Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > PL: Cuprum Lubin pokonało Resovię, rzeszowianie już bez szans na play-off

PL: Cuprum Lubin pokonało Resovię, rzeszowianie już bez szans na play-off

Siatkarze Asseco Resovii Rzeszów, aby zachować jeszcze cień szans na awans do play-off musieli pokonać Cuprum Lubin i przed meczem byli zdecydowanym faworytem.  Boisko jednak wszystko zweryfikowało, podopieczni trenera Fronckowiaka zagrali bardzo dobre spotkanie i zasłużenie zwyciężyli 3:0. Wynik ten oznacza koniec marzeń Resovii o play-off. MVP meczu został Kert Toobal.

W mecz lepiej weszli lubinianie, którzy przy zagrywce Kerta Toobala odskoczyli na 4:0. Dobrze w bloku i ataku spisywał się Jakub Ziobrowski. Resovia jednak się nie poddawała. Zagrywką pracowali Schulz i Shoji, do tego problemy w ataku miał Ziobrowski, a ważną kontrę skończył Mateusz Mika. Zrobiło się 10:8 dla gości. Cuprum szybko wyrównało za sprawą Ziobrowskiego, ale Mateusz Mika skutecznym atakami ponownie wyprowadził swój zespół na dwupunktowe prowadzenie. Gra toczyła się punkt za punkt do momentu, gdy asem serwisowym popisał się Przemysław Smoliński i tablica pokazała remis 15:15. Resovia znów szybko odskoczyła, po udanym bloku, a następnie zagrywce było 20:16 dla ekipy Gheorghe Cretu. Cuprum natychmiast ruszyło do odrabiania strat, blokiem punktował Toobal, a Luke Smith i Ziobrowski nie wstrzymywali ręki w ataku 23:20. Gospodarze przewagę utrzymali do końca seta, a zakończył go Damian Boruch.

W drugim secie po bloku Smolińskiego i błędzie Jarosza było 4:1 dla gospodarzy. Lubinianie bezwzględnie wykorzystywali każdą okazję do zapunktowania (8:4). Resovia poderwała się jednak do walki i wkrótce wyrównała na 9:9 po zagrywce Lemańskiego. Walka trwała w najlepsze, żadna z ekip nie była w stanie odskoczyć na więcej niż dwa punkty. Po stronie gospodarzy dobrze radził sobie Ziobrowski, punktowali też Grobelny i Smith, co dało Cuprum minimalną przewagę 22:20. Długo weryfikowane zagranie Luke Smitha dało Resovii nadzieję, bowiem było dla niej korzystne (21:22). Zagrywką popracował jednak Wachnik, a w kontrze pomylił się Buszek (24:21). Atak Jakuba Ziobrowskiego zakończył seta i stało się jasne, że Resovia nie ma już żadnych szans na play-off.

Początek trzeciego seta był wyrównany, ale kiedy w aut dwa razy uderzył Jarosz było 4:2 dla Cuprum, a po błędzie Buszka 6:3. Na 9:9 zagrywką wyrównał Kawika Shoji. Kiedy zadziałał lubiński blok zrobiło się chwilę później 13:10 dla gospodarzy, ale dzięki zagrywce Davida Smitha Resovia natychmiast wyrównała na 13:13. Wynik oscylował wokół remisu, dopiero błędy rywali dały Resovii prowadzenie 19:17. As Igora Grobelnego spowodował, że tablica pokazała remis 20:20, a po kontrach Ziobrowskiego i Smitha było już 22:20 dla gospodarzy. Na 22:22 wyrównał Rafał Buszek. Ostatecznie doszło do gry na przewagi, w której lepsza okazali się siatkarze Cuprum po bloku na Thibault Rossardzie.

Cuprum Lubin – Asseco Resovia Rzeszów 3:0
(25:22, 25:22, 28:26)

Cuprum: Toobal (4), Boruch (4), Grobelny (11), Smoliński (10), Smith (9), Ziobrowski (16), Gruszczyński (libero) oraz Zawalski, Makoś, Wachnik (1)
Resovia: Shoji (3), Lemański (12), Schulz (3), Buszek (5), Mika (4), Smith (11), Perry (libero) oraz Masłowski (libero), Jarosz (7), Rossard (7),