Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > PL: Czarni polegli w Katowicach

PL: Czarni polegli w Katowicach

GKS Katowice nie rezygnuje z walki o miejsce w play-off.  Podopieczni trenera Piotra Gruszki w meczu 20. kolejki PlusLigi pokonali bez straty seta Czarnych Radom i awansowali na 6. miejsce w tabeli, wyprzedzając Skrę Bełchatów, która ma jednak dwa mecze rozegrane mniej. Radomianie nadal zajmują 4. miejsce w tabeli, ale po tej porażce muszą się zacząć oglądać za siebie.

Spotkanie od udanego ataku rozpoczął Bartosz Krzysiek, a po autowym zbiciu Michała Filipa i asie serwisowym Rousseaux gospodarze przeważali już 3:0. Radomianie zerwali się do odrabiania strat. Skuteczny był Michał Filip, w ataku ze środka nie zawodził Norbert Huber, ale to atakujący Cerrad Czarnych asem serwisowym wyrównał na 5:5. Po ataku Krzyśka i skutecznym bloku GieKSa wróciła do trzypunktowej przewagi (10:7). Po stronie radomskiej punktował jednak Wojciech Żaliński i na tablicy ponownie był remis. Przy zagrywce Tomasa Rousseaux podopieczni Piotra Gruszki zbudowali już sobie pięciopunktowe prowadzenie, pracując przede wszystkim znakomicie blokiem (15:10). O czas poprosił Robert Prygiel, po którym w ataku pomylił się Pajenk i seria trwała nadal. Zakończyła się ona blokiem na Krzyśku. Katowiczanie kontrolowali boiskowe wydarzenia. Świetnie zagrywał Rafał Sobański, działał także blok (23:14). Seta atakiem, a następnie zagrywką zakończył Emanuel Kohut.

Od znakomitej zagrywki Kohuta rozpoczął się set drugi, ale po ataku Żalińskiego było 1:1. Blok na Żalińskim pozwolił gospodarzom podskoczyć na 3:1. Zagrywka funkcjonowała w ekipie z Katowic, pracował tym elementem także Bartłomiej Krulicki (7:3). Przyjezdni zdołali zbliżyć się na dwa oczka, ale zagrywka Marcina Komendy dała GieKSie już wynik 12:8, co zmusiło szkoleniowca przyjezdnych do poproszenia o 30 sekund przerwy. Katowiczanie grali bardzo pewnie, proste błędy z kolei popełniali rywale. Linię środkową dwa razy przeszedł Reto Giger, wprowadzony w miejsce Vincicia (16:10). Podopieczni Piotra Gruszki pewnie zmierzali po triumf także i w tym secie, po udanym bloku było 20:14. Zespół Cerradu Czarnych do walki udanymi atakami ze środka próbował poderwać Alen Pajenk, a kiedy zrobiło się już tylko 22:17 dla GKS-u, o czas poprosił Piotr Gruszka. Po nim zapunktował atakiem po prostej Rousseaux. Katowiczanie wygrali także dwie kolejne akcje, a tę ostatnią zakończył Rafał Sobański.

W trzecim secie po ataku Sobańskiego było 1:1. Wynik oscylował wokół remisu. Po stronie radomskiej dobrze do gry wprowadził się Żygałow (7:6). Kolejne ataki skończone przez Tomasa Rousseaux zmusiły jednak opiekuna Cerrad Czarnych do wzięcia czasu przy stanie 9:7 dla rywali. Po nim Belg skończył kolejny atak. Warto też podkreślić dobrą zagrywkę Komendy. Kolejny atak Rousseaux, który w tym fragmencie meczu był liderem zespołu, dał gospodarzom już czteropunktową przewagę. Po stronie gości dwoił się i troił Żygałow, atakował też Kamil Kwasowski i tablica pokazała wynik 13:15, co dawało jeszcze radomianom nadzieję na przedłużenie meczu. Po ataku Sobańskiego zrobiło się jednak już 19:15 dla gospodarzy. Kłopoty tego siatkarza w ataku sprawiły, że tablica pokazała wynik już tylko 19:18. Przy zagrywce Michała Ostrowskiego katowiczanie przydarzył się przestój i przy stanie 22:21 dla gości o czas poprosił Piotr Gruszka, po którym w boisko rywali uderzył Kohut. W grze na przewagi więcej zimnej krwi zachowali siatkarze z Katowic, a mecz asem serwisowym zakończył Rafał Sobański.

MVP: Bartosz Krzysiek

GKS Katowice – Cerrad Czarni Radom 3:0
(25:15, 25:17, 31:29)

GKS: Krulicki (5), Komenda (3), Rousseaux (17), Kohut (8), Sobański (10), Krzysiek (12), Mariański (libero) oraz Butryn (1), Woch, Fijałek i Sobala
Czarni: Pajenk (5), Żaliński (12), Vincić, Filip (10), Huber (3), Fornal (3), Ruciak (libero) oraz Wasilewski (libero), Ostrowski, Giger, Rybicki, Żygałow (12) i Kwasowski (6)