Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > PL: Chemik walczył, ale komplet punktów dla jastrzębian

PL: Chemik walczył, ale komplet punktów dla jastrzębian

fot. Łukasz Krzywański

Chemik Bydgoszcz dobrze rozpoczął starcie z Jastrzębskim Węglem, ale w decydującym momencie premierowej odsłony nie był już w stanie sprostać rywalom. Podopieczni Jakuba Bednaruka mają czego żałować zwłaszcza w drugim secie, bowiem prowadzili nawet sześcioma oczkami, a mimo wszystko przyjezdni zdołali odrobić straty. Trzeci set miał właściwie bliźniaczy przebieg, Jastrzębski Węgiel przegrywał już 10:17, a ostatecznie mógł się cieszyć ze zwycięstwa.Mecz zaczął się od skutecznego ataku Juliena Lyneela. Następne dwa punkty zdobyli gospodarze, gdyż akcję skończył Bartosz Filipiak oraz blokiem popisał się Maksim Marozau (2:1). Drużyny kontynuowały wyrównaną rywalizację, dlatego żadna ze stron nie osiągnęła wyraźniejszej przewagi. Przy stanie 4:5 kolejną pomyłkę w ataku zaliczył Nikola Kovacević (4:6). Niedługo później zatrzymany został Dawid Konarski (6:6). Po dobrej zagrywce Christiana Frooma jastrzębianie mieli szansę na  dwupunktową przewagę, lecz na blok nadział się Lyneel (8:8). W następnych akcjach kontrę skończyli Filipiak i Bartłomiej Lipiński (10:8). Ponadto szczęśliwym asem serwisowym popisał się Raphael Margarido. Przyjezdni szybko zniwelowali jednak straty (11:11), by następnie po dwóch atakach w wykonaniu Fromma potwierdzić przejęcie inicjatywy na boisku (16:13). Drużyna z Bydgoszczy kompletnie się zacięła, z czego skrzętnie korzystali rywale, powiększając prowadzenie. Przy stanie 13:18 „czarną serię” swojego zespołu atakiem w boisko przerwał Filipiak. Gospodarze nie potrafili jednak pójść za ciosem, dlatego dystans między klubami nie ulegał zmianie (21:16). Do samego końca seta siatkarze z Jastrzębia-Zdroju utrzymali prowadzenie, pewnie obejmując prowadzenie w spotkaniu.

W drugiej partii formacje szybko przeszły do twardszej walki, z której głównie z powodu bloku nieco lepiej wyszli „Chemicy” (5:2). O twardości „ściany” zbudowanej przez bydgoszczan przekonał się choćby Fromm, co skłoniło Roberto Santillego do wzięcia przerwy dla swojej ekipy (6:2). Czas nie pomógł jednak gościom, gdyż kolejny atak w wykonaniu Lipińskiego dał jego drużynie prowadzenie 10:4. Faworyci spotkania złapali w końcu wiatr w żagle, wyraźnie zbliżając się do rywala (9:11). Tym razem zespół z Bydgoszczy nie zwiesił głów, dzięki atakowi w wykonaniu Lipińskiego wracając do pokaźnej zaliczki (14:9). Jastrzębianie pogubili się w swoich szykach. Chemik wyciągnął jednak pomocną dłoń do rywala, gdyż błędy popełnili Margarido i Marozau oraz na blok nadział się Filipiak i wspomniany środkowy (13:15). Gracze prowadzeni przez Jakuba Bednaruka znów zgubili rytm, dlatego atak Dawida Guni sprawił, że z przewagi gospodarzy nic nie zostało (15:15). Goście poszli za ciosem, gdy na zagrywce pojawił się Lyneel, dodatkowo pogłębiając kryzys oponentów (19:16). Mimo zmian w drużynie z Bydgoszczy jej sytuacja była coraz gorsza i dopiero skutecznym atakiem Kovacević doprowadził do zmiany ustawienia (17:21), jednakże JW ponownie spokojnie pozostał przy swojej przewadze, zbliżając się do wygrania całego spotkania.

Wydawało się, że przyjezdni mogą pójść za ciosem po tym, jak zdobyli oni punkt blokiem (2:2), lecz „Chemicy szybko opanowali sytuację, stawiając „czapę” na Christianie Frommie (6:4). Kolejne „oczko” do przewagi asem serwisowym zapewnił Lipiński (9:5). Konarski i spółka ponownie musieli w tym meczu szukać sposobów, żeby odrobić narastające straty (6:11). Bydgoszczanie grali, jakby byli świadomi błędów z poprzednich odsłon, toteż wybicie piłki po bloku przez Kovacevicia dało im wynik 14:9. Im set wchodził w dalszą fazę, tym różnica między zespołami była coraz bardziej wyraźna (17:10). Nagle jednak gospodarze po raz kolejny wpadli w „dołek”. Jastrzębianie zaczęli bowiem dobrze grać blokiem, raz za razem zatrzymując przeciwników. Mimo przerw na żądanie Bednaruka kryzys Chemika trwał w najlepsze (17:16). Serię oponenta przerwał w końcu Filipiak. Nie trzeba było jednak długo czekać, by goście doprowadzili do wyrównania za sprawą ataku Fromma. Od stanu 19:19 na parkiecie doszło do walki punkt za punkt, w której nieco lepiej odnalazł się Jastrzębski Węgiel, inkasując trzy punkty do tabeli ligi.

MVP: Julien Lyneel

Chemik Bydgoszcz – Jastrzębski Węgiel 0:3
(19:25, 20:25, 23:25)

Składy zespołów:
Chemik: Margarido, Lipiński, Szalacha, Filipiak, Kovacević, Marozau, Kowalski (libero) oraz Gryc, Siwicki, Lesiuk, Karakuła i Akala
Jastrzębski: Konarski, Hain, Lyneel, Kampa, Gunia, Froom, Popiwczak (libero) oraz Bucki i Rusek

Zobacz również:
Wyniki i tabela PlusLigi

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-02-25

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved