Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > PL: Derby Mazowsza dla Cerrad Czarnych, pierwsza porażka Onico

PL: Derby Mazowsza dla Cerrad Czarnych, pierwsza porażka Onico

fot. Klaudia Piwowarczyk

W drugim piątkowym spotkaniu PlusLigi w derbach Mazowsza Cerrad Czarni Radom zmierzyli się z Onico Warszawa. We własnej hali podopieczni trenera Roberta Prygla nie pozwolili siatkarzom Onico Warszawa na wygranie nawet jednego seta. Nie było to jednak jednostronne widowisko, bowiem walki nie brakowało. Dla Onico Warszawa była to pierwsza porażka w sezonie.

Chociaż dwie pierwsze akcje meczu padły łupem gości, to na tablicy wyników szybko zagościł remis 2:2. Gra była wyrównana, a obie drużyny dość pewnie atakowały skrzydłami (6:6). Dobre zagrywki i jednej, i drugiej ekipy sprawiały, że minimalne prowadzenie się zmieniało (8:9), dopiero kontratak Maksima Żygałowa dał radomianom dwa oczka prowadzenia, które powiększyli po udanym bloku (16:13). Jeszcze jedna „czapa” zmusiła trenera Antigę do poproszenia o czas (14:18). Po nim stołecznej ekipie udało się zmniejszyć straty przy dobrych zagrywkach Rafaela Araujo, ale już chwilę później to właśnie on został zablokowany (17:21). Tej zaliczki radomianie nie wypuścili z rąk i po akcji z lewego skrzydła mieli piłkę setową (24:19). Goście zapunktowali jeszcze w polu zagrywki (21:24), ale po mocnym ataku z prawej flanki miejscowy zespół mógł cieszyć się ze zwycięstwa w premierowej odsłonie.Początek drugiej partii również należał do Czarnych (4:2), którzy cały czas dobrze reagowali blokiem (8:5). Straty zniwelowała mocna zagrywka Bartosza Kwolka, chwilę potem piłkę przechodzącą wykorzystał Andrzej Wrona i na tablicy wyników pojawił się remis po 11. Goście nie zwalniali tempa, skuteczna kontra dała im minimalne prowadzenie (14:13). Walka ponownie się wyrównała (17:17), świetnym rozegraniem do Żygałowa popisał się Dejan Vincić (19:18). W kluczowym momencie to właśnie on dopatrzył się błędu po stronie rywali, co potwierdziła wideoweryfikacja (22:20), w kolejnej akcji Czarni znów zatrzymali ONICO. Po akcji Wojciecha Żalińskiego mieli piłkę setową (24:21) i to on zakończył tę partię.

Od mocnego uderzenia trzecią część meczu rozpoczęli gospodarze, którzy po zagrywkach Żalińskiego prowadzili już 5:1. Stołeczny zespół odrobił część swoich strat (3:5), jednak cały czas boiskowa inicjatywa leżała po stronie miejscowej drużyny (11:8). Podopieczni Stephane’a Antigi się nie poddawali, skuteczne kontry pozwoliły im nawiązać kontakt punktowy (11:12). Tym samym odpowiedział Tomasz Fornal i jego ekipa znów odskoczyła na dwa oczka (14:12), ale również Kwolek z Araujo nie próżnowali w tym elemencie, dając swojej ekipie minimalne prowadzenie, punkt dołożył zza linii dziewiątego metra Graham Vigrass (17:15). Gospodarze stanęli, nie mogli skończyć swojej akcji (15:19). Po przerwie na prośbę Roberta Prygla jego podopieczni odzyskali animusz i po ciekawych akcjach wyrównali stan rywalizacji (19:19). W polu zagrywki szalał Fornal (21:19) i tę zaliczkę powiększył Żaliński (23:20). Kiwkę skończył jeszcze Antoine Brizard (22:24), ale atak ze środka Norberta Hubera zapewnił radomianom zwycięstwo.

MVP:  Wojciech Żaliński

Czarni Radom – Onico Warszawa 3:0
(25:21, 25:22, 25:22)

Składy zespołów:
Czarni: Pajenk (5), Żaliński (18), Vincić (2), Huber (6), Żygałow (17), Fornal (8), Ruciak (libero) oraz Kwasowski
Onico: Kwolek (14), Brizard (4), Wrona (4), Wiese (3), Vigrass (10), Araujo (8), Wojtaszek (libero) oraz Vernon-Evans (2), Janikowski (2) i Nowakowski

Zobacz również:
Wyniki i tabela PlusLigi

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2018-10-26

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved