Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > PL: Czarni z kompletem punktów

PL: Czarni z kompletem punktów

Siatkarze Cerrad Czarnych Radom wywalczyli we własne hali komplet punktów. Mimo że spotkanie z Cuprum Lubin zakończyło się w trzech setach, radomianom o zwycięstwo łatwo nie było, a ekipa z Dolnego Śląska postawiła im trudne warunki.

Obie ekipy nie ustrzegły się prostych błędów w polu serwisowym, dlatego mecz powoli nabierał tempa. Po stronie Cuprum dobrze radził sobie Łukasz Kaczmarek, który albo kiwał do linii, albo nabijał piłkę na blok (4:4). Zarówno Michał Kędzierski, jak i Grzegorz Łomacz często uruchamiali środkowych, zbicia Marcusa Boehme czy Davida Smitha mogły się podobać. W środkowej części seta radomianie coraz lepiej radzili sobie z odczytywaniem zamiarów rozgrywającego lubinian, po bloku Jakuba Ziobrowskiego na Łukaszu Kaczmarku było po 14. Raz jedna drużyna wychodziła na dwupunktowe prowadzenie, raz druga. Z pewnością jedną z ciekawszych akcji było zbicie Roberta Tahta, który miał wyczyszczoną siatkę przy ataku z VI strefy. Szczęście uśmiechnęło się do przyjezdnych po zagrywce Łukasza Kaczmarka, bowiem piłka zatańczyła na taśmie, czym zaskoczyła radomian (18:20). Po piekielnie mocnym uderzeniu Wojciecha Żalińskiego o czas poprosił Gheorghe Cretu, bowiem rywale znów zniwelowali różnicę (21:21). Prowadzenie zmieniało się jak w kalejdoskopie, stuprocentowej sytuacji nie skończył David Smith, za to kontrę wykorzystał Robert Taht i jeszcze Robert Prygiel poprosił o swoje 30 sekund (23:24). Kluczowe okazały się jednak zagrywki Wojciecha Żalińskiego, kierowane w strefę Roberta Tahta. Najpierw estoński przyjmujący nie utrzymał piłki w grze, a później mocno utrudnił sytuację Grzegorzowi Łomaczowi. Kontrę wykorzystał Jakub Ziobrowski (27:25).Po zmianie stron kibice mogli oglądać coraz więcej obron, po jednym z widowiskowych podbić Dustina Wattena kontrę na punkt zamienił Wojciech Żaliński (6:7). Świetnie dysponowany był również Jakub Ziobrowski, dla którego nie miało znaczenia, czy zbijał z lewej, czy prawej strony boiska. W ekipie gości w odpowiednim miejscu umiał się znaleźć Dawid Gunia (10:8). Spore zamieszanie zrobiło się po tym, jak lubinianie bardzo nieczysto podbili piłkę, jednak sędziowie to puścili. Wściekły Robert Prygiel nie był w stanie wytłumaczyć arbitrom, gdzie był błąd, dlatego poprosił o czas (11:14). Chwilę później doszło wręcz do bliźniaczej sytuacji – błąd został odgwizdany Grzegorzowi Łomaczowi i to Gheorghe Cretu wziął przerwę (15:17). Radomianie nie mogli złapać swojego rytmu, cały czas gonili rywali. Serwisy Davida Smitha w strefę Keitha Puparta spowodowały, że trener Cuprum ponownie musiał przywołać do siebie swoich podopiecznych (19:20). Znów w końcówce przypomniał o sobie Jakub Ziobrowski, walka trwała do samego końca. Po zbiciu Dawida Guni sędziowie już zakończyli seta, ale Robert Prygiel wziął challenge, a ten potwierdził, że był aut. Środkowy nie wytrzymał jeszcze raz, a później kontrę skończył Jakub Ziobrowski (26:24).

Partia numer trzy niewiele różniła się od dwóch poprzednich, walka punkt za punkt z udanymi zbiciami Łukasza Kaczmarka i Jakuba Ziobrowskiego, choć to radomski atakujący miał o wiele lepsze statystyki. Na wyróżnienie zasługiwał także Robert Taht, jego dynamiczne podejście do ataku mogło się podobać. Jednak to Dawid Gunia zrobił wiele dobrego dla swojej drużyny, bo najpierw schował ręce przed atakiem Tomasza Fornala, a później zatrzymał go blokiem (11:12). Przyjmujący jednak się nie załamał, a po jego zagrywce po taśmie to Gheorghe Cretu poprosił o czas (16:15). Szybko musiał zareagować ponownie po tym, jak Łukasz Kaczmarek „zaliczył obcierkę” po bloku (19:18). A akcję później Wojciech Żaliński w pojedynkę zatrzymał Roberta Tahta i Cerrad Czarni byli coraz bliżej kompletu punktów. Mecz zakończył się błędem Kaczmarka w zagrywce.

MVP: Jakub Ziobrowski

Cerrad Czarni Radom – Cuprum Lubin 3:0
(27:25, 26:24, 25:21)

Składy zespołów:
Czarni: Żaliński (14), Kędzierski (1), Ziobrowski (20), Kohut (5), Smith (9), Fornal (10), Watten (libero) oraz Bołądź, Ostrowski
Cuprum: Kaczmarek (12), Pupart (7), Boehme (9), Taht (12), Gunia (6), Łomacz, Rusek (libero) oraz Malinowski, Michalski, Gorzkiewicz, Grobelny

Zobacz również:
Wyniki oraz tabela PlusLigi

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2017-03-04

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved