Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > PL: Czarni Radom dużo lepsi od BBTS-u

PL: Czarni Radom dużo lepsi od BBTS-u

Nie mieli zbyt wielu problemów z pokonaniem BBTS-u Bielsko-Biała siatkarze Cerradu Czarnych Radom. Podopieczni trenera Roberta Prygla pokonali rywali we własnej hali 3:0, zgarniając pewnie trzy punkty.  Dla radomian było to drugie zwycięstwo w tym sezonie, BBTS wciąż czeka na pierwszy punkt.

Radomianie zaczęli spotkanie z mocnym impetem, jakby chcieli udowodnić, że poprzednie wyniki były wypadkiem przy pracy. Wojciech Żaliński popisał się serią skutecznych zagrywek, bezradny był Bartosz Janeczek, w którego strefę zagrywał kapitan radomian (5:1). Przerwa wzięta przez Rastislava Chudika spowodowała, że jego podopieczni skutecznie stawiali blok, dwukrotnie nadziali się na niego Filip i Fornal. Od tego momentu gra się wyrównała – wystarczyło jednak, że Michał Ostrowski znów wziął na cel Bartosza Janeczka, a ten po raz kolejny nie poradził sobie z dograniem i przewaga Cerrad Czarnych wzrosła do 6 oczek. Miarka się przebrała po tym, jak Janeczek zepsuł zagrywkę i w jego miejsce zameldował się Piotr Łukasik. Po stronie radomian w końcówce popisał się Dmytro Tieriomienko, który najpierw wbił gwoździa w boisko, a później dorzucił punkt z zagrywki. Przyjezdni całkowicie się pogubili, bowiem sędziowie odgwizdali im błąd ustawienia (15:24). Seta zakończył skuteczny atak Michała Filipa.

BBTS złapał w drugim secie wiatr w żagle dzięki świetnej dyspozycji Jarosława Macionczyka w polu serwisowym – ze stanu 5:5 zrobiło się 5:9. Robert Prygiel jeszcze się wahał, ale ostatecznie musiał wziąć czas, bo jego zawodnicy nie mieli pomysłu na złamanie przeciwnika. Wojskowi powoli odrabiali straty, ale nie przychodziło im to łatwo, bowiem na blok nadział się Wojciech Żaliński, a później Bartosz Cedzyński wzbogacił swój dorobek o asa. Na szczęście dla gospodarzy w dobrej dyspozycji w tym meczu był Michał Filip, który robił wszystko, by doprowadzić do remis (13:14, 14:15). Nie brakowało błędów po obu stronach, a po tym, jak kontrę wykorzystał Dmytro Tieriomienko, o czas poprosił Rastislav Chudik (18:18). W końcówce lepiej zaprezentowali się radomianie, najpierw Michał Filip nie wstrzymał ręki w polu serwisowym, później Tomasz Fornal pomimo trudnej piłki wykazał się nie lada sprytem (23:22). Gdy jednak duet Filip – Fornal się nie zrozumiał (Fornal z konieczności rozgrywał), jeszcze przerwę wykorzystał Robert Prygiel. Radomianie prowadzili 2:0 dzięki atakowi Żalińskiego po bloku.

Przerwa nie wybiła z rytmu radomian, w obronie wyciągnął się jak długi Kamil Droszyński, a Michał Filip ani myślał, by zmarnować wysiłek swojego kolegi z drużyny (3:0). W związku z tym, że był główną armatą w swoim zespole, coraz częściej BBTS w ciemno ustawiał się do niego w bloku. Tak czyhał, że w końcu zapunktował tym elementem (4:6). Skuteczne zagrania Cedzyńskiego i Tarasowa nie wystarczyły, aczkolwiek to po bloku na drugim z wymienionych o czas poprosił trener bielszczan (7:11). Gra Tarasowa przypominała sinusoidę – raz punktował, raz mylił się na siatce. Nic więc dziwnego, że przewaga Cerrad Czarnych wzrosła do siedmiu oczek – nie pomogły zmiany, Bucki został zablokowany (11:18). Rastislav Chudik wiedząc, że nie ma nic do stracenia, poprosił o czas, jednak zupełnie nic to nie dało, bowiem kolejnym blokiem popisali się gospodarze. Z każdą kolejną minutą było wiadomo, że rywale będą musieli poczekać na zdobycie pierwszych oczek w sezonie. Mecz zakończył się błędem Tarasowa w zagrywce.

MVP: Michał Filip

Cerrad Czarni Radom – BBTS Bielsko-Biała 3:0
(25:16, 25:23, 25:17)

Czarni: Tieriomienko (9), Ostrowski (4), Żaliński (11), Filip (20), Droszyński (3), Fornal (8), Watten (libero) oraz Ziobrowski (1), Rybicki i Kwasowski (1)
BBTS: Macionczyk (2), Tarasow (10), Siek (2), Janeczek, Cedzyński (10), Kirkun (7), Czauderna (libero) oraz Bucki (2), Łukasik (5), Gaca, Marek (libero) i Piotrowski