Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > PL: Czarni walczyli w Rzeszowie, ale trzy punkty dla Resovii

PL: Czarni walczyli w Rzeszowie, ale trzy punkty dla Resovii

Po dwóch łatwo wygranych setach przez Asseco Resovię po dziesięciominutowej przerwie obraz gry uległ zmianie. To Czarni Radom na Podpromiu byli stroną przeważającą i przedłużyli swoje szanse. W zaciętym i wyrównanym czwartym secie ponownie jednak lepsi okazali się rzeszowianie i to oni wygrali 3:1 i zgarnęli komplet punktów.

Siatkarze obu zespołów już na początku zafundowali kibicom długą wymianę, zakończoną blokiem gości. Kolejna akcja również przyniosła emocje, sędziowie długo nie mogli zdecydować, która strona popełniła błąd. Ostatecznie 2:0 prowadzili radomianie, ale ekipa z Podkarpacia wykorzystała kontrę, doprowadzając do remisu po 3. Kamil Droszyński często korzystał ze swoich środkowych, a asa serwisowego dołożył Tomasz Fornal, wyprowadzając swój zespół na dwupunktową przewagę (8:6). Zespół z Mazowsza nie utrzymał jej jednak zbyt długo (8:8) i szybko dwa oczka więcej mieli na swoim koncie gracze Roberto Serniottiego (14:12). Punktowa zagrywka Dominika Depowskiego pozwoliła rzeszowianom powiększyć dystans (17:14), a przyjezdni zaczęli popełniać także błędy własne (15:19). Udało im się w końcu zniwelować straty dzięki dobrej postawie w polu zagrywki (18:19), tym samym odwdzięczył się jednak Thibault Rossard (22:19) i chociaż Cerrad Czarnym udało się znów zbliżyć na dwa punkty, to kontra z lewego skrzydła zakończyła premierową odsłonę na korzyść miejscowych (25:21).

Dwie pierwsze akcje kolejnego seta padły łupem graczy z Podkarpacia, jednak na tablicy wyników pojawił się remis, a udane kontrataki radomian pozwoliły im wyjść na minimalne prowadzenie (5:4). Gra przez chwilę toczyła się punkt za punkt, ale potem świetnie blokiem zaczęli grać gospodarze, zatrzymując najpierw Michała Filipa, a chwilę potem Żalińskiego (13:9). Punktowy serwis zaczęli dokładać kolejni siatkarze z Rzeszowa: Jochen Schöps i Depowski i chociaż w międzyczasie tym samym odpowiedział Dmytro Tieriomienko, to przewaga gospodarzy cały czas była wyraźna (18:13). Problemy ze sforsowaniem rzeszowskiego bloku cały czas miał Michał Filip (14:21), a dobra dyspozycja Rossarda w polu serwisowym pozwoliła jego ekipie zakończyć tę odsłonę bez większych problemów (25:16).

Po 10-minutowej przerwie o wiele bardziej naładowani na boisko weszli radomianie i po świetnej zagrywce Kamila Kwasowskiego prowadzili 5:1. Trener Serniotti poprosił o przerwę, ale i po niej przyjmujący wojskowych nie zwalniał ręki, a Tieriomienko popisał się blokiem na swoim vis a vis (7:1). Swoje w polu serwisowym dołożył również Michał Filip (12:3), a kiedy i Fornal zapunktował bezpośrednio zza linii 9. metra, o drugą przerwę poprosił trener Serniotti (5:14). W ofensywie mylili się przyjezdni i ich prowadzenie nie było już tak spektakularne (16:7), ale nadal nie mieli oni większych problemów z kończeniem swoich akcji, pewnie zmierzając do przedłużenia losów tego spotkania (21:13). Dwa bloki z rzędu sprawiły jednak, że przewaga radomian stopniała do czterech oczek (21:17), ale nieporozumienie po stronie Asseco Resovii dało im piłkę setową (24:18). Radomianie zakończyli tę partię mocnym zbiciem Filipa.

Czwarta część meczu rozpoczęła się od w miarę wyrównanej gry, ale potem dał o sobie znać radomski blok i zagrywka (6:3). Chociaż rzeszowianie nawiązali kontakt punktowy, to szybko swoją przewagę odzyskali przyjezdni, ponownie zatrzymując rywali blokiem (10:7). Sprawy w swoje ręce wziął Jakub Jarosz, kończąc wszystkie swoje zbicia z prawego skrzydła (12:12), a pomagał mu zza linii 9. metra Bartłomiej Lemański (14:12). Dobrymi serwisami odpowiedział Michał Filip (15:13), na boisku trwała walka o każdy punkt i żaden z zespołów nie odpuszczał (18:18). Minimalna przewaga leżała po stronie gospodarzy (22:21), którzy dzięki kontrze wykorzystanej przez Rossarda mieli piłkę meczową (24:22) i to właśnie Francuz, tym razem atakiem z prawej strony, wywalczył ostatni punkt.

MVP: Bartłomiej Lemański

Asseco Resovia Rzeszów – Cerrad Czarni Radom 3:1
(25:21, 25:16, 19:25, 25:23)

Resovia: Kędzierski (1), Lemański (13), Depowski (8), Jarosz (11), Rossard (18), Możdżonek (9), Masłowski (libero) oraz Tichacek, Krastins (3) i Schöps (10)
Czarni: Tieriomienko (10), Ostrowski (7), Żaliński (7), Filip (16), Droszyński (2), Fornal (9), Watten (libero) oraz Ziobrowski, Dołgopołow, Rybicki (1), Huber i Kwasowski (9)