). Po stronie Asseco Resovii ponownie odezwały się błędy w ofensywie, a swojego ataku nie mógł skończyć Barthelemy Chinenyeze i jego zespół przegrywał już 8:12. W kontrataku nie zawodzili natomiast gospodarze (15:10), którzy zapunktowali również blokiem i zagrywką (18:11). Nic już chyba nie było w stanie powstrzymać rozpędzonych Czarnych (21:13), goście co prawda kończyli swoje akcje, ale przewaga radomian była na tyle bezpieczna, że mogli oni spokojnie prowadzić swoją grę (23:16) i po dynamicznym ataku Norberta Hubera mieli piłkę meczową (24:18). W kontrze dobrze poradził sobie jeszcze Aleksander Śliwka (20:24), ale zepsuta zagrywka rzeszowian była ostatnią akcją tego spotkania.

MVP: Tomasz Fornal

Czarni Radom –  Resovia Rzeszów 3:0
(25:18, 25:22, 25:20)

Czarni: Ostrowski (3), Vincić (5), Żaliński (17), Huber (10), Fornal (16), Kwasowski (8), Watten (libero)
Resovia: Tichacek (1), Jarosz (8), Rossard (9), Śliwka (8), Perłowski (2), Dryja (5), Masłowski (libero) oraz Kędzierski (1), Depowski (1), Schöps (8) i Chinenyeze