Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > PL: Czterosetowe starcie w Lubinie dla bydgoszczan

PL: Czterosetowe starcie w Lubinie dla bydgoszczan

Dwa spotkania i dwa zwycięstwa – taki dorobek po pierwszych meczach nowego sezonu PlusLigi mają na swoim koncie siatkarze Chemika Bydgoszcz.  Po sensacyjnym zwycięstwie ze Skrą Bełchatów w drugiej kolejce rozgrywek rywalami ekipy znad Brdy byli siatkarze Cuprum Lubin. Bydgoszczanie nie pozwolili im jednak na zbyt wiele. Lubinianie we własnej hali  ugrali z nimi tylko seta.

Początek spotkania lepiej rozpoczęli przyjezdni, osiągając prowadzenie 3:1. Chemik kontynuował solidną postawę na parkiecie, utrzymując tym samym niewielką zaliczkę (6:3). Z czasem drużyny rywalizowały niemalże punkt za punkt, lecz w pewnym momencie ponownie skuteczniej zagrali bydgoszczanie, powiększając prowadzenie (12:8). Chemicy byli lepsi od swojego przeciwnika, dzięki czemu cały czas mieli on bezpieczną przewagę (20:14). Spora strata skłoniła Marcelo Fronckowiaka do wzięcia pauzy dla swojego zespołu. Ruch trenera Cuprum na niewiele się jednak zdał, gdyż zawodnicy z Bydgoszczy w pewnym stylu doprowadzili seta do końca.

Druga partia nie przyniosła zmiany sytuacji na boisku. Nadal to goście dominowali, szybko budując prowadzenie (4:2). Gospodarze mieli problem, by przeciwstawić się oponentom, dlatego wynik uciekał im w niebezpieczną dla nich stronę (5:9). Chemikowi zdarzały się słabsze okresy gry, lecz nie wpływały one bardzo na rezultat (11:9). W dalszej części seta podopieczni Jakuba Bednaruka odrobili swoje prowadzenie, ponownie konsekwentnie go broniąc (21:18). Lubinianie starali się jeszcze dogonić przeciwnika, lecz ta sztuka im się nie udała.

Przerwa pozytywnie zadziałała na Miedziowych, gdyż siatkarze z Lubina udanie powrócili na parkiet (5:0). Chemik był przez pewien czas kompletnie bezradny, dlatego przy stanie 9:1 Bednaruk wprowadził na boisko nowych graczy oraz wykorzystał dwa czasy dla drużyny. Bydgoszczanie zaczęli z czasem zdobywać więcej punktów na swoje konto, powoli zbliżając się do przeciwnika (7:12). W trakcie gry szkoleniowiec bydgoszczan dokonywał kolejnych zmian, które jednak nie przynosiły pożądanych rezultatów. Cuprum natomiast bezlitośnie korzystało z niemocy przeciwnika, przedłużając spotkanie.

Czwarta odsłona meczu rozpoczęła się od wyrównanej gry obu ekip (4:4). Mały impas w rywalizacji przerwali goście, odskakując oponentom na trzy „oczka” (8:5). Na tę sytuację zareagował Fronckowiak, prosząc o czas. Dość szybko gospodarze ponownie złapali kontakt z przeciwnikiem (10:11), by w końcu dopiąć swego, wychodząc na prowadzenie 14:13. Chemik nie pozostali jednak rywalom dłużny, w pewnym momencie zdobywając nieznaczną przewagę (17:15), nie pozwalając sobie następnie na utratę prowadzenia. Ostatecznie Chemicy doprowadzili odsłonę do końca, dzięki czemu mogli cieszyć się oni z trzech punktów do tabeli PlusLigi.

MVP: Michał Szalacha

Cuprum Lubin – BKS Chemik Bydgoszcz 1:3
(19:25, 23:25, 25:16, 22:25)

Cuprum: Marcyniak (8), Toobal (1), Grobelny (21), Smoliński (9), Yanagida (6), Ziobrowski (9), Gruszczyński (libero) oraz Boruch, Gorzkiewicz (2), Patucha, Wachnik (6) i Zawalski
Chemik: Lipiński (9), Margarido, Kovacević (15), Szalacha (12), Filipiak (20), Morozau (3), Kowalski (libero) oraz Gryc (5), Akala, Lesiuk (1), Sieńko (1), Witek i Bobrowski (libero)