Strefa Siatkówki – Mocny Serwis

PlusLiga: Ciekawy mecz na korzyść warszawian

fot. Klaudia Piwowarczyk

Verva Warszawa Orlen Paliwa kontynuuje serię ligowych zwycięstw. Po dość nierównym meczu, w którym jednostronne momenty przeplatały się z zaciętą walką, podopieczni Andrei Anastasiego w pokonanym polu zostawili Aluron Virtu CMC Zawiercie. Najlepszym zawodnikiem trzysetowego pojedynku został wybrany przyjmujący Kevin Tillie. 

Mecz świetnie rozpoczął od skutecznego ataku Artur Udrys. Z pewnością zmotywowało to warszawski zespół, który szybko wyszedł na dwupunktową przewagę (4:2). Zawiercianie nie zamierzali jednak odpuszczać i z pomocą skutecznego bloku zdołali po chwili wyrównać wynik. Kolejne przełamanie dała więc dopiero świetna zagrywka Bartosza Kwolka, która wyprowadziła Vervę Warszawa na trzypunktowe prowadzenie (11:8). W polu serwisowym nie wstrzymywał także ręki Udrys, co jedynie umacniało drużynę ze stolicy na pozycji lidera w tym secie. W końcówce wygrywała już więc sześcioma oczkami (18:12), co zmusiło trenera przeciwników z Zawiercia do wzięcia czasu. Zespół z Warszawy był już w takim razie nie do doścignięcia w tej partii, co potwierdziła jedynie zepsuta zagrywka Aluronu Virtu CMC Zawiercie (20:25).Na początku drugiego seta powróciła jednak zacięta walka. Wszystko odmieniła natomiast zagrywka Kwolka, która przyniosła gospodarzom dwa punkty przewagi (5:3). Zawiercianie nie potrafili także uniknąć błędów po swojej stronie, przez co ich strata jedynie się zwiększała (8:11). Problemy warszawian na zagrywce również nie wpłynęły na polepszenie gry gości, przez co na interwencję w postaci czasu zdecydował się trener Mark Lebedew (12:16). Przez długi czas obydwie drużyny grały jednak punkt za punkt aż do momentu, kiedy na zagrywce pojawił się Dominik Jaglarski, który poprawił jeszcze sytuację Vervy Warszawa Orlen Paliwa (22:17). Co prawda, starał się jeszcze w polu serwisowym Arash Dosanjh, ale było już za późno, aby zatrzymać gospodarzy, którzy pewnie zakończyli tego seta (25:21).

Trzecią partię lepiej otworzyli zawodnicy Aluronu Virtu CMC Zawiercie, którzy po punktowej zagrywce Mateusza Malinowskiego, wyszli na dwupunktowe prowadzenie (4:2). Błąd w ataku Piotra Nowakowskiego powiększył przewagę gości o jeszcze jedno oczko (6:3). Malinowski nie był jednak nieomylny w trakcie swoich akcji i strata Vervy Warszawa z czasem zaczęła się zmniejszać. Błędu w ataku nie uniknął także Nikołaj Penczew, co wyprowadziło gospodarzy na prowadzenie (10:9). Warszawianie zaczęli natomiast ustawiać skuteczny blok, czym zmusili trenera Lebedewa do wzięcia czasu (10:12). Przerwa nie zatrzymała jednak Vervy, która raz za razem gasiła atak zawiercian, którzy w połowie seta przegrywali już pięcioma oczkami (10:15). Gospodarze mieli jeszcze drobne problemy przy zagrywce Piotra Lipińskiego, ale ostatecznie potwierdzili swoją wyższość po punktowej zagrywce Antoine Brizarda (25:19), kończącej cały mecz w trzech setach.

MVP: Kevin Tillie

Verva Warszawa Orlen Paliwa – Aluron Virtu CMC Zawiercie 3:0
(25:20, 25:21, 25:19)

Składy zespołów:
Verva: Kwolek (14), Brizard (4), Niemiec (4), Nowakowski (12), Tillie (10), Udrys (13), Wojtaszek (libero) oraz Jaglarski i Król
Aluron: Dosanjh (2), Malinowski (13), Ferreira (9), Kania (6), Penczew (2), Czarnowski (8), Andrzejewski (libero) oraz Bociek, Waliński (1) i Lipiński

Zobacz również:
Wyniki i tabela PlusLigi

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-02-02

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved