Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > PL: Czego spodziewać się po przerwie w rozgrywkach?

PL: Czego spodziewać się po przerwie w rozgrywkach?

Po prawie dwóch tygodniach PlusLiga wreszcie wraca. W 15. kolejce nie będzie brakować ciekawie zapowiadających się pojedynków, wśród nich najbardziej interesująco wyglądać może rywalizacja ONICO Warszawa i Asseco Resovii Rzeszów. Emocji nie powinno również zabraknąć w Katowicach czy Radomiu i Bydgoszczy. W tej serii gier pauzować będzie ZAKSA Kędzierzyn-Koźle.

MKS Będzin – PGE Skra Bełchatów
piątek, 11.01, godz. 17:30

Po dłuższej przerwie jako pierwsi na parkiet wybiegną siatkarze MKS-u Będzin i PGE Skry Bełchatów. Obie drużyny miały okazję, by złapać trochę oddechu, choć nie uniknęły także sparingów, które miały na celu podtrzymanie rytmu meczowego. Ekipa PGE Skry w mocno osłabionym składzie rozegrała mecz kontrolny z ONICO Warszawa, przegrywając 1:4. – Wierzymy, że okres, który wykorzystaliśmy trochę na odpoczynek, na pozytywne myślenie, pomoże nam się odbudować. Przed nami bardzo ważny mecz z będzinianami. Mam nadzieję, że zagramy go tak samo dobrze jak z Chemikiem. Druga runda musi być zdecydowanie lepsza dla nas – mówił na klubowym portalu drugi trener bełchatowian, Michał Winiarski.

MKS Będzin musiał uznać wyższość GKS-u Katowice, a dodatkowo w poprzednim meczu ligowym kontuzji nabawił się środkowy – Mateusz Kowalski. Chociaż i PGE Skra miała w pierwszej rundzie sporo potknięć, ale aktualnie zajmuje 6. miejsce i to właśnie obrońcy mistrzostwa Polski będą murowanymi faworytami starcia w Sosnowcu.